TOKİ markasını tescil ettiriyor » Etkin Patent TOKİ markasını tescil ettiriyor.İdare, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) de marka korumasını sağlamak için 'TOKİ markası'nı tescil etti.
TOKİ markasını tescil ettiriyor

TOKİ markasını tescil ettiriyor

Marka Haberleri TOKİ markasını tescil ettiriyor.İdare, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) de marka korumasını sağlamak için 'TOKİ markası'nı tescil etti.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
TOKİ markasını tescil ettiriyor
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 TOKİ markasını tescil ettiriyor » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

TOKİ'nin, markasının Türkiye'de ve uluslararası alanda kötü niyetli veya başka çıkarlar amaçlı kullanımını engellemek ve idarenin tanınırlığını artırmak amacıyla 2008 yılında marka tescil çalışmaları başlattığı belirtildi. İdare, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) de marka korumasını sağlamak için 'TOKİ markası'nı tescil etti. Türkiye içinde TOKİ'nin tanınmış marka olarak tescili Türk Patent Enstitüsü (TPE) tarafından 2009 yılında tescil edildiğine dikkat çekilen açıklamada, "Türkiye'de tescili yapılmış olan TOKİ markasının 'Uluslararası Marka Tescili' başvurusu ise World Intellectual Property Organization (WIPO) tarafından 30 Nisan 2009 tarihi itibariyle onaylanmıştır" denildi. TOKİ'den yapılan açıklamanın devamında şu bilgilere yer verildi: "Ancak, gerek ulusal, gerekse de uluslararası marka tescil işlemlerinin izlenmesi ve bazı ülkelerden gelen/gelebilecek retlere karşı itirazların mevzuat gereği bir marka vekili ile yapılması gerekliliğinden hareketle, İdaremiz adına işleri yürütecek bir marka vekili belirlenmiştir. İdaremizce Türkiye'de tescili yapılmış olan TOKİ markası için Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında da marka korumasının sağlanması amacıyla gerekli görülen sınıflar dahilinde 'Uluslararası Marka Tescili' başvurumuz uluslararası ilişkiler kapsamında öncelikli ve yoğun olabilecek bazı ülkeler için yapılmaktadır." Marka tescili başvurusu yapılan ülkelerden biri olan KKTC için de sınırları dahilinde marka koruması sağlamak için marka başvurusu yapıldığına dikkat çekilen açıklamada, TOKİ ticaret markasının sınıf 16 ve 19'da tescili için yapılan başvuruların uygun bulunduğu ve 28 Şubat 2012 tarihli KKTC Resmi Gazetesi'nde ilan edildiği bildirildi. Milliyet

Marka Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
MFÖ’nün üyeleri Mahmut Mazhar Alanson, Raif Özkan Uğur ve Aziz Fuat Güner, grubun simgesi MFÖ harflerinin tescil edilmesi için Türk Patent Enstitüsü’ne başvurdu.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu