Titreşimli Parçaların Balans İş Yerlerine HYB Belgesi Yüksek Titreşimli Parçaların Balanslarını Yapan İş Yerlerine Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.
Titreşimli Parçaların Balans İş Yerlerine HYB Belgesi
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Titreşimli Parçaların Balans İş Yerlerine HYB Belgesi

Titreşimli Parçaların Balans İş Yerlerine HYB Belgesi Yüksek Titreşimli Parçaların Balanslarını Yapan İş Yerlerine Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri inceleyebilirsiniz. Kalite Makale 11-07-2021
Yüksek Titreşimli Parçaların Balanslarını Yapan İş Yerlerine Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.KRİTER ADI : Yüksek Titreşimli Parçaların Balanslarını Yapan İşyerlerine Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas KriterlerKAPSAMYüksek Titreşimli Parçaların BalansıGENEL KURALLAR İşyerinde en az idari büro, çalışma yeri, müşteri kabul yeri, yedek parça ve malzeme yeri, çalışanların soyunma, dinlenme ve yemek yeri ile müşterek veya münferit kullanma özelliğinde WC-lavabo bulunmalıdır. İşyerinde hizmetlerin verileceği mekanlar, hizmetin özelliklerine uygun ve yeterli büyüklükte olmalıdır. İşyerinde çevre sağlığı ile ilgili mevzuatında belirtilen tedbirler alınmalıdır. İşyerinde mekanik havalandırma tesisatı bulunması halinde bu tesisat TS 3419 ve TS 3421'ye elektrik tesisatı TS HD 384, 5.51 S2'ye, güvenlik korunması, TS IEC 60364-4-41'e göre yapılmalı, su tesisatı TS 828'e, temiz su TS 266'ya, bulunması halinde insan taşıma asansörü TS 863 ve yük taşıma asansörü de TS 1108'e uygun olmalı, TS 4019'a uygun ilk yardım çantası, TS 12201'e uygun çöp kutusu bulunmalı ve yangınla ilgili olarak TS 4156'da belirtilen tedbirler alınmalıdır. İşyerinde gerekli olan haberleşme araçları bulunmalıdır. İşyeri vereceği hizmetin işçilik ve yedek parça kalitesinden sorumlu olmalı ve bu hüküm sözleşmede yer almalıdır. İşyerinde teknik dökümanlar, yedek parça katoloğu vb. bilgi paketi bulunmalıdır. İşyerinde verilen hizmetlere ilişkin dökümantasyon birimi kurulmalı, verilen hizmetler iş takip kartları veya bilgisayarla izlenmelidir. İşyerinde işçilik, yedek parça ve periyodik bakımlarla ilgili fiyat tarifeleri bulundurulmalı ve istenildiğinde müşteri tarafından incelenebilmelidir. Mobil olarak verilen hizmetlerden de benzer imkan bulunmalıdır.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo


/uploads/yuksek-titresimli-parcalarin-balanslarini-yapan-is-yerlerine-hizmet-yeri-yeterlilik-belgesi-verilmesine-esas-kriterler.jpg

Yüksek Titreşimli Parçaların Balanslarını Yapan İş Yerlerine Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

KRİTER ADI : Yüksek Titreşimli Parçaların Balanslarını Yapan İşyerlerine Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler
KAPSAM
Yüksek Titreşimli Parçaların Balansı
GENEL KURALLAR
İşyerinde en az idari büro, çalışma yeri, müşteri kabul yeri, yedek parça ve malzeme yeri, çalışanların soyunma, dinlenme ve yemek yeri ile müşterek veya münferit kullanma özelliğinde WC-lavabo bulunmalıdır.
İşyerinde hizmetlerin verileceği mekanlar, hizmetin özelliklerine uygun ve yeterli büyüklükte olmalıdır.
İşyerinde çevre sağlığı ile ilgili mevzuatında belirtilen tedbirler alınmalıdır.
İşyerinde mekanik havalandırma tesisatı bulunması halinde bu tesisat TS 3419 ve TS 3421'ye elektrik tesisatı TS HD 384, 5.51 S2'ye, güvenlik korunması, TS IEC 60364-4-41'e göre yapılmalı, su tesisatı TS 828'e, temiz su TS 266'ya, bulunması halinde insan taşıma asansörü TS 863 ve yük taşıma asansörü de TS 1108'e uygun olmalı, TS 4019'a uygun ilk yardım çantası, TS 12201'e uygun çöp kutusu bulunmalı ve yangınla ilgili olarak TS 4156'da belirtilen tedbirler alınmalıdır.
İşyerinde gerekli olan haberleşme araçları bulunmalıdır.
İşyeri vereceği hizmetin işçilik ve yedek parça kalitesinden sorumlu olmalı ve bu hüküm sözleşmede yer almalıdır.
İşyerinde teknik dökümanlar, yedek parça katoloğu vb. bilgi paketi bulunmalıdır.
İşyerinde verilen hizmetlere ilişkin dökümantasyon birimi kurulmalı, verilen hizmetler iş takip kartları veya bilgisayarla izlenmelidir.
İşyerinde işçilik, yedek parça ve periyodik bakımlarla ilgili fiyat tarifeleri bulundurulmalı ve istenildiğinde müşteri tarafından incelenebilmelidir. Mobil olarak verilen hizmetlerden de benzer imkan bulunmalıdır.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAPIN


Ad Soyad

E-Posta


Telefon


Yorumunuz  Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu

  Kategoriler

  Müşterilerimiz Ne Diyor

  BEKAN SİGORTA MARKA VE PATENT ile bizleri tanıştıran, yaptığımız işte FARKINDALIK Yaratmamıza destek olan, Güncel değişiklikleri tarafımıza anında ileterek, canlı kalmamızı sağlayan, birlikte çalıştığımız her alanda, VİZYONUMUZA katkıda bulunan ETKİN PATENT AİLESİNE sonsuz teşekkürler.

  Murat BudakBudak Dayanıklı Tüketim Mamülleri Tekstil Tic. Ve San. Ltd. Şti.

  HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

  Bülent Aydın
  Bülent Aydın
  Marka Danışmanı
  Yayınlama Tarihi: 11-07-2021

  2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucusu olup, 15 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

  Takip Edin