Ücretsiz Marka Araştırma » Tescil Araştırma Ücretsiz marka araştırma, TÜRKPATENT marka tescil arama, sorgulama online olarak yapabilir, danışmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.
Ücretsiz Marka Araştırma » Tescil Araştırma
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul


Ücretsiz Marka Araştırma


Ücretsiz Marka Araştırma

Ücretsiz marka araştırma, Türk Patent, TPE marka tescil arama, sorgulama online olarak yapabilir veye danışmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.

Marka Araştırma; Marka tescil başvuru öncesi, önceden tescilli markalarla benzerlik, tescil süreci ve sonrası risklerin mütalaa şeklinde hazırlanan 
ücretsiz marka  araştırma hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Konu Başlıkları Linkler
Marka Sorgulama  TIKLAYINIZ   
Patent Sorgulama TIKLAYINIZ
Tasarım Tescil Sorgulama TIKLAYINIZ
Marka Tescil Araştırma  TIKLAYINIZ
Yurtdışı Patent Sorgulama TIKLAYINIZ

Etkin Patent' den "Marka Tescil Garantisi"  TIKLAYINIZ ve garanti koşullarını inceleyiniz.


MARKA ARAŞTIRMA İÇİN UYARILAR

MARKA ARAŞTIRMA İÇİN UYARILAR1. Marka ismi web alan ismi gibi sorgulanamaz. Küçük değişikliklerle yeniden düzenlenmiş marka ibarelerini sorgularken tescil edilebilir gözükebilir oysa bu isimler bir başka marka ismine benzer olabilir ve marka tescil başvurusu red edilebilir.


2. Bir başka marka isimlerine benzer ama yeniden düzenlenerek tescil edilmiş markalar bile marka benzerliği nedeni ile “kötü niyetli marka tescil davalar”, ”marka iptal ve hükümsüzlük davaları”, ”marka terkin davaları” açılabilmektedir. Kimi zaman tescil kriterleri ile hukuki kriterler arasındaki farklılıklar nedeni ile açılabilecek hukuki davalarda çok büyük külfetlerle karşılaşmamak için mutlaka marka uzmanlarımızdan ücretsiz marka araştırma raporu almanızı öneriyoruz.

3. Marka isim tescil süreci takriben 12-16 ay sürebilmektedir.Bu süreçteki  Türk Patent ve Marka Kurumu  (Eski ismi Türk Patent Enstitüsü )  i tarafından olası kısmi ve/veya tümden RED  kararlarına yapılacak itirazlar, marka bülten  yayında üçüncü şahıslar tarafından olası itirazlara verilecek cevaplar ve tüm muhtemel sonuçları dahil  tüm işlemler için başlangıçta olarak fiyat teklifi almanızı öneriyoruz.


4. Marka tescil maliyetinden ziyade yıllarca kullandığınız ve kullanacağınız markanıza yaptığınız onca yatırımın heba olmaması,üstelik bu kullanım nedeni ile geriye dönük işleyebilen maddi ve manevi tazminat ve ceza davaları, ticaretten men vb. yasal takiplerle  karşılaşmamak için mutlaka hukuki yorumu ile birlikte marka uzmanlarından destek aliniz.


"Unutmayınız; her yıl binlerce marka başvuru TÜRKPATENT tarafından Re'sen RED ve/veya itiraz üzerine RED edilmekte, başvuru, itiraz, dava maliyetlerinin yanı sıra markalara yapılan milyonlarca lira heba edilmekte hem siz hem de ilke ekonomisi zarar etmektedir."


Ayrıntılı bilgi için  iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz.Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL)

BAŞVURU ₺575  
BELGE ₺986= TOPLAM ₺1.561

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


ETKİN PATENT' İN MARKA ARAŞTIRMA İÇİN UYGULADIĞI TESTLER ŞUNLARDIR.


 Marka isim tescili düşünülen marka isminin kullanılacak ürün ve hizmetler için uygun bir isim olup olmadığı,


 Seçilen marka isminin farklı dillerde de olsa markanın itibarını zedeleyecek argo niteliğinde anlamlarının olup olmadığı,


 Tescili düşünülen markada kullanılan logo ve ibarelerin kullanım şekilleri nedeniyle hem markalaşmada hem de tescil sürecinde önceden tescilli marka sahiplerince yapılacak itirazlarda RED riskinin olup olmadığı,


 Tercih edilen marka isminin asli ve esaslı unsurunun ne olduğu, asli marka unsuruna ilave edilen eklerin gerek markalaşmanızda gerekse de tescil sürecinde herhangi bir risk oluşturup oluşturmadığı,


  Marka sorgulama yapılacak marka ismi ve logonun önceden başkaları adına başvuru ve tescilli markalarla aynı ve/veya benzer olup olmadığı,


 Tescili istenen isim hakkının farklı anlamlarda olsa önceden tescilli ve başvuru yapılmış markalarla fonetik bir benzerliğin olup olmadığı,


 Marka sorgulama yapılacak marka isminin önceden tescilli markalarla benzer olmasa bile iltibas riskinin olup olmadığı, önceki tescilli markalarla çağrıştırma tehlikesinin olup olmadığı,


 Tescili istenen marka isminin başkaları adına önceden herhangi bir tescil olmasa dahi, tescilsiz ancak marka niteliğinde kullanılması nedeniyle öncelikli marka hakkına dayanak yapılarak hem  markalar bülten yayınına hem de sonradan olası hükümsüzlük davalarına konu olup olmayacağı ve böyle bir durumda risklerin ne olduğu ve ne yapılması gerektiği hususunda ayrıntılı inceleme ve değerlendirme,


 İsim tescili istenen marka ismine uygun alan adlarının (domain) olup olmadığı,


 İsim tescili istenen marka isminin aynı ve/veya benzerinin olması halinde hem markalaşmaya uygun hem de tescil kriterlerine uygun olacak şekilde yeniden revize edilmesi,


Etkin Patent olarak yapılan tüm araştırma ve inceleme sonucunda olası tüm riskleri bertaraf edecek hukuki altyapının hazırlanması, gerek tescil sürecinde gerekse tescil sonrası markasal kullanımlar dahil markanın yol haritası hazırlanarak hukuki mütalaa niteliğinde başvuru sahibine yazılı rapor sunulmakta ve müvekkilin yazılı onayı alındıktan sonra da marka tescil başvurusu yapılmaktadır.


İki Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL)

BAŞVURU ₺973
BELGE ₺986= TOPLAM ₺1.959

HEMEN ARAYINIZ
(MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ)

0536 580 3757


ETKİN PATENT İN MARKA ARAŞTIRMA İÇİN UYGULADIĞI TESTLER ŞUNLARDIR.

ONLİNE TESCİL


Etkin Patent yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan İNDİRİMLİ hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz.


İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR


Marka Tescil Tasarım Tescil

DİĞER HİZMETLER

Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz.


MARKA SORGULAMA

TÜRKPATENT ve Uluslararası marka sorgulama yapacağınız sayfaları,  kriterleri ve araştırma nasıl yapılacağını video eşliğinde inceleyebilirsiniz.

MARKA TESCİL

Marka tescili nedir?, tescil kriterleri, marka tescil belgesi dahil tescil süreci ve sonrası işlemler dahil marka tescili nasıl yapıldığı ayrıntılı anlatılmaktadır.

MARKA TESCİL ÜCRETİ

İNDİRİMLİ Marka tescil ücreti, marka başvuru ücreti, marka tescil belgesi dahil toplam marka tescil fiyatlarını ve tüm marka işlem ücretlerini bulabilirsiniz.


MARKA YENİLEME

Marka yenileme, marka yenileme süresi, İNDİRİMLİ marka tescil yenileme ücreti ve marka yenilemenin nasıl yapılacağını inceleyebilirsiniz.

YURTDIŞI MARKA TESCİLİ

Yurtdışı marka tescili, uluslararası marka tescil sorgulama, başvuru ücreti ve tek bir merkezden çoklu ülke tescillerin nasıl yapılacağını inceleyebilirsiniz.

MARKA DEVRİ

Marka devir için istene sözleşme ve diğer belgeleri, İNDİRİMLİ devir hizmet ücretlerimizi ve diğer ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.


MARKA İSMİ BULMA

Markalaşmanın ilk ve en önemli adımlarından birisi olan yaratıcı marka ismi, dükkan ve mağaza isimlerinin  nasıl bulunacağı ve temel kriterlerini burada bulabilirsiniz.

ŞİRKET İSİMLERİ FİRMA İSİMLERİ BULMA

Markalaşma ve Hukuki koruma şart ve koşullara uygun şirket isimleri nasıl oluşturulmasına ilişkin görüş ve önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

PATENT SORGULAMA

Türkiye ve Uluslararası patent sorgulama yapabileceğiniz web sayfaları, kriterleri ve nasıl araştırma ve sorgulama yapılması gerektiği ayrıntılı anlatılmaktadır.

Ücretsiz Marka Araştırma Ücretsiz marka araştırma, TÜRKPATENT marka tescil arama, sorgulama online olarak yapabilir, danışmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz. Marka Sorgula 10.1.2018
Ücretsiz Marka Araştırma Ücretsiz marka araştırma, Türk Patent, TPE marka tescil arama, sorgulama online olarak yapabilir veye danışmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz. Marka Araştırma; Marka tescil başvuru öncesi, önceden tescilli markalarla benzerlik, tescil süreci ve sonrası risklerin mütalaa şeklinde hazırlanan ücretsiz marka  araştırma hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Konu Başlıkları Linkler Marka Sorgulama  TIKLAYINIZ    Patent Sorgulama TIKLAYINIZ Tasarım Tescil Sorgulama TIKLAYINIZ Marka Tescil Araştırma  TIKLAYINIZ Yurtdışı Patent Sorgulama TIKLAYINIZ Etkin Patent' den "Marka Tescil Garantisi"  TIKLAYINIZ ve garanti koşullarını inceleyiniz. Hepsini Göster Menu Marka Araştırma İçin Uyarılar Etkin patent' in Marka Araştırma İçin Uyguladığı Testler Şunlardır. Online Tescil Diğer Hizmetler MARKA ARAŞTIRMA İÇİN UYARILAR 1. Marka ismi web alan ismi gibi sorgulanamaz. Küçük değişikliklerle yeniden düzenlenmiş marka ibarelerini sorgularken tescil edilebilir gözükebilir oysa bu isimler bir başka marka ismine benzer olabilir ve marka tescil başvurusu red edilebilir.2. Bir başka marka isimlerine benzer ama yeniden düzenlenerek tescil edilmiş markalar bile marka benzerliği nedeni ile “kötü niyetli marka tescil davalar”, ”marka iptal ve hükümsüzlük davaları”, ”marka terkin davaları” açılabilmektedir. Kimi zaman tescil kriterleri ile hukuki kriterler arasındaki farklılıklar nedeni ile açılabilecek hukuki davalarda çok büyük külfetlerle karşılaşmamak için mutlaka marka uzmanlarımızdan ücretsiz marka araştırma raporu almanızı öneriyoruz. 3. Marka isim tescil süreci takriben 12-16 ay sürebilmektedir.Bu süreçteki  Türk Patent ve Marka Kurumu  (Eski ismi Türk Patent Enstitüsü )  i tarafından olası kısmi ve/veya tümden RED  kararlarına yapılacak itirazlar, marka bülten  yayında üçüncü şahıslar tarafından olası itirazlara verilecek cevaplar ve tüm muhtemel sonuçları dahil  tüm işlemler için başlangıçta olarak fiyat teklifi almanızı öneriyoruz.4. Marka tescil maliyetinden ziyade yıllarca kullandığınız ve kullanacağınız markanıza yaptığınız onca yatırımın heba olmaması,üstelik bu kullanım nedeni ile geriye dönük işleyebilen maddi ve manevi tazminat ve ceza davaları, ticaretten men vb. yasal takiplerle  karşılaşmamak için mutlaka hukuki yorumu ile birlikte marka uzmanlarından destek aliniz."Unutmayınız; her yıl binlerce marka başvuru TÜRKPATENT tarafından Re'sen RED ve/veya itiraz üzerine RED edilmekte, başvuru, itiraz, dava maliyetlerinin yanı sıra markalara yapılan milyonlarca lira heba edilmekte hem siz hem de ilke ekonomisi zarar etmektedir."Ayrıntılı bilgi için  iletişim formundan bize ulaşabilirsiniz. Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL) BAŞVURU ₺575  BELGE ₺986= TOPLAM ₺1.561 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Marka Nedir Marka Tescil Marka Tescil Ücreti Marka Tescil Başvuru Diğer İlgili Konular Marka Sorgulama Marka Tescil Sınıfları Yurtdışı Marka Tescili Marka Yenileme Tek Sınıflı Marka Başvuru İki Sınıflı Marka Başvuru ETKİN PATENT' İN MARKA ARAŞTIRMA İÇİN UYGULADIĞI TESTLER ŞUNLARDIR.  Marka isim tescili düşünülen marka isminin kullanılacak ürün ve hizmetler için uygun bir isim olup olmadığı, Seçilen marka isminin farklı dillerde de olsa markanın itibarını zedeleyecek argo niteliğinde anlamlarının olup olmadığı, Tescili düşünülen markada kullanılan logo ve ibarelerin kullanım şekilleri nedeniyle hem markalaşmada hem de tescil sürecinde önceden tescilli marka sahiplerince yapılacak itirazlarda RED riskinin olup olmadığı, Tercih edilen marka isminin asli ve esaslı unsurunun ne olduğu, asli marka unsuruna ilave edilen eklerin gerek markalaşmanızda gerekse de tescil sürecinde herhangi bir risk oluşturup oluşturmadığı,  Marka sorgulama yapılacak marka ismi ve logonun önceden başkaları adına başvuru ve tescilli markalarla aynı ve/veya benzer olup olmadığı, Tescili istenen isim hakkının farklı anlamlarda olsa önceden tescilli ve başvuru yapılmış markalarla fonetik bir benzerliğin olup olmadığı, Marka sorgulama yapılacak marka isminin önceden tescilli markalarla benzer olmasa bile iltibas riskinin olup olmadığı, önceki tescilli markalarla çağrıştırma tehlikesinin olup olmadığı, Tescili istenen marka isminin başkaları adına önceden herhangi bir tescil olmasa dahi, tescilsiz ancak marka niteliğinde kullanılması nedeniyle öncelikli marka hakkına dayanak yapılarak hem  markalar bülten yayınına hem de sonradan olası hükümsüzlük davalarına konu olup olmayacağı ve böyle bir durumda risklerin ne olduğu ve ne yapılması gerektiği hususunda ayrıntılı inceleme ve değerlendirme, İsim tescili istenen marka ismine uygun alan adlarının (domain) olup olmadığı, İsim tescili istenen marka isminin aynı ve/veya benzerinin olması halinde hem markalaşmaya uygun hem de tescil kriterlerine uygun olacak şekilde yeniden revize edilmesi,Etkin Patent olarak yapılan tüm araştırma ve inceleme sonucunda olası tüm riskleri bertaraf edecek hukuki altyapının hazırlanması, gerek tescil sürecinde gerekse tescil sonrası markasal kullanımlar dahil markanın yol haritası hazırlanarak hukuki mütalaa niteliğinde başvuru sahibine yazılı rapor sunulmakta ve müvekkilin yazılı onayı alındıktan sonra da marka tescil başvurusu yapılmaktadır. İki Sınıflı Marka Tescil Başvuru ve Belge Ücreti (KDV DAHİL) BAŞVURU ₺973BELGE ₺986= TOPLAM ₺1.959 HEMEN ARAYINIZ (MARKA TESCİL FİYAT LİSTESİ) 0536 580 3757 İlgili Konular Marka Devri Marka İsmi Bulma Şirket İsimleri Firma İsimleri Bulma İsim Tescili Diğer İlgili Konular İsim Tescil Sorgulama Yurtdışı Marka Araştırma Marka Logo Tescil Marka İtiraz Üç Sınıflı Marka BaşvuruDört Sınıflı Marka Başvuru ONLİNE TESCİL Etkin Patent yaratıcı çözümlerine, ayrıcalıklı hizmetlerine ve hiçbir yer olmayan İNDİRİMLİ hizmet ücretleri için 0536 580 37 57 telefonumuzdan bilgi ve destek alabilirsiniz. İNDİRİMLER/ KAMPANYALAR Marka Tescil Tasarım Tescil DİĞER HİZMETLER Konu ilgili diğer hizmetlerimizi aşağıda bulabilirsiniz. MARKA SORGULAMA TÜRKPATENT ve Uluslararası marka sorgulama yapacağınız sayfaları,  kriterleri ve araştırma nasıl yapılacağını video eşliğinde inceleyebilirsiniz. MARKA TESCİL Marka tescili nedir?, tescil kriterleri, marka tescil belgesi dahil tescil süreci ve sonrası işlemler dahil marka tescili nasıl yapıldığı ayrıntılı anlatılmaktadır. MARKA TESCİL ÜCRETİ İNDİRİMLİ Marka tescil ücreti, marka başvuru ücreti, marka tescil belgesi dahil toplam marka tescil fiyatlarını ve tüm marka işlem ücretlerini bulabilirsiniz. MARKA YENİLEME Marka yenileme, marka yenileme süresi, İNDİRİMLİ marka tescil yenileme ücreti ve marka yenilemenin nasıl yapılacağını inceleyebilirsiniz. YURTDIŞI MARKA TESCİLİ Yurtdışı marka tescili, uluslararası marka tescil sorgulama, başvuru ücreti ve tek bir merkezden çoklu ülke tescillerin nasıl yapılacağını inceleyebilirsiniz. MARKA DEVRİ Marka devir için istene sözleşme ve diğer belgeleri, İNDİRİMLİ devir hizmet ücretlerimizi ve diğer ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. MARKA İSMİ BULMA Markalaşmanın ilk ve en önemli adımlarından birisi olan yaratıcı marka ismi, dükkan ve mağaza isimlerinin  nasıl bulunacağı ve temel kriterlerini burada bulabilirsiniz. ŞİRKET İSİMLERİ FİRMA İSİMLERİ BULMA Markalaşma ve Hukuki koruma şart ve koşullara uygun şirket isimleri nasıl oluşturulmasına ilişkin görüş ve önerilerimizi inceleyebilirsiniz. PATENT SORGULAMA Türkiye ve Uluslararası patent sorgulama yapabileceğiniz web sayfaları, kriterleri ve nasıl araştırma ve sorgulama yapılması gerektiği ayrıntılı anlatılmaktadır.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Ücretsiz Marka Araştırma

Ücretsiz Marka Araştırma

Ücretsiz Marka Araştırma

HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

Bülent Aydın

Bülent Aydın
Marka Danışmanı
Yayınlama Tarihi: 02.01.2021

2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucusu olup, 15 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Takip Edin