Marka Tescil Belgesi » Sorgulama Nedir, Nasıl Alınır » Etkin Patent Marka tescil belgesi, sorgulama, araştırma, nedir, nerede ve nasıl alınır, marka tescil belgesi örneği, ücreti dahil ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Marka Tescil Belgesi

Hızlı Marka, Patent ve Tasarım Başvuru ve Araştırma Formu*
Online Marka Tescil Başvuru İşlemleri için TIKLAYINIZ* Marka Sınıflarını İnceleyiniz.
Türk Patent ve Marka Kurumu
Marka Belge Düzenleme Ücreti
Marka Tescil Belgesi » Sorgulama Nedir, Nasıl Alınır » Etkin Patent Marka tescil belgesi, sorgulama, araştırma, nedir, nerede ve nasıl alınır, marka tescil belgesi örneği, ücreti dahil ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.
Etkin Patent
Hizmet Ücreti
Tl İkonu
Toplam Fiyat
Türk Patent
Marka Belge Düzenleme Ücreti
560 TL (KDV Dahil)

Etkin Patent
Hizmet Ücreti
99 TL+KDV

Tl İcon
Toplam Fiyat
575 TL+KDV

575
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Etkin Patent

,  Ana Kategori : Marka,  Kategori :  Marka Tescil  Tarih : 
13.4.2017 Marka Tescil Belgesi
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Marka Tescil Belgesi » Sorgulama Nedir, Nasıl Alınır » Etkin Patent Marka tescil belgesi, sorgulama, araştırma, nedir, nerede ve nasıl alınır, marka tescil belgesi örneği, ücreti dahil ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.

Etkin Patent Logo

Marka Tescil Belgesi nedir ve nasıl alınır

 

Marka Tescil Belgesi nerede nasıl alınır, süreçleri, örneği  marka tescil belgesi üzerinde sonradan değişiklik yapılıp yapılmayacağını aşağıda bulabilirsiniz.

Marka Tescil başvurusu eksiksiz yapılmış veya eksiklikleri giderilmiş, süresi içinde hakkında itiraz yapılmamış veya yapılan itiraz reddedilmiş ve süresi içinde tescil belgesi düzenleme ücretinin ödendiğini gösterir belge dahil noksan evrakları Enstitüye teslim edilmiş bir başvuru, tescil edilerek Sicile kaydedilir ve Gazetede yayımlanır. Başvuru sahibine verilmek üzere, Marka Tescil Belgesi düzenlenir.

Marka, mal veya ambalajı ile birlikte tescil ettirilebilir. Bu durumda mal veya ambalajın tescili, Marka sahibine mal veya ambalaj için inhisari bir hak sağlamaz. İnhisari hak sağlamayan bu tür unsurlar tescil belgesi üzerinde açıkça belirtilir.

Markanın ayırt edici olmayan bir unsur içerdiğinin tespit edilmesi ve bu unsurun markada yer almasının marka koruması kapsamında şüpheye yol açabilecek olması halinde, Enstitü, inhisari hak sağlamayan bu tür unsurları, başvurunun Bültende yer alan yayımında ve tescil belgesi üzerinde açıkça belirtir. Bu şekilde yapılan yayım kararına karşı başvuru sahibi   itiraz  edebilir.

TPE Nezdindeki tüm işlemlerinin bitmesine müteakip soldaki örnekteki gibi marka tescil belgesi verilir. Marka tescil belge aslı sadece bir kez verilir. Sonradan istenen marka tescil belgelerinin tamamı marka tescil belge sureti olarak tanzim edilir.

 

Marka Tescil belgesi üzerine tescil ve koruma sağlanan emtia listesi de yer almaktadır. Ayrıca marka tescil belgesi üzerinde marka örneği (logo) dahil hiç bir değişiklik isteği kabul  edilmez. Marka tescil belge üzerindeki emtia listesine ilave herhangi bir mal ve hizmet grupları ilave edilemz ancak arzu edilmesi halinde kayıtlı emtiların bir kısımı için iptal/feragat istenebilir.

Marka tescil belgesi on yılda bir yenileme ücretleri ödenmek koşuluyla yenilenebilir. Marka tescil başvuru tarihi itibariyle on yılın bitimine altı ay kala yenileme işlemleri yapılabilir. On yılın bitiminden sonraki altı ay içinde cezalı ücret ödemek koşuluyla marka tescil belgesi yenilenir. Bu sürelerin aşımı halinde marka hükümsüz kalır. Ancak marka tescil belgesi yeneilemese dahi sonraki iki yıl içinde ilgili markayı kullanmak koşuluyla üçüncü taraf marka tescil başvurularına itiraz edebilir.

Devir, intikal, unvan veya nev'i değişiklikleri, marka tescil belgesinin kaybı gibi benzeri hallere ilişkin olarak, talep üzerine tescil belgesinin yeniden düzenlenerek marka sahibine gönderilebilmesi için tescil belgesi düzenleme ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Marka Tescil

Diğer Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescili
Marka tescili, tescil kriterleri, yapılması gerekenler, ret gerekçeleri, başvuru fiyatları, neden, nerede ve nasıl yapılacağını buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Ücreti
Marka tescil ücretleri, marka tescili fiyatları, işlem maliyetleri, başvuru ücreti, tescil belge fiyatı, toplam ne kadara mal olabileceğini inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Başvuru
Marka tescil başvuru nasıl yapılır, marka patent tescil başvurusu nerede ve nasıl alınır, gerekli belgeler neler, sorgulama dahil tümünü burada bulabilirsiniz.
Marka Yenileme
Marka Yenileme, marka tescil yenileme nasıl ve nerede yapılır, marka yenileme Türk Patent resmi ücreti ve hizmet fiyatlarını (50 TL) buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Logo Tescil
Marka logo tescil ücreti, sorgulama, araştırma, logo patent alma nedir, nasıl alınır, logo tescili toplam fiyatları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
İsim Tescili
İsim tescili, Marka isim hakkı nasıl alınır, telif hakkı, Şirket, firma, Türkçe isim tescil ettirmek nasıl ve nerede olduğunu buradan inceleyebilirsiniz.
Anında Online Marka, Patent, COM.TR, Tescil BURADAN
TIKLAYINIZ !

Marka Tescil Belgesi
Marka tescil belgesi, sorgulama, araştırma, nedir, nerede ve nasıl alınır, marka tescil belgesi örneği, ücreti dahil ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.
Marka Devir
Marka Devri, Marka devir işlemleri nelerdir, nerede ve nasıl yapılır, devir ücreti, noter sözleşme, toplam devir maliyetlerini burada bulabilirsiniz.
Marka İzleme
Marka izleme ve takip nasıl yapılır, sonraki aynı/benzer başvuruların tespiti ve önceki tescil sahibine bildirimi ve itiraz işlemlerini burada bulabilirsiniz.
Marka Bülten Yayına İtiraz
Marka itiraz nedir, marka itirazları nasıl yapılır, marka yayınına itiraz nasıl yapılır, kimler yapabilir, itiraz ücreti dahil ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.
Türk Patent Kararlarına İtirazlar
Türk Patent’ in re’sen ve/veya itiraz üzerine ret kararlarına YİDK nezdinde yapılan itirazların ücreti dahil ayrıntılı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Sorgulama
Marka sorgulama nedir nasıl yapılır, Türk Patent tescilli isim tescil online sorgulama, araştırma yapabilir veya uzmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.