Türk Patent Enstitüsünce bugüne kadar 139 ürün coğrafi » Etkin Patent TPE verilerine göre, coğrafi tescili yapılan ürünler arasında en çok yöresel gıda ve lezzetlerimiz yer alıyor.
Türk Patent Enstitüsünce bugüne kadar 139 ürün coğrafi

Türk Patent Enstitüsünce bugüne kadar 139 ürün coğrafi olarak tescil etti

Türk Patent Enstitüsünce bugüne kadar 139 ürün coğrafi olarak tescil etti TPE verilerine göre, coğrafi tescili yapılan ürünler arasında en çok yöresel gıda ve lezzetlerimiz yer alıyor.
,  Ana Kategori :  Marka Kütüphanesi  Tarih :  25.4.2018       Google Plus      
Marka Kütüphanesi,  Kategori : 

Türk Patent Enstitüsünce bugüne kadar 139 ürün coğrafi olarak tescil etti

TPE verilerine göre, coğrafi tescili yapılan ürünler arasında en çok yöresel gıda ve lezzetlerimiz yer alıyor. 

Tescili gıda ürünleri içinde Ankara'dan turşu ve üzüm var.Tescil edilen ürünler arasında, dünyada da bilinen Türkiye'nin eşsiz lezzetlerinin yanı sıra, el halıları, kilimler, köpek, at, tazı gibi hayvanlar ile, battaniye, baston, nazar boncuğu, kaplıca, lüle taşı ve çini de var. Yöresel lezzetler ön planda TPE verilerine göre, coğrafi tescili yapılan ürünler arasında en çok yöresel gıda ve lezzetlerimiz yer alıyor. Bazıları Türkiye'nin yanı sıra dünyada da çok iyi bilinen ve tescillenen yöresel ürünler içinde Ankara'dan Çubuk Turşusu ile Kalecik Karası Üzümü bulunuyor. Bu arada tescil bekleyen, aralarında, Bayramiç Beyazı, Van otlu peyniri, Tokat kebabı, Sivas köftesi, Mersin tantunisi, Elazığ peynirli ekmeği, Erzurum kadayıf dolması, Diyarbakır köftesinin de bulunduğu 102 başvuru bulunuyor. Hürriyet

Türk Patent Enstitüsünce bugüne kadar 139 ürün coğrafi olarak tescil etti

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Coğrafi İşaretleme Sistemi belgesi alan yöresel lezzetlerimizi bundan böyle hiçbir ülke kendi ürünüymüş gibi sahiplenemeyecek.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu