Samsung akıllı yüzük için Amerikan Patent Ofisi’nden bir patent aldı » Etkin Patent Samsung akıllı yüzük için USPTO yani Amerikan Patent Ofisi'nden bir patent aldı. Eğer iddialar doğruysa Güney Koreli teknoloji devi akıllı yüzük üretebilir.
Samsung akıllı yüzük için Amerikan Patent Ofisi’nden bir patent aldı

Samsung akıllı yüzük için Amerikan Patent Ofisi’nden bir patent aldı

Patent Haberleri Samsung akıllı yüzük için USPTO yani Amerikan Patent Ofisi'nden bir patent aldı. Eğer iddialar doğruysa Güney Koreli teknoloji devi akıllı yüzük üretebilir.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  29.3.2017       Google Plus      
Samsung akıllı yüzük için Amerikan Patent Ofisi’nden bir patent aldı
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Samsung akıllı yüzük için Amerikan Patent Ofisi’nden bir patent aldı » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

/uploads/samsungtan-akilli-yuzuk-patenti.jpg

 

Samsung akıllı yüzük için USPTO yani Amerikan Patent Ofisi'nden bir patent aldı. Eğer iddialar doğruysa Güney Koreli teknoloji devi akıllı yüzük üretebilir. Akıllı saat ve bileklik konusundaki engellerin aşılması ve başarılı ürünlerin piyasaya çıkmasından sonra teknoloji dünyasının yeni hedefi bu olabilir.


Akıllı yüzük fikri şimdilik akıllı saatler kadar işlevsel görünmüyor. En azından mevcut teknolojiyle bundan bahsetmek mümkün. Akıllı saatlerde bile pil gibi önemli bir sorun aşılamamışken yüzük konsepti için ciddi teknolojik devrimlerin beklenmesi gerekebilir. Ancak firma sadece prestij amaçlı olarak bile böyle bir ürünle karşımıza çıkabilir. İddiaya göre Samsung akıllı yüzük konsepti, akıllı telefon ve akıllı televizyonlarla iletişim kurabilecek. Telefonunuz çaldığı sırada kimin aradığını veya gelen mesajları, bildirimleri yüzük üzerinden görüntülemek mümkün olacak.


Aslında akıllı yüzük olarak tabir edilen bu teknoloji yeni değil. Daha önce Indiegogo isimli bağış toplama sitesinde benzer bir proje kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Mota isimli ürün istediği bağış rakamına ulaşmayı başarmıştı. Firma şu sıralar ön sipariş topluyor ancak teslimatlar yapılmış değil.


Kaynak: Habertürk

Patent Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Samsung'un satışını bir süre önce biten eski telefonlarının satışı, mahkeme kararıyla durduruldu.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu