TPE'de Patent Sisteminin İnovasyon Sürecine Katkısı Sempozyumu düzenlendi » Etkin Patent Patent Sisteminin İnovasyon Sürecine Katkısı konulu Uluslararası Sempozyum ve 2007 Türk Patent Ödülleri etkinliği 13-14 Şubat 2008 tarihinde Türk Patent Enstitüsünde gerçekleştiriliyor.
TPE'de Patent Sisteminin İnovasyon Sürecine Katkısı Sempozyumu düzenlendi

TPE'de Patent Sisteminin İnovasyon Sürecine Katkısı Sempozyumu düzenlendi

TPE'de Patent Sisteminin İnovasyon Sürecine Katkısı Sempozyumu düzenlendi Patent Sisteminin İnovasyon Sürecine Katkısı konulu Uluslararası Sempozyum ve 2007 Türk Patent Ödülleri etkinliği 13-14 Şubat 2008 tarihinde Türk Patent Enstitüsünde gerçekleştiriliyor.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  3.4.2018       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

"Patent Sisteminin İnovasyon Sürecine Katkısı" konulu Uluslararası Sempozyum ve "2007 Türk Patent Ödülleri" etkinliği 13-14 Şubat 2008 tarihinde Türk Patent Enstitüsünde gerçekleştiriliyor.


 Teknoloji alanındaki belirli bir sorunun çözümü olarak buluş sahibine verilen patent kavramı ile yeni ve yaratıcı fikirleri değer yaratan çıktılara dönüştürme süreci olan inovasyon kavramının birlikte irdelendiği Sempozyum, saat 10:30 da, Türk Patent Enstitüsü Başkan Vekili Doç. Dr. Yüksel BİRİNCİ, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı Genel Müdür Yardımcısı Narendra K. SABHARWAL, Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı Kıdemli Müşaviri Philip THOMAS ile Avrupa Patent Ofisi – Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Georg ALTELSMAIR'ın yaptığı açılış konuşmaları ile başladı. 


Sempozyumun;

 1.Oturumunda Asya ve Avrupa Ülkeleri İşbirliği Bölümü Eski Yöneticisi Vladimir YOSSIFOV başkanlığında, TÜBİTAK Bilim, Teknoloji ve Yenilik Politikaları Daire Başkanı Doç. Dr. Serhat ÇAKIR, Avrupa Patent Ofisi – Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanı Georg ALTELSMAIR, Danimarka AALBORG Universitesi'nden Doç. Dr. Anders PAARUP NIELSEN ve Türk Patent Enstitüsü Patent Uzmanı Fatih KARAHAN' dan oluşan konuşmacılar; İnovasyon, Türkiye'deki Gelişmeler ve İnovasyon Politikası, Avrupa ve Dünya'daki Gelişmeler ile İnovasyon ve KOBİ konularını değerlendirdi. 


2. Oturumda ise, Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı Genel Sekreteri Prof. Dr. İ. Sahir ÇÖRTOĞLU başkanlığında, SYNTENS İnovasyon Danışmanı Sjoerd KEIJSER, Asya ve Avrupa Ülkeleri İşbirliği Bölümü Eski Yöneticisi Vladimir YOSSIFOV, Japon Patent Ofisi 4. Bölüm Patent İnceleme Departmanı Genel Müdürü Takashi SAKURAI, Gazi Üniversitesi Prof. Dr. Güçlü YAVUZCAN, Karadeniz Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Burhan ÇUHADAROĞLU' dan oluşan konuşmacılar, KOBİ'lerde İnovasyon Süreci, İnovasyon Sürecinde Karşılaşılan Sorunlar, Patent Sistemi ve Ar-Ge, Patentin Koruma ve Bilgi İşlevi konularında sunum gerçekleştirdiler. 

Sempozyumun ikinci gününde düzenlenecek "2007 Türk Patent Ödülleri" etkinliğinde ise Sayın Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Patent, Marka ve Tasarım Konularında çeşitli kategorilerde ödüller sahiplerine verilecek. Kaynak TPE

TPE'de Patent Sisteminin İnovasyon Sürecine Katkısı Sempozyumu düzenlendi

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Avrupa Ödeme Sistemleri Danışmanları Birliği (EPCA) tarafından her yıl 4 dalda düzenlenen inovasyon yarışmasında Türk Ekonomi Bankası (TEB), 2007 yılında büy
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu