TSE,Silgi, kalem ve boyaları alırken standardına bakın » Etkin Patent YENİ eğitim-öğretim yılının yaklaşmasıyla birlikte hareketlenen okul alışverişi pazarına uzakdoğu ürünlerine ve merdiven altı üretime dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, "Pazarın büyüklüğü 1 milyar liraya ulaşıyor.
TSE,Silgi, kalem ve boyaları alırken standardına bakın

TSE,Silgi, kalem ve boyaları alırken standardına bakın

TSE,Silgi, kalem ve boyaları alırken standardına bakın YENİ eğitim-öğretim yılının yaklaşmasıyla birlikte hareketlenen okul alışverişi pazarına uzakdoğu ürünlerine ve merdiven altı üretime dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, "Pazarın büyüklüğü 1 milyar liraya ulaşıyor.
,  Ana Kategori :  ISO Belgelendirme Haberleri  Tarih :  25.4.2018       Google Plus      
ISO Belgelendirme Haberleri,  Kategori : 

TSE,Silgi, kalem ve boyaları alırken standardına bakın

YENİ eğitim-öğretim yılının yaklaşmasıyla birlikte hareketlenen okul alışverişi pazarına uzakdoğu ürünlerine ve merdiven altı üretime dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, "Pazarın büyüklüğü 1 milyar liraya ulaşıyor.

 Piyasada merdiven altı üretim yapan firmanın malzemeleri çok ucuza satılıyor. Ayrıca düşük kaliteli uzakdoğu ürünlerine de dikkat edilmeli. Cetvel kenarları düz bir zemin üzerine oturtulduğunda cetvel kenarı ile oturma yüzeyi arasından ışık sızmamalı" dedi. Pazar büyüyor TSE Başkanı Büyükhelvacıgil, eğitim sektörünün 1 milyar liraya ulaşan ekonomik büyüklüğe sahip olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "TSE'nin çok sayıda standardı bulunuyor. Defter, silgi, kalem, boya gibi öğrenci ve öğretmenlerin kullandığı neredeyse tüm araç ve gereçlerin standardı var. Hatta, servis şoförlerinin nasıl olması gerektiği bile tarif ediliyor. Kırtasiye malzemelerinde belgeli firma sayısı çok az. Eğitim ve öğretimle ilgili standardlar gönüllülük esasına dayalı olduğundan firmalar, ürünlerini belgelendirme konusunda çok istekli davranmıyorlar. 


Çocuklarımızın sağlığını yakından ilgilendiren okul araç, gereçlerini üreten ve ürününe güvenen firmaları kalitelerini belgelendirebilmeleri için TSE'den belge almaya çağırıyorum." Tüketici hattı Ürünlerin sağlığa zararlı maddeler içerip içermediğinin, ancak yetkin laboratuvar ortamlarındaki testlerle anlaşılabildiğine vurgulayan Büyükhelvacıgil, "Laboratuvar testlerinden olumlu sonuç alan ve denetimlerde,  üretim yerlerinde gerekli şartları taşıdığı belirlenen firmalara belge veriliyor. TSE markası bulunan ürünler Türk Standartları Enstitüsü garantisi altında. Herhangi bir şikayetle ilgili TSE Tüketici Bilgi Hattı üzerinden enstitüye başvurulabilir" dedi. Okul araç gereçlerinde nelere bakmak gerekiyor Defterler düzgün olmalı, kapak ve kağıtlarda leke, delik ve buruşukluk olmamalı. 


Defter sayfası üzerindeki satır çizgileri 7.5 milimetre aralıklarla çizilmiş olmalı, satır sayısı A5 boyutundaki defterlerde 25, A4 boyutundaki defterlerde ise 36 olmalı. Silgilerin her yeri aynı kalitede, temiz, düzgün olmalı, üzerinde herhangi bir yarık, kesik, delik, oyuk gibi yüzey kusurları bulunmamalı ve kenarları pürüzsüz olmalı. Boya, tırnak sertliğinde ve pürüzsüz olmalı. Toplu iğne ile çaprazlama çizildiğinde boya dökülmemeli. Suluboyalar homojen görünüşte ve renkte olmalı, yabancı partiküller, pigment topakları ihtiva etmemeli, renk bulaşması ve dalgalanması görülmemeli. Hürriyet

TSE,Silgi, kalem ve boyaları alırken standardına bakın

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Mersin Üniversitesi, eğitim- öğretim, bilimsel araştırma ve toplumsal hizmet alanlarında TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ni alarak Türkiye'de bir ilke imza attı.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu