Tıbbi Atık Taşımacılığı Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Tıbbi Atık Taşımacılığı Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.
Tıbbi Atık Taşımacılığı Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Tıbbi Atık Taşımacılığı Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi

Tıbbi Atık Taşımacılığı Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Tıbbi Atık Taşımacılığı Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz. Kalite Makale 11-07-2021
Tıbbi Atık Taşımacılığı Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.KRİTER ADI İşyerleri-Tıbbi Atık Taşımacılığı Yapan İçin- Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas KriterlerKAPSAMBu kriter, tıbbi atıkların taşınması ile ilgili işyerlerinin, genel kurallar ve çalışanlarla ilgili kurallarını kapsarGENEL KURALLAR: İşyeri, tercihen yerleşim bölgelerinin dışında bulunmalı ve iş hareketlerinin yoğun olduğu ortamdan uzak olmalıdır. İşyerinin önünde, zemini yol kaplamasına uygun TS 10551'e göre düzenlenmiş otopark bulunmalıdır. İşyerinde mevzuatına uygun işyeri tabelası bulunmalıdır. İşyerinde en az idari büro, çalışma odası, müşteri kabul yeri yemek ve dinlenme yeri, soyunma yeri bulunmalı, bu mekanlar yeterli büyüklükte olmalı ve amacına uygun malzeme ile tefriş edilmelidir. Soyunma yerinde en az çalışan eleman sayısı kadar soyunma dolabı bulunmalıdır. İşyeri yerleşim merkezinin dışında ise tercihen şehir merkezinde veya işyerlerinin yoğun olduğu bölgelerde irtibat bürosu bulunmalı, idari büro ile irtibat bürosu arasında bilgi akışı sağlanmalıdır. İşyerinin şartlarına ve çalışan personel sayısına uygun şekilde duş TS 8357'e göre tanzim edilmiş müşterek veya münferit kullanma özelliğinde WC –Lavabo bulunmalıdır. İşyeri zemini kolay temizlenebilen malzemeyle kaplanmış olmalıdır. İşyeri uygun bir sistemle ısıtılmalı ve ısıtmada ilgili kurumların uygun gördüğü bir yakıt kullanılmalıdır.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo


/uploads/tibbi-atik-tasimaciligi-hizmet-yeri-yeterlilik-belgesi-verilmesine-esas-kriterler.webp

Tıbbi Atık Taşımacılığı Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

KRİTER ADI İşyerleri-Tıbbi Atık Taşımacılığı Yapan İçin- Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi Verilmesine Esas Kriterler
KAPSAM
Bu kriter, tıbbi atıkların taşınması ile ilgili işyerlerinin, genel kurallar ve çalışanlarla ilgili kurallarını kapsar

GENEL KURALLAR:
İşyeri, tercihen yerleşim bölgelerinin dışında bulunmalı ve iş hareketlerinin yoğun olduğu ortamdan uzak olmalıdır.
İşyerinin önünde, zemini yol kaplamasına uygun TS 10551'e göre düzenlenmiş otopark bulunmalıdır.
İşyerinde mevzuatına uygun işyeri tabelası bulunmalıdır.
İşyerinde en az idari büro, çalışma odası, müşteri kabul yeri yemek ve dinlenme yeri, soyunma yeri bulunmalı, bu mekanlar yeterli büyüklükte olmalı ve amacına uygun malzeme ile tefriş edilmelidir.
Soyunma yerinde en az çalışan eleman sayısı kadar soyunma dolabı bulunmalıdır.
İşyeri yerleşim merkezinin dışında ise tercihen şehir merkezinde veya işyerlerinin yoğun olduğu bölgelerde irtibat bürosu bulunmalı, idari büro ile irtibat bürosu arasında bilgi akışı sağlanmalıdır.
İşyerinin şartlarına ve çalışan personel sayısına uygun şekilde duş TS 8357'e göre tanzim edilmiş müşterek veya münferit kullanma özelliğinde WC –Lavabo bulunmalıdır.
İşyeri zemini kolay temizlenebilen malzemeyle kaplanmış olmalıdır.
İşyeri uygun bir sistemle ısıtılmalı ve ısıtmada ilgili kurumların uygun gördüğü bir yakıt kullanılmalıdır.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAPIN


Ad Soyad

E-Posta


Telefon


Yorumunuz    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu

    Kategoriler

    Müşterilerimiz Ne Diyor

    Marka patent, tescil, uyarı, zamanlama, yönlendirme, öneri ve görüşleriyle şirketimizin son 10 yılda çok olumlu oluşumlara imza attığımızı Etkin Patent çalışanları sayesinde elde ettiğimizi ve başarılarımızın devamının süreceğinden inancımız tereddütsüz tamdır. Teşekkürler Etkin Patent…

    Atakan GÜNDÜZErta Kimya Tic. Ve San. Ltd. Şti.