Patentte Dünya Lideri Toyota » Etkin Patent Geçen yıl 18 global otomobil üreticisi tarafından alınan patentlerin yüzde 26'sına sahip olan Toyota, Patentte Dünya Lideri oldu.
Patentte Dünya Lideri Toyota

Patentte Dünya Lideri Toyota

Patentte Dünya Lideri Toyota Geçen yıl 18 global otomobil üreticisi tarafından alınan patentlerin yüzde 26'sına sahip olan Toyota, Patentte Dünya Lideri oldu.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  20.10.2018       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

Toyota'dan yapılan açıklamaya göre, hibrit ve yakıt hücreli otomobiller konusunda uzun yıllardan bu yana büyük yatırımlar yapan Toyota, alternatif güç üniteleri konusunda gerçekleştirdiği çalışmalarla öne çıkıyor.        


Toyota, tescilli patentlerini bu yıl yüzde 11 artırdı. Çevreyi kirletmeyen yakıt hücresi teknolojisinin yaygınlaşması için katkı sağlamaya devam eden marka, 5 bin 680 yakıt hücreli otomobili ve bununla bağlantılı patent hakkını da bedelsiz olarak kullanıma açtı.  


 Almanya'nın Otomotiv Yönetimi Merkezi'nin yaptığı son araştırmaya göre, 2014 yılında 18 global otomobil üreticisi tarafından tescil ettirilen 57 bin patentin yüzde 26'sı Toyota'ya ait. Toyota, bu oranla patent konusunda dünyanın lider otomobil üreticisi konumunda bulunuyor.        


Araştırma sonuçlarına göre, yeni güç ünitesi patentlerinin yüzde 85'i alternatif motor teknolojilerini içerirken, en büyük payı hibritler alıyor. Geleneksel içten yanmalı motorlar üzerine yapılan araştırmalar önceki yıllara göre azaldı, hibrit ve yüzde 100 elektrikli güç üniteleri konusundaki araştırma sayılarında ise artışlar gözlendi. Toyota'nın öne çıktığı bu araştırmaların yoğunluğu, diğer otomobil üreticilerinin de gelecekte hibrit güç üniteleri ve elektrikli araçlar konusuna ağırlık vereceklerine işaret ediyor.

Patentte Dünya Lideri Toyota

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
ntelligent Energy isimli İngiliz firması hidrojen destekli pil üretti. İki sene sonra kullanıma sunulabilecek yenilikle pil ömrü bir haftaya kadar uzayabiliyor
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu