Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı » Etkin Patent Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı
Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı

Viacomun Googleye ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı

Marka Haberleri Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  8.4.2017       Google Plus      
Viacomun Googleye ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Viacomun Googlea ait YouTube sitesine karşı açtığı 1 milyar dolarlık telif davası sonuçlandı » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

/uploads/youtbe-davasi-sonuclandi.jpg

 

YouTube Google ın başını ağrıtmaya devam ediyor. Ama en azından bu kez Googlea mahkeme masrafları dışında bir zararı olmadı ve arama motoru devi tam 1 milyar dolar ceza ödemekten son anda kurtuldu.

 

Dünyanın en büyük dördüncü yayıncı firması olarak kabul edilen Viacomun YouTube üzerinde "on binlerce telif hakları korunan eserin yüz milyonlarca kez gösterilmesinin" sonucu olarak açtığı davaya bakan yargıç Louis Stanton davayı reddetti. Gerekçesi ise "Google ve YouTubeun videoların kullanıcılar tarafından yasa dışı şekilde gönderildiğine dair genel bir farkındalık sahibi olmalarının, telif yasalarını çiğnedikleri anlamına gelmeyeceğini" şeklinde açıkladı.

 

İçinden çıkılması zor gibi görünen bu konuda her ne kadar YouTube suçlu gibi görünmese de, dizilerin bölümlerinin tamamının da yayınlandığı site üzerindeki yayından asıl üreticilerin bir gelir elde etmiyor olması ciddi itirazlara neden olmaya devam edecek gibi görünüyor.
Kaynak:Hürriyet

Marka Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Fikri hak ihlallerinin yoğun olduğu kentlerde bu ekipmanlarla denetim faaliyetlerini yürütecek olan Mobil Korsanla Mücadele Timleri oluşturulacak.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu