Yol ve Asfalt Makinaları Hizmet Yeterlilik Belgesi Yol ve Asfalt Makinalarına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.
Yol ve Asfalt Makinaları Hizmet Yeterlilik Belgesi
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Yol ve Asfalt Makinaları Hizmet Yeterlilik Belgesi

Yol ve Asfalt Makinaları Hizmet Yeterlilik Belgesi Yol ve Asfalt Makinalarına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Kalite Makale 11-07-2021
Yol ve Asfalt Makinalarına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.KRİTER ADI : Yetkili Servisler Yol ve Asfalt Makinalarına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas KriterlerKAPSAM Yol Süpürgeleri Asfalt Makinaları (Distribütör, Finişer, Relay Tank, Yol Çizgi Makinası vb.)BU KRİTER TS 12361 “YETKİLİ SERVİSLER-GENEL KURALLAR STANDARDI İLE BİRLİKTE UYGULANIR.PERSONEL İLE İLGİLİ KURALLAR Servisin Teknik Sorumlusu Makina alanında eğitim veren fakülte mezunu servis hizmetleri konusunda imalatçı firmaca eğitilmiş ve yetkilendirilmiş olmalıdır. Servis diğer teknik elemanları görev ve sorumluluklarına göre yasal ustalık, kalfalık ve çıraklık belgelerine sahip olmalıdır. İdari işlerden sorumlu en az Lise mezunu bir eleman bulunmalıdır.GENEL KURALLAR Serviste yedek parçalar özelliklerine göre uygun ölçülerde kodlanmalı, raf ve dolaplarda muhafaza edilmelidir. Düşük akıma ve yangına karşı tedbirler alınmış olmalıdır. Servis girişinin kapısı taşıtların giriş ve çıkışlarına uygun olmalıdır. Servis duvarları kolay temizlenebilir yıkanabilir bir malzeme ile kaplanmış olmalıdır.SERVİSTE BULUNDURULMASI GEREKENMAKİNA TECHİZAT LİSTESİ El Takımları ( Ağzıaçık ve Yıldız Anahtar Takımı, Pense, Yankeski, Kargaburnu Torna Takımları. Allen Anahtar, Lokma Takımı vb.) Mengene Kompresör Testere Muhtelif Çektirmeler Muhtelif Büyüklükte Çekiçler Çanta Tipi Kaynak Makinası Ölçme ve Kontrol Aletleri (Kumpas Mikrometre, Komparatörler) Caraskal Yağdanlık Takım Çantası * Ayrıca Serviste Hidrolik Sistem Kontrolu, Tamiri ve Bakımı Dişli Kutusu Yağı Kontrolu ve Bakımı Fren Sistemleri Kontrolu ve Bakımı Aktarma Organları Tamir ve Bakımı Elektrik Sistemi Kontrolu ve Bakımlarının yapılabilmesi için gerekli olan alet ve cihazlar bulunmalıdır.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo


/uploads/yol-ve-asfalt-makinalarina-hizmet-yeterlilik-belgesi-verilmesine-esas-kriterler.jpg

Yol ve Asfalt Makinalarına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

KRİTER ADI : Yetkili Servisler Yol ve Asfalt Makinalarına Hizmet Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler
KAPSAM
Yol Süpürgeleri
Asfalt Makinaları (Distribütör, Finişer, Relay Tank, Yol Çizgi Makinası vb.)

BU KRİTER TS 12361 “YETKİLİ SERVİSLER-GENEL KURALLAR STANDARDI İLE BİRLİKTE UYGULANIR.
PERSONEL İLE İLGİLİ KURALLAR
Servisin Teknik Sorumlusu Makina alanında eğitim veren fakülte mezunu servis hizmetleri konusunda imalatçı firmaca eğitilmiş ve yetkilendirilmiş olmalıdır.
Servis diğer teknik elemanları görev ve sorumluluklarına göre yasal ustalık, kalfalık ve çıraklık belgelerine sahip olmalıdır.
İdari işlerden sorumlu en az Lise mezunu bir eleman bulunmalıdır.
GENEL KURALLAR
Serviste yedek parçalar özelliklerine göre uygun ölçülerde kodlanmalı, raf ve dolaplarda muhafaza edilmelidir.
Düşük akıma ve yangına karşı tedbirler alınmış olmalıdır.
Servis girişinin kapısı taşıtların giriş ve çıkışlarına uygun olmalıdır.
Servis duvarları kolay temizlenebilir yıkanabilir bir malzeme ile kaplanmış olmalıdır.


SERVİSTE BULUNDURULMASI GEREKEN
MAKİNA TECHİZAT LİSTESİ
El Takımları ( Ağzıaçık ve Yıldız Anahtar Takımı, Pense, Yankeski, Kargaburnu Torna Takımları. Allen Anahtar, Lokma Takımı vb.)
Mengene
Kompresör
Testere
Muhtelif Çektirmeler
Muhtelif Büyüklükte Çekiçler
Çanta Tipi Kaynak Makinası
Ölçme ve Kontrol Aletleri (Kumpas Mikrometre, Komparatörler)
Caraskal
Yağdanlık
Takım Çantası
* Ayrıca Serviste
Hidrolik Sistem Kontrolu, Tamiri ve Bakımı
Dişli Kutusu Yağı Kontrolu ve Bakımı
Fren Sistemleri Kontrolu ve Bakımı
Aktarma Organları Tamir ve Bakımı
Elektrik Sistemi Kontrolu ve Bakımlarının yapılabilmesi için gerekli olan alet ve cihazlar bulunmalıdır.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAPIN


Ad Soyad

E-Posta


Telefon


Yorumunuz  Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu

  Kategoriler

  Müşterilerimiz Ne Diyor

  Etkin patent ile çalışmaya başladığımız günden bu güne marka tescil başvuru öncesi yapılan araştırma ve sorgulama işlemleri, marka başvuru ve muhtemel sonuçları hakkındaki bilgileri , strateji geliştirme anlamındaki işlemlerimizi kendileri takip etmekte. Kendilerinin yönlendirmeleri ve iş takibi konusunda oldukça verimli sonuçlar alınmakta. Kendileri ile çalışmaktan son derece memnunuz

  Olcay KARAKAŞBC Yapı Mühendislik Müşavirlik İnşaat Sanayi Ve Dış Tic. AŞ.

  HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

  Bülent Aydın
  Bülent Aydın
  Marka Danışmanı
  Yayınlama Tarihi: 11-07-2021

  2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucusu olup, 15 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

  Takip Edin