Yat Tasarımcısına ve Yat İç Mekân Tasarımı yapabilen İç Mimarlara duyulan ihtiyaç büyük » Etkin Patent Yrd. Doç Dr. İnanç Işıl Yıldırım, Türkiye'de Yat Tasarımcısına ve Yat İç Mekan Tasarımı yapabilen İç Mimarlara duyulan ihtiyaç büyük dedi.
Yat Tasarımcısına ve Yat İç Mekân Tasarımı yapabilen İç Mimarlara duyulan ihtiyaç büyük

Yat Tasarımcısına ve Yat İç Mekan Tasarımı yapabilen İç Mimarlara duyulan ihtiyaç büyük

Tasarım Haberleri Yrd. Doç Dr. İnanç Işıl Yıldırım, Türkiye'de Yat Tasarımcısına ve Yat İç Mekan Tasarımı yapabilen İç Mimarlara duyulan ihtiyaç büyük dedi.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Tasarım Haberleri  Tarih :  6.5.2017       Google Plus      
Yat Tasarımcısına ve Yat İç Mekan Tasarımı yapabilen İç Mimarlara duyulan ihtiyaç büyük
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Yat Tasarımcısına ve Yat İç Mekân Tasarımı yapabilen İç Mimarlara duyulan ihtiyaç büyük » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

/uploads/yat-tasarimcisina-duyulan-ihtiyac-buyuk.jpg

İzmir Üniversitesi İçmimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İnanç Işıl Yıldırım ve Yat Tasarımı Stüdyosu derslerini birlikte sürdürdüğü Yat Tasarımcısı-İçmimar Ceren C. Tugay, öğrenciler eşliğinde Bodrum Ağanlar Tersane ve Marina'sını ziyaret etti.

 

Ağanlar Tersanesi CEO'su Erdem Ağan ile bir araya gelen öğrenciler, İngiliz tasarımcı Tim Saunders'a ait 38 metre yelkenliyi gezme ve 50 metrelik bir başka yelkenli teknenin yapım aşamasında konstrüksiyon detaylarını görme fırsatı buldu. Yrd. Doç Dr. İnanç Işıl Yıldırım ziyaret sırasında yaptığı sektörel değerlendirmede, Türk yat ve tekne endüstrisinin yan sanayisi ile birlikte ekonomik büyüklüğü yaklaşık olarak 5-5,5 milyar dolara kadar ulaştığını ancak sektörün hala yeterli derecede Yat Tasarımcısı ve Yat İç Mekân Tasarımı yapabilen İçmimara sahip olmadığını söyledi.


Ekonomik olarak gelişmiş ülkeler incelendiğinde bu ülkelerin denizden etkin şekilde yararlandığını, deniz ticaret filoları, limanları ve denize yönelik sanayi yatırımları ile gelişmiş bir deniz kültürüne sahip olduklarına dikkat çeken Yrd. Doç. Dr. Yıldırım, "8.333 km'lik denize kıyısı ile pek çok ülkenin sahip olmadığı coğrafi avantaja sahip olan Türkiye tekne üretiminde dünyada üçüncü sırada yer almasına, marinalarımız Avrupa'ya göre daha yeni ve her türlü donanıma sahip olmasına rağmen tasarım konusunda halen İtalya ve İngiltere gibi dış kaynaklı proje çözümlerine ihtiyaç duymaktayız" dedi.


Kaynak: Hürriyet

Tasarım Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Victoria's Secret defilesindeki tasarımları biraz daha dikkatli izleyenlerden bazılarının kafasında yeni yeni soru işaretleri doğdu. Acaba firmanın koleksiyonu bir yerlerden mi esinlenmişti.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu