SA 8000 » Etkin Patent SA 8000

SA 8000

Hızlı Marka, Patent ve Tasarım Başvuru ve Araştırma Formu*
Online Marka Tescil Başvuru İşlemleri için TIKLAYINIZ* Marka Sınıflarını İnceleyiniz.

,  Ana Kategori : Etkin Kalite,  Kategori :  Kalite  Tarih : 
16.3.2017 SA 8000
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 SA 8000 » Etkin Patent SA 8000

Etkin Patent Logo

SA 8000

SA 8000 (Sosyal Sorumluluk)


SA 8000´in açılımı "Social Accountability 8000 = Sosyal Sorumluluk 8000"dir,Bu standard; mal ve hizmet üretiminde etik kurallara uyumu garanti altına alır.SA 8000 Social Accountability International´ın tescilli markasıdır. SA 8000 dünyanın heryerinde, her sanayi kolunda, her büyüklükte kuruluşa uygulanabilir. SA 8000; bagımsız denetçi kuruluşlar tarafından denetlenmek ve belgelendirilmek üzere tasarlanmıştır.


SA 8000´İN GEREKLERİ
Sa 8000 minimum gereklilikleri belirleyen ve aşagıda belirtilen alanlardaki faaliyetlerin tanımlamaları içeren bir karşılıklı anlaşma standardıdır :
1. Çocuk işgücü
2. Zorla çalıştırma
3. Saglık ve Emniyet
4. Birlik Oluşturma ve Toplu Pazarlık Özgürlügü
5. Ayrımcılık
6. Disiplin uygulamaları
7. Çalışma Saatleri
8. Tazminat
9. Yönetim Sistemleri


SA 8000´in BELGELENDİRMESİNİN YARARLARI

- Kuruluşların yeni uygulamalarını geliştirmesine, sürdürmesine, uygulamaya koymasına imkan verir
- Gelecek faaliyetlerin planlanması için temel oluşturur
- Bir karşılıklı anlaşma standardı oluşturur
- Tedarikçi denetimlerini azaltır
- Kıyaslama "benchmark" imkanı saglar
- Ulusal yasa ve yönetmelikleri dikkate alır
- Uluslararası güvenilirlik kazandırır
- Müşteride olumlu düşünceler yaratır
- Hisse sahipleri için daha uzun vadeli deger yarat
Bilgi için lütfen ETKİN PATENT ile irtibata geçiniz.

Kalite


KATEGORİLER

Diğer Kalite Yönetim Sistemleri

Kalite Nedir
Kalite nedir kısaca anlamı, kalitenin gereklikleri nelerdir, kalite güvence nedir, kalite yönetim sistemlerine dair bilgileri burada bulabilirsiniz.
ISO 9001 Nedir
ISO 9001 Nedir, iso ne demek, iso 9001 kalite belgesi nedir nerede ve nasıl alınır, şart ve koşullarını ve sağladığı avantajları buradan inceleyebilirsiniz.
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi doğru anlaşılıp uygulandığında güçlü bir yönetim sistemini temsil eder. Başarılı kuruluşlar, standardın şartlarını karşılar.
Kalite Yönetim Sistemi
Kalite Yönetim Sistemi, etkili bir yönetim sisteminin nasıl kurulabileceğini, dokümante edilebileceğini ve sürdürebileceğini göz önüne seren yönetim sistemidir.
Gıda Güvenliği
Gıda güvenliği; gıdada tüketim anında gıda kaynaklı tehlikelerin bulunması ile ilgilidir. Bu zincirde yer alan tüm birimlerin katkısıyla sağlanan bir olgudur.
Çevre Yönetimi
ISO, 1993’de “Çevre Yönetimi” konusunda çalışacak olan TC 207 nolu Teknik Komiteyi kurarak ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi standardını hazırlatmıştır.
Anında Online Marka, Patent, COM.TR, Tescil BURADAN
TIKLAYINIZ !

Bilgi Güvenliği
Bilgi güvenliği standardı kurumların ISO 27001 bilgi güvenliği yönetim sistemi kurmaları için gereklilikleri tanımlamakta ve risk analizi yapılmaktadır.
CE Belgesi
CE Belgesi, üreticilere ürünlerin standartlara uygunluğunu sağlama yükümlülüğünü, kullanıcılarında kalite ve güvenlik standartlarına uyduğunu bilmesini sağlar.
Hizmet Yeterlilik Belgesi
TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi (HYB), ilgili servisin, ilgili ürün grubu için hazırlanan hizmet standartlarına ve teknik düzenlemelere uygun olduğunu gösterir.
HACCP
HACCP gıda güvenliği risklerinin yönetimi ile ilgili uluslararası bir sistemdir ve gıda üretim ve dağıtımını yapan tüm firmalar için zorunlu hale gelmektedir.
Garanti Belgesi
Garanti Belgesi, Satılan mallar için düzenlenen, arızalarının ücretsiz olarak yenisi ile değiştirilmesi, tamiri, bedel iadesinin taahhüdünü gösteren belgedir.
Barkod
Barkod etiket sistemi, malın hangi ülke ve işletmede üretildiği, çeşitli özelliklerini tanımlayan çizgi kod etiketi olup, buradan sorgulama yapabilirsiniz.