yeni Google Glass nasıl görünecek? » Etkin Patent Google Glass tuhaf görüntüsü nedeniyle fazla yaygınlık şansı bulamadı; peki yeni Google Glass nasıl görünecek?
yeni Google Glass nasıl görünecek?

Yeni Google Glass nasıl görünecek?

Yeni Google Glass nasıl görünecek? Google Glass tuhaf görüntüsü nedeniyle fazla yaygınlık şansı bulamadı; peki yeni Google Glass nasıl görünecek?
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  2.4.2018       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

/uploads/yeni-google-glass-nasil-gorunecek.jpg

 

Google Glass tuhaf görüntüsü nedeniyle fazla yaygınlık şansı bulamadı; peki yeni Google Glass nasıl görünecek?
Google Glass, mobil bilgisayarları giyilebilir hale getirdiği için oldukça önemli bir adımdı. Ancak çoğu teknolojinin ilk neslinde olduğu gibi Google Glass da pek şık ve ince görünmüyor.


Google'ın 2012'de yaptığı, henüz yayınlanan bir patent başvurusu ise bildiğimiz Google Glass'ın yanında gözlüğü daha çok andıran bir çizim içeriyor. Patent buna ilave olarak bir de yukarıda gördüğünüz, tek kulağa takılan bir cihaza yer veriyor.

/uploads/yeni-google-glass-2.jpg

Patente göre cihazın kolu, şakağınıza ve kulağınızın üzerine oturacak şekilde ayarlanabiliyor. Kol içerisinde elektronik bileşenler, önde ise tanıdık gelen ekran yer alıyor. Patent bundan sonra kamera, touchpad ve fazlasıyla ilgili detaylara giriyor.

Patentteki çizimde yer alan bu cihazın bir sonraki nesil Google Glass olma ihtimali var.

/uploads/google-glass-2.jpg

Bugüne kadarki söylentiler, Google Glass 2'nin standart gözlüklere takılabilen bir aksesuar olarak karşımıza çıkabileceğini söylüyordu. Umarız Google bu kez daha iyi bir tasarımla karşımıza çıkar.

 

Kaynak: Hürriyet

 

 

Yeni Google Glass nasıl görünecek?

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Apple'ın Android'li telefonlara geçiş yapan kullanıcıların iMessage'larını engellediğini iddia eden dava, mahkeme tarafından reddedildi.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu