Tasarım Tescil Sorgulama ve Araştırma » Etkin Patent Tasarım Tescil Sorgulama,Tasarım Tescil Araştırma,Tasarım Tescil Başvuru hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.
Tasarım Tescil Sorgulama ve Araştırma

Tasarım Tescil Sorgulama

Tasarım Sorgulama Tasarım Tescil Sorgulama,Tasarım Tescil Araştırma,Tasarım Tescil Başvuru hakkındaki bilgileri burada bulabilir ve inceleyebilirsiniz.
,  Ana Kategori : Tasarım,  Kategori :  Tasarım Sorgulama  Tarih :  6.5.2017       Google Plus      
Tasarım Tescil Sorgulama
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Tasarım Tescil Sorgulama ve Araştırma » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Tasarım Tescil Sorgulama

 

TASARIM TESCİL SORGULAMA HAKKINDA

 

Tasarım tescil sorgulama, Endüstriyel tasarım sorgulama ve araştırmaları aşağıdaki linklerden yapabilir ve uzmanlarımızdan yardım ve destek alabilirsiniz.


Tasarım tescil sorgulama yaparken, önceki tescilli tasarımlarla mevcut tasarımlarınız arasındaki benzerlik incelenmesi bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Sıklıkla tescilli olsun veya olmasın önceden var olan tasarımlarda küçük değişiklikler yapılarak tasarıma yenilik özelliğinin kazandırıldığıi gibi yanlış bir kanaat vardır. Oysaki temel koşul önceki ve sonraki endüstriyel tasarımlar arasında belirgin farklılıkların olması ve yenilik özelliğine sahip olmasıdır.


Diğer bir önemli konu ise tasarım tescilleri dışsal denetime tabi tescil sürecine tabidir. Yani endüstriyel tasarıma konu tekli ve çoklu tasarm başvurularınız tasarım bülteninde yayınlanarak üçüncü tarafların itirazına tabi tutulur. Herhangi bir itiraz olmamasıı halinde tasarım tescillenir. Ancak tasarım tescil belge ve hakkına dayanak sonradan yapılacak yasal takiplerde tasarımın yeni olmaması halinde hukuki süreç aleyhine dönebilir ve ciddi maddi ve manevi kayıplar yaşabilirsiniz.


Dolayısıyla tasarım tescil sorgulama işlemleri, tescil kriterlerini, size sağladığı haklar, koruma kapsamı, hukuki altyapının hazırlanması ve etkin bir şekilde yasal takip yapılması için Etkin Patent' in konusunda oldukça deneyimli danışman ve vekillerinden yardım ve destek almanızı öneririz.

 

PATENT İŞLEMLERİ

MARKA TESCİL

ENDÜSTRİYEL TASARIM

PATENT ARAŞTIRMA MARKA ARAŞTIRMA TASARIM ARAŞTIRMA
PATENT SORGULAMA

MARKA TESCİL SORGULAMA

TASARIM SORGULAMA
Patent Uzmanından
PATENT-FAYDALI MODEL ARAŞTIRM

Marka Uzmanından

MARKA ARAŞTIRMA

Endstriyel Tasarım Uzmanından
TASARIM ARAŞTIRMA
PATENT TAKİP
MARKA TAKİP
TASARIM TAKİP
FAYDALI MODEL YURTDIŞI MARKA TESCİL YURTDIŞI TASARIM BAŞVURU
PATENT BAŞVURU MARKA TESCİL BAŞVURU
TASARIM BAŞVURU

Tasarım Sorgulama

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu