Tek Harf ve Tek Basamaklı Rakamların Özgün Tasarımı » Etkin Patent Standart karakterlerle ifade edilen tek bir harf ya da tek basamaklı sayılar kural olarak 7/1(a) maddesi kapsamında ayırt edici nitelikte değildir.
Tek Harf ve Tek Basamaklı Rakamların Özgün Tasarımı

Tek Harf ve Tek Basamaklı Rakamların Özgün Tasarımı

Marka Tescil Kılavuzu Standart karakterlerle ifade edilen tek bir harf ya da tek basamaklı sayılar kural olarak 7/1(a) maddesi kapsamında ayırt edici nitelikte değildir.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Tescil Kılavuzu  Tarih :  24.3.2017       Google Plus      
Tek Harf ve Tek Basamaklı Rakamların Özgün Tasarımı
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Tek Harf ve Tek Basamaklı Rakamların Özgün Tasarımı » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Standart karakterlerle ifade edilen tek bir harf ya da tek basamaklı sayılar kural olarak 7/1(a) maddesi kapsamında ayırt edici nitelikte değildir. Bununla birlikte bu tür işaretler özgün bir tasarımla ifade edilmesi halinde ayırt edici nitelik kazanarak marka olarak tescil edilebilir. Özgün tasarımlarla ifade edilen tek bir harf ya da tek basamaklı sayılar, renk, tasarım ve stilize yazım şekli itibariyle yüksek derecede benzerlik ihtiva etmiyorsa 7/1(b) maddesi kapsamında değerlendirilmez. Örnek:                                                      (Ayırt edilemeyecek derecede benzer)                                  (Ayırt edilemeyecek derecede benzer değil)

Marka Tescil Kılavuzu

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
diğer ayırt edici unsurların baş harflerinden oluşuyorsa ve diğer unsurlar hala markanın asli ayırt edici unsur olarak algılanıyorsa kısaltmanın kullanımı markalar arasındaki benzerliği
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu