Türk Kızılay ISO 9001 önetim Sistemi Belgesi aldı Türk Kızılay Derneği Genel Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kan Hizmetleri Yönetimi Kalite Koordinatörlüğünce Şubat 2005te başlatılan kalite yönetim sistemi çalışmaları tamamlandı.
Türk Kızılay ISO 9001 önetim Sistemi Belgesi aldı
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Türk Kızılay ISO 9001 önetim Sistemi Belgesi aldı

Türk Kızılay ISO 9001 önetim Sistemi Belgesi aldı Türk Kızılay Derneği Genel Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kan Hizmetleri Yönetimi Kalite Koordinatörlüğünce Şubat 2005te başlatılan kalite yönetim sistemi çalışmaları tamamlandı. ISO Belgelendirme Haberleri 22-07-2021
Türk Kızılay Derneği Genel Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kan Hizmetleri Yönetimi Kalite Koordinatörlüğünce Şubat 2005te başlatılan "kalite yönetim sistemi" çalışmaları tamamlandı.  TÜV Rheinland tarafından 26-30 Haziran 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilen belgelendirme denetimi sonrasında Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Yönetimi Bölümü, Orta Anadolu, Ege, Karadeniz, Doğu ve Güney bölgesel kan merkezleri, İstanbul-Çapa, İstanbul-Zeynep Kamil, Bursa, Düzce, Balıkesir, Eskişehir, Kayseri, Konya, Zonguldak, Sivas, Adana, İskenderun, Diyarbakır, Antalya, Denizli, Samsun kan merkezleri ile Edirne, İzmit, Çanakkale, Karabük, Isparta, Manisa, Aydın, Ödemiş, Rize kan istasyonlarına ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verildi. Yeni açılan merkez ve istasyonlar dikkate alınarak, her yıl kapsam genişletilecek. Bu çerçevede, JCI laboratuvar akreditasyonu ile tıbbi laboratuvarlarda kalite ve yeterlilik için özel gereklilikleri içeren ISO 15189:2003 akreditasyonu alınması için çalışmalar devam edecek.  RAMAZAN İÇİN ÖZEL MESAİ Açıklamada, ayrıca ramazan ayında vatandaşların dini vecibelere yoğunlaştığı ve kan bağışlama konusunda tedirginlik yaşadığı ifade edilerek, bu ayda ülke genelinde kan ihtiyacının arttığı belirtildi. Ramazanda yaşanacak kan sıkıntısının önüne geçebilmek için acil eylem planı hazırlandığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Diyanet İşleri Başkanlığının desteğiyle din görevlilerinin hutbe ve vaazlarında kan bağışı hakkında halkı bilgilendirmeleri, kan bağışına teşvik etmeleri istenmiş, hizmete kolay ulaşılabilirliği sağlamak ve insanların tedirginliklerini ortadan kaldırmak amacıyla iftardan ve teravih namazlarından sonra camilerde, alışveriş merkezlerinde, ramazan eğlencelerinde gezici ekiplerin düzenlenmesi planlanmıştır. Kan birimlerimiz 24 saat kan bağışı için açıktır."  Açıklamada ayrıca, Ramazanda kan bağışını teşvik için bilboard, afiş, raketboard ve imsakiye bastırıldığı, ulusal ve yerel kitle iletişim araçlarından kan bağışına yönelik duyuruların yapılması için destek istendiği, GSM operatörlerinin abonelerine, Türk Kızılayının kan bağışı hizmetleriyle ilgili SMS göndermesinin sağlandığı kaydedildi. Hürriyet
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo


Türk Kızılay ISO 9001 önetim Sistemi Belgesi aldı

Türk Kızılay Derneği Genel Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Kan Hizmetleri Yönetimi Kalite Koordinatörlüğünce Şubat 2005te başlatılan "kalite yönetim sistemi" çalışmaları tamamlandı. 

TÜV Rheinland tarafından 26-30 Haziran 2006 tarihleri arasında gerçekleştirilen belgelendirme denetimi sonrasında Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Yönetimi Bölümü, Orta Anadolu, Ege, Karadeniz, Doğu ve Güney bölgesel kan merkezleri, İstanbul-Çapa, İstanbul-Zeynep Kamil, Bursa, Düzce, Balıkesir, Eskişehir, Kayseri, Konya, Zonguldak, Sivas, Adana, İskenderun, Diyarbakır, Antalya, Denizli, Samsun kan merkezleri ile Edirne, İzmit, Çanakkale, Karabük, Isparta, Manisa, Aydın, Ödemiş, Rize kan istasyonlarına ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi verildi. Yeni açılan merkez ve istasyonlar dikkate alınarak, her yıl kapsam genişletilecek. Bu çerçevede, JCI laboratuvar akreditasyonu ile tıbbi laboratuvarlarda kalite ve yeterlilik için özel gereklilikleri içeren ISO 15189:2003 akreditasyonu alınması için çalışmalar devam edecek. 

RAMAZAN İÇİN ÖZEL MESAİ Açıklamada, ayrıca ramazan ayında vatandaşların dini vecibelere yoğunlaştığı ve kan bağışlama konusunda tedirginlik yaşadığı ifade edilerek, bu ayda ülke genelinde kan ihtiyacının arttığı belirtildi. Ramazanda yaşanacak kan sıkıntısının önüne geçebilmek için acil eylem planı hazırlandığı bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Diyanet İşleri Başkanlığının desteğiyle din görevlilerinin hutbe ve vaazlarında kan bağışı hakkında halkı bilgilendirmeleri, kan bağışına teşvik etmeleri istenmiş, hizmete kolay ulaşılabilirliği sağlamak ve insanların tedirginliklerini ortadan kaldırmak amacıyla iftardan ve teravih namazlarından sonra camilerde, alışveriş merkezlerinde, ramazan eğlencelerinde gezici ekiplerin düzenlenmesi planlanmıştır. Kan birimlerimiz 24 saat kan bağışı için açıktır." 

Açıklamada ayrıca, Ramazanda kan bağışını teşvik için bilboard, afiş, raketboard ve imsakiye bastırıldığı, ulusal ve yerel kitle iletişim araçlarından kan bağışına yönelik duyuruların yapılması için destek istendiği, GSM operatörlerinin abonelerine, Türk Kızılayının kan bağışı hizmetleriyle ilgili SMS göndermesinin sağlandığı kaydedildi. Hürriyet


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAPIN


Ad Soyad

E-Posta


Telefon


Yorumunuz  Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu

  Kategoriler

  Müşterilerimiz Ne Diyor

  Ülkemizdeki genel yaklaşımın kervan yolda dizilir atasözüyle örtüştüğünü düşünürsek her aşamada bir sorunla yüzleşmek ve bedel ödemek kaçınılmaz oluyor.

  Etkin patentin ,Marka ve Patent konusunda hem yola çıkmış hem de hazırlık yapanların rota belirlemek açısından en güvenilir partneri olmayı hak ettiklerini düşünüyoruz.

  Ender PİLGEErpco İlaç Sanayi ve Dış Tic. Ltd. Şti.

  HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

  Bülent Aydın
  Bülent Aydın
  Marka Danışmanı
  Yayınlama Tarihi: 22-07-2021

  2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucusu olup, 15 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

  Takip Edin