Türk Patent Kararlarına İtirazlar » Etkin Patent Türk Patent' in re'sen ve/veya itiraz üzerine ret kararlarına YİDK nezdinde yapılan itirazların ücreti dahil ayrıntılı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.
Türk Patent Kararlarına İtirazlar

Türk Patent Kararlarına İtirazlar

Türk Patent Kararlarına İtirazlar Türk Patent' in re'sen ve/veya itiraz üzerine ret kararlarına YİDK nezdinde yapılan itirazların ücreti dahil ayrıntılı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.
,  Ana Kategori :  Marka Tescil  Tarih :  27.2.2019       Google Plus      
Marka Tescil,  Kategori : 

Türk Patent Kararlarına İtirazlar

 Türk Patent' in re'sen ve/veya itiraz üzerine ret kararlarına YİDK nezdinde yapılan itirazların ücreti dahil ayrıntılı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.


 

MARKA BAŞVURULARININ  KISMİ VEYA TÜMDEN RED KARARINA İTİRAZ (YİDK İtirazları)

 

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından, marka tescil başvurularına Sınai Mülkiyet Kanunu (SMK) Hükümlerince kısmi veya tümden Red kararı verebilir. ETKİN PATENT olarak Türk Patent ve Marka Kurumu' nun kısmi veya tümden red kararlarına, redde sebep unsurlar ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yapılmakta  ve bu unsurları ortadan kaldırabilecek hukuki gerekçeler, bilgi, belge ve kabul görmüş ulusal ve uluslararası içtihatlar hazırlanarak itiraz eder.

 

Red gerekçeleri ve bu gerekçelere karşı elde olan deliller, belgeler ve hukuki gerekçelerin uygun olmaması veya karara itirazın sonuç alıcı olmayacağı kanaati var ise ayrıntılı bir şekilde gerekçeleriyle birlikte müşteriye raporlanarak yeni stratejilerin geliştirilmesine olanak ve destek verir.

 

Aslında aslı olan başvuru öncesi tüm re'sen ve/veya itiraz üzerine  ret risklerinin öncelikle tespit edilmesi ve bu riskleri bertaraf edecek hukuki altyapı ve stratejilerin de hazır olması gerekmektedir.

 

Ancak maalesef genellikle "kervan yolda düzülür" mantığıyla hareket edilmesi, yol haritası ve strateji geliştirilmemesi nedeniyle telafisi oldukça güç maddi ve manevi zararlara sebebiyet vermektedir. 

Marka başvuruları için harcanan emek ve maliyetler oldukça düşük, ancak markaya yapılan yatırımlar oldukça yüksek olduğundan öngörülmeyen sonuçların yarattığı zararlar da doğal olarak çok büyük olmaktadır.
 

Etkin Patent olarak, marka tescil başvuru hizmeti verdiğimiz tüm müşterilerimize başvuru öncesi tüm riskler ve muhtemel sonuçları yazılı olarak raporlanır. Dahası  olası riskleri bertaraf edecek yenilikçi çözümler üretilerek daha başvuru öncesi riskler minimize edilir ve sonradan olası zararlar önlenmeye çalışır.

 

Bu arada başvuru öncesi araştırma ve inceleme hizmeti ve başvuru hizmeti vermediğimiz müşterilerimizin de Türk Patent kararlarına itiraz hizmetleri de vermektedir. Ancak karara itiraz öncesi mevcut ret risklerini bertaraf edebilecek hukuki ve haklı gerekçelerin olup olmadığı ve ilgili itirazın muhtemel sonuçları, hatta bir şekilde Türk Patent nezdindeki itirazların sonuç alıcı olmaması halinde olası YİDK kararlarının iptali davasının da muhtemel sonuçları yazılı olarak raporlanmakta ve ondan sonra aksiyon alınmaktadır. 

 

Dolayısıyla ister yayına itirazlar gerekse Türk Patent Kararlarına itirazlarda, olası muhtemel sonuçlarının mutlaka yazılı olarak talep etmenizi öneriyoruz. Özellikle yeni çıkan Sınai Mülkiyet Kanunu nedeniyle tüm itiraz iş ve işlemleri çok farklı ve yaratıcı çözümler gerektirmektedir. 

 

Daha ayrıntılı bilgileri ve varsa benzer sorunlarınızı öncelikle danışman ve marka vekillerimizle paylaşabilir, ve şirketimizin yaklaşımlarını ve yenilikçi çözümler hakkında bilgiler alabilirsiniz. 

Türk Patent Kararlarına İtirazlar

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu