Yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı » Etkin Patent Hacettepe Teknokent’te yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı (İHA) ve elektrikli otomobilin prototipleri üretildi.
Yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı

Yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı

Yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı Hacettepe Teknokent’te yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı (İHA) ve elektrikli otomobilin prototipleri üretildi.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  29.3.2017       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

/uploads/hacettepe-teknokent-insansiz-hava-araci.jpg

 

TEO adı verilen  elektrikli Otomobil ve AVIPOD adı verilen İHA'nın testlerine başlandı. hacettepe Teknokent'ten yapılan açıklamaya göre, TÜBİTAK'ın koordinatörlüğünü üstlendiği Uluslararası Liderlik Akademisi'nin Ankara ayağındaki bilim ve teknoloji etkinliğinde konuşan Hacettepe Teknokent Genel Müdürü Abdurrahman Güngör, elektrikli otomobil prototipini ürettiklerini  belirtti. Deneme sürüşlerinin devam ettiğini belirten Güngör, “Projeyi kendi öz sermayemizle yapıyoruz. Mühendis arkadaşlar yoğun bir tempo ile çalıştılar, güzel bir ürün ortaya koydular” ifadelerini kullandı. 

 
220 şirket çalışıyor
‘Teknosfer' adını verdikleri teknokentte çok iyi bir teknoloji atmosferi oluşturduklarını aktaran Güngör, şu bilgileri verdi: 
“Teknokentte, savunma sanayi, enerji, biyomedikal ve medikal alanında  çalışan firmalara ev sahipliği yapıyoruz. Yeni kurulmuş şirketlerden yıllık 100 milyon dolar satış yapana kadar çeşitli büyüklükte 220 şirket var. Şirketlerin  yüzde 60'nı yazılım ve teknoloji firmaları oluşturuyor.”

Yüzde 100 Türk tasarımı İnsansız Hava Aracı

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Teknoloji devi Apple, iPhone ekranlarını korumak için oldukça tuhaf bir patente güveniyor.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu