Posta Ayrım Dağıtım Hizmetleri Hizmet Yeterlilik Belgesi Posta Ayrım Dağıtım İletim vb. Hizmetleri Hizmet Yeterlilik Belgesine İlişkin Genel Kriterler
Posta Ayrım Dağıtım Hizmetleri Hizmet Yeterlilik Belgesi
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Posta Ayrım Dağıtım Hizmetleri Hizmet Yeterlilik Belgesi

Posta Ayrım Dağıtım Hizmetleri Hizmet Yeterlilik Belgesi Posta Ayrım Dağıtım İletim vb. Hizmetleri Hizmet Yeterlilik Belgesine İlişkin Genel Kriterler Kalite Makale 11-07-2021
Posta Ayrım Dağıtım İletim vb. Hizmetleri Hizmet Yeterlilik Belgesine İlişkin Genel KriterlerKRİTER ADI : Posta Ayrım Dağıtım İletim vb. Hizmetleri-Hizmet yeterlilik belgesine ilişkin Genel KriterlerKAPSAMBu Kriter Posta işleme hizmetlerinin (Posta ayırım, dağıtım, iletim) tamamını veya bir kısmını veren/verecek olan firmaları kapsarGENEL KURALLAR-Posta işleme hizmetlerini veren/verecek olan firmanın bu hizmet alanı ticaret sicilinde yer almış olmalıdır.-Posta İşletme Müdürlüğü nezdinde firmayı temsil eden yetkilinin enaz 1 yıl süreyle bu işi yapıyor olması veya daha önce bu süre kadar aynı işi yaptığını yasal belgelerle kanıtlamalıdır.-Firma En az 30 elemanı geriye dönük 3 yıl içerisinde, söz konusu posta ayrım, dağıtım ve iletim hizmetlerinde enaz 120 gün süreyle kesintisiz çalıştırdığına dair SSK prim bordrolarını, bu işi yapmayanlar ise enaz 2 yıl boyunca 50 personelini herhangi bir kamu sektöründe enaz 120 gün süreyle kesintisiz çalıştırdığını belgelemeli ve buna ait SSK prim bordroları ibraz edebilmelidir.-Firmanın bu hizmetleri verebilmesi için şirket adına kayıtlı, Posta İşletme Müdürlüğünce öngörülen özelliklere sahip enaz 2 aracı (5 yaşını geçmemiş) bulunmalıdır. Daha fazla aracı gerektiği hallerde bu araçlar kiralama yoluyla sağlanabilir-Firma kiralık araçların sahibi tarafından aracın kullanım yetkisinin enaz 1 yıl süreyle kendisine verildiğine dair noter tasdikli sözleşme veya taahhütnameyi ibraz edebilmelidir.-Araçların periyodik bakımlarının ve arıza durumlarında tamirlerinin yapılabilmesi için anlaşmalı olduğu bir tamir bakım servisi bulunmalıdır.-Firma; araçlarla ve Posta İşleme Merkezi ile haberleşebilmek için bir sistem oluşturmalıdır-Araçların ve taşıdığı posta gönderilerinin sigortaları yaptırılmalıdır.PERSONEL İLE İLGİLİ KURALLAR-İşyerinde enaz lise veya dengi okul mezunu elemanlar çalıştırılmalıdır. Çalışanların görev , yetki ve sorumlulukları belirlenmeli, dökümante edilerek bir nüshası imza karşılığı kendilerine verilmelidir.-Çalışanların kıyafetleri tek tip olmalı, yaka kartı kullanılmalıdır.-Çalışanlara ait ayrı ayrı kişisel bilgi dosyası oluşturulmalı, bu dosyada personelin savcılık kağıdı, ikametgah ilmuhaberi, sağlık raporu, nüfus cüzdanı sureti, diploması , iş akdi vb. Belgeler bulunmalıdır.İŞYERİ İLE İLGİLİ KURALLAR-İşyerinde enaz idari birim, sekreter odası, bekleme görüşme kabul birimi, münferit veya müstakil kullanma özelliğinde WC lavabo vb. mekan ve mahaller bulunmalıdır. Bu mekanlar amacına uygun tefriş edilmiş olmalıdır.-İşyeri uygun bir sistemle ısıtılmalı, yangına karşı tedbirler alınmış olmalı, mekan ve mahaller amacına uygun şekilde aydınlatılmalı, temiz ve düzenli bulunmalıdır.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo


/uploads/posta-ayrim-dagitim-iletim-vb-hizmetleri-hizmet-yeterlilik-belgesine-iliskin-genel-kriterler.jpg

Posta Ayrım Dağıtım İletim vb. Hizmetleri Hizmet Yeterlilik Belgesine İlişkin Genel Kriterler


KRİTER ADI : Posta Ayrım Dağıtım İletim vb. Hizmetleri-Hizmet yeterlilik belgesine ilişkin Genel Kriterler

KAPSAM
Bu Kriter Posta işleme hizmetlerinin (Posta ayırım, dağıtım, iletim) tamamını veya bir kısmını veren/verecek olan firmaları kapsar

GENEL KURALLAR
-Posta işleme hizmetlerini veren/verecek olan firmanın bu hizmet alanı ticaret sicilinde yer almış olmalıdır.
-Posta İşletme Müdürlüğü nezdinde firmayı temsil eden yetkilinin enaz 1 yıl süreyle bu işi yapıyor olması veya daha önce bu süre kadar aynı işi yaptığını yasal belgelerle kanıtlamalıdır.
-Firma En az 30 elemanı geriye dönük 3 yıl içerisinde, söz konusu posta ayrım, dağıtım ve iletim hizmetlerinde enaz 120 gün süreyle kesintisiz çalıştırdığına dair SSK prim bordrolarını, bu işi yapmayanlar ise enaz 2 yıl boyunca 50 personelini herhangi bir kamu sektöründe enaz 120 gün süreyle kesintisiz çalıştırdığını belgelemeli ve buna ait SSK prim bordroları ibraz edebilmelidir.
-Firmanın bu hizmetleri verebilmesi için şirket adına kayıtlı, Posta İşletme Müdürlüğünce öngörülen özelliklere sahip enaz 2 aracı (5 yaşını geçmemiş) bulunmalıdır. Daha fazla aracı gerektiği hallerde bu araçlar kiralama yoluyla sağlanabilir
-Firma kiralık araçların sahibi tarafından aracın kullanım yetkisinin enaz 1 yıl süreyle kendisine verildiğine dair noter tasdikli sözleşme veya taahhütnameyi ibraz edebilmelidir.
-Araçların periyodik bakımlarının ve arıza durumlarında tamirlerinin yapılabilmesi için anlaşmalı olduğu bir tamir bakım servisi bulunmalıdır.
-Firma; araçlarla ve Posta İşleme Merkezi ile haberleşebilmek için bir sistem oluşturmalıdır
-Araçların ve taşıdığı posta gönderilerinin sigortaları yaptırılmalıdır.

PERSONEL İLE İLGİLİ KURALLAR
-İşyerinde enaz lise veya dengi okul mezunu elemanlar çalıştırılmalıdır. Çalışanların görev , yetki ve sorumlulukları belirlenmeli, dökümante edilerek bir nüshası imza karşılığı kendilerine verilmelidir.
-Çalışanların kıyafetleri tek tip olmalı, yaka kartı kullanılmalıdır.
-Çalışanlara ait ayrı ayrı kişisel bilgi dosyası oluşturulmalı, bu dosyada personelin savcılık kağıdı, ikametgah ilmuhaberi, sağlık raporu, nüfus cüzdanı sureti, diploması , iş akdi vb. Belgeler bulunmalıdır.

İŞYERİ İLE İLGİLİ KURALLAR
-İşyerinde enaz idari birim, sekreter odası, bekleme görüşme kabul birimi, münferit veya müstakil kullanma özelliğinde WC lavabo vb. mekan ve mahaller bulunmalıdır. Bu mekanlar amacına uygun tefriş edilmiş olmalıdır.
-İşyeri uygun bir sistemle ısıtılmalı, yangına karşı tedbirler alınmış olmalı, mekan ve mahaller amacına uygun şekilde aydınlatılmalı, temiz ve düzenli bulunmalıdır.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAPIN


Ad Soyad

E-Posta


Telefon


Yorumunuz  Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu

  Kategoriler

  Müşterilerimiz Ne Diyor

  Markalarımızın tescili ve tüm patent işlerimizde çözüm ortağımız Etkin Patent ile çalışıyoruz. Bizden çok markalarımıza sahip çıktığını ve titizlikle takip ederek bizleri yönlendirdiklerini söyleyebilirim. Etkin Patent ile tanıştıktan sonra diğer rakip şirketlerinden ne kadar farklı olduklarını anladık. Bizim için en önemli farkları, amaçlarımızı gerçekleştirirken sadece bizim işimizi ifa eden değil aynı zamanda büyük resmi göstererek bize yolumuzda ışık tutan bir ortağa dönüşmeleridir. Bu kalite ile herkesin tanışmasını isterim

  Elvin CoşkunPDR YÖNETİM VE BİLİŞİM EĞİTİMLERİ DANIŞMANLIK A.Ş

  HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

  Bülent Aydın
  Bülent Aydın
  Marka Danışmanı
  Yayınlama Tarihi: 11-07-2021

  2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucusu olup, 15 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

  Takip Edin