Yenilenmeyen ortak ve garanti markalara benzer başvurular » Etkin Patent 556 SAYILI KHK MADDE 8/6 Ortak ve garanti markalarının sona ermesinden itibaren üç yıl içinde ortak marka veya garanti markası ile aynı veya benzeri olan marka tescil başvurusu itiraz üzerine reddedilir.
Yenilenmeyen ortak ve garanti markalara benzer başvurular

Yenilenmeyen ortak ve garanti markalara benzer başvurular

Yenilenmeyen ortak ve garanti markalara benzer başvurular 556 SAYILI KHK MADDE 8/6 Ortak ve garanti markalarının sona ermesinden itibaren üç yıl içinde ortak marka veya garanti markası ile aynı veya benzeri olan marka tescil başvurusu itiraz üzerine reddedilir.
,  Ana Kategori :  Marka Makale  Tarih :  27.2.2019       Google Plus      
Marka Makale,  Kategori : 

Ortak ve Garanti Markalarının Sona Ermesinden Sonra Yapılan Aynı Marka Başvuruları

556 SAYILI KHK MADDE 8/6 Ortak ve garanti markalarının sona ermesinden itibaren üç yıl içinde ortak marka veya garanti markası ile aynı veya benzeri olan marka tescil başvurusu itiraz üzerine reddedilir.

" Madde hükmü açık olmakla birlikte, itiraz, itiraz gerekçesi garanti veya ortak markaların sona eren tescillerinin kapsamındaki mal ve hizmetler ile aynı, aynı tür, benzer veya ilişkili mal ve hizmetler yönünden kabul edilir.

Yenilenmeyen ortak ve garanti markalara benzer başvurular

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Bir markanın yenilenmeme nedeniyle koruma süresinin dolmasından sonra iki yıl içerisinde aynı veya benzer markanın, aynı veya benzer mal ve hizmetler için yapılan tescil başvurusu itiraz üze
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu