Patent Sorgulama » Türk Patent » Yurtdışı Uluslararası Araştırma » Etkin Patent Patent sorgulama nasıl yapılır, Uluslararası, Yurtdışı patent başvuru araştırma, sorgulamaları anında online BUARADAN yapabilir, ücretsiz yardım alabilirsiniz.
Patent Sorgulama » Türk Patent » Yurtdışı Uluslararası Araştırma

Patent Sorgulama

Patent Patent sorgulama nasıl yapılır, Uluslararası, Yurtdışı patent başvuru araştırma, sorgulamaları anında online BUARADAN yapabilir, ücretsiz yardım alabilirsiniz.
,  Ana Kategori : Patentler,  Kategori :  Patent  Tarih :  14.6.2017       Google Plus      
Patent Sorgulama
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Patent Sorgulama » Türk Patent » Yurtdışı Uluslararası Araştırma » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Patent Sorgulama Nedir Nasıl Yapılır

 

Patent Sorgulama; Online aşağıdaki tıklayarak Türk patent ve Marka Kurumu (Türk Patent) veritabanından patent, araştırma, patent sorgulama yapabilir, uzmanlarımızdan ön koruma dahil, ücretler, başvuru süreci, vs Patent konusunda her zaman ÜCRETSİZ yardım ve destek alabilirsiniz.

 Marka, Patent, Tasarım TescilSorgulama ve Araştırma
Marka SorgulamaTIKLAYINIZ
Patent SorgulamaTIKLAYINIZ
Tasarım Tescil SorgulamaTIKLAYINIZ
Patent AraştırmaTIKLAYINIZ
Yurtdışı Patent SorgulamaTIKLAYINIZ


Online Patent sorgulama ve araştırmayı kendiniz yapabilirsiniz ama  daha önce başvuru veya tescilli patentlerin  aynı ve/veya benzerlik değerlendirmesini patent uzmanı tarafından değerledirilmesi gerekmektedir.

Ayrıca patent başvurusu yapmadan önce, bütçenizin henüz hazır olmaması ve/veya buluşunuzun henüz tamamlanması nedeniyle tam olarak patent başvurusuna hazır olmaması ve/veya bir şekilde üçüncü taraflarca öğrenilmesi nedeniyle patenizin çalınmasını önleyecek patent ön koruma yöntemleri için Patent Uzmanlarımızdan her zaman ÜCRETSİZ yardım ve destek alabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ: Bu güne kadar yüzlerce müşteri  binlerce marka Patent (Referanslarımızı inceleyebilirsiniz) için  tescil başvurusu öncesi  hazırladığımız, tescil süreci ve sonrası olası riskler, itirazlar, davalar ve bunların muhtemel sonuçları hakkındaki tüm raporlarımızda  % 100 isabet sağladık, olası tüm risk ve sorunlar için yaratıcı çözümler geliştirerek tüm rsikleri giderdik, yüzlerce markayı yeniden revize ederek tescil ve hukuki kriterler kazandırdık, % 90 oranında itirazler, karşı görüşler ve marka davalarında başarı sağladık,dolayısıyla çok düşük maliyetlerle ve sorunsuz marka tescilleri sonuçlandığı gibi müvekkillerimizde büyük bir güvenle markalarına yatırım yaptılar.

Etkin Patent' in sloganı "söz senettir" ...Dün de, bugün de ve yarında hep sözümüz senet olacaktır.

Sizde özellikle RED, itiraz ve dava risklerinden korunmak için başvuru öncesi hukuki mütalaa niteliğindeki marka patent sorgulama ve  araştırma  için uzmanlarımızdan yardım ve destek alabilirsiniz.


Ayrıca oldukça cazip marka tescil ücretlerinin olduğu KAMPANYALAR  sayfamızı da ziyaret etmenizi öneriyoruz.


Patent Sorgulama Nedir ve Nasıl Yapılmalıdır ?

 


 Öncelikle patent ve/veya faydalı model kapsamındaki buluşlarınızı ön koruma sağlamadan kimseyle paylaşmamanızı öneriyoruz.
 
Patent konusu iş fikri oldukça önemlidir. Teknik detaylarını paylaşmasanız bile iş fikrinden yola çıkılarak patente konu buluşunuz bir başkası tarafından aynı veya benzeri tescil edilebilir veya siz başvuru yapmadan kullanılabilir.
 
Etkin Patent olarak tüm müvekkillerimize ön koruma sağlamadan bizimle dahi paylaşmamalarını öneriyoruz.
 
Ön koruma elbette ki patent veya faydalı modelin tescili ile kazanılan hukuki hakları sağlamaz ancak en azından kötü niyetli şahıs ve firmalardan kısmen de olsa buluşunuzu, patentinizi, faydalı modelinizi koruma altına almış olursunuz. Ön koruma sağladıktan sonra da uzman ve deneyimli marka patent vekil firmalar aracılığıyla mutlaka patent başvurusunun yapılmasını öneriyoruz.

 

Patent veya Faydalı model başvuru öncesi ön koruma yöntemleri;

 
Patente konu yeni tekniğin varsa teknik resimlerine atıfta bulunarak, teknik resim olmasa bile buluşunuzun sadece teknik özelliklerini, nasıl meydana geldiğini teknik olarak kolay anlaşılır bir şekilde tarifname yazılmalıdır.
 
Yine ikinci paragrafta patente konu teknik ile önceki tekniklerinin karşılaştırılması yapılarak buluşunuz yenilik özelliklerini açıklamanız yararlı olacaktır.
 
Teknik resim ve tarifnameyi mümkünse noterden bir suretini almanızı öneriyoruz. Noter belgesindeki tarih sizin ilgili buluşu o tarihte size ait olduğunu belgeleyen resmi bir belge olacaktır. Tek başınıza bu belge size patentin size sağladığı hukuki koruma ve hakları sağlamaz ama en azından bir şekilde buluş, teknik, patentinizin bir başkasının eline geçmesi halinde olası hukuki süreçlerinde elinizi güçlendirecek resmi bir belge olacaktır.
 
Ayrıca noter masrafları ve/veya patente konu buluşunuzun protipi veya çokça resim, DVD vs. varsa bunları düzgün kapatılımış bir zarfa koyarak kendinizden kendinize iadeli taahhütlü posta yapınız ve gelen zarfı açmayınız. Bir şekilde kötü niyetli kişilerce buluşunzuun çalınması halinde olası hukuki süreçlerde Hakim huzurunda ilgili belge açıldığında noter belgesi kadar olmasa bile yine buluş ve patentin size ait olduğunu ispatlar bir belge olacaktır.

 
Patent sorgulama işlemleri için aşağıdaki linklerden ulusal ve/veya uluslararası veritabanlarından yararlanabilirsiniz. 
 
Ancak Patent Sorgulama yaparken buluş konusu teknik bütün isminden ziyade kök kelimelerden patent sorgulama yaparsanız önceden tescilli patentlere erişiminiz çok daha kolaylaşacağı gibi buluşunuzun geliştirilmesine de katkı sunacaktır. Dahası ayrıntılı incelemeler buluş kültürünü de geliştireceğinden sonradan farklı buluşların yaratılmasına da ön ayak olacaktır. 
 
Patent sorgulamayı kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için başvurabileceğiniz en temel kaynak, yayımlanmış patent dokümanlarına ücretsiz erişim sağlayan internet siteleridir. Söz konusu sitelerin başında, ulusal ve bölgesel patent ofislerinin online patent araştırma veritabanları gelmektedir. Bunun dışında özel şirketlerin de arama motorları vb. hizmetleri mevcuttur. Buluş başlığı, başvuru sahibi, patent sınıfı vb. kriterler üzerinden araştırma yapılabilen bu sitelerden bazıları aşağıda yer almaktadır:

 
Türk Patent ve Marka Kurumu' nun online (çevrimiçi) patent araştırma veritabanıdır. Bu veri tabanı ile ülkemizde koruma talep eden, yayımlanmış tüm patent ve faydalı model başvurularına/belgelerine ulaşabilirsiniz.
 
Avrupa Patent Ofisi'nin (EPO) online patent araştırma veritabanıdır. Çeşitli ülke ve patent sistemlerinden 80 milyonun üzerinde patent dokümanına ulaşabilirsiniz.
 
Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı'nın (WIPO) online patent araştırma veritabanıdır. Bu veritabanı ile 33 milyonun üzerinde (2.2 milyon civarında PCT başvurusu olmak üzere) patent dokümanına ulaşabilirsiniz.
 
ABD Patent Ofisi'nin (USPTO) online patent araştırma veritabanıdır.
 
Google firmasının online patent araştırma veritabanıdır. Veritabanı ile ABD patent dokümanlarına (8 milyon patent belgesi ve 3 milyon patent başvurusu) ulaşabilirsiniz.
 
Ayrıca, birçok ulusal ve bölgesel patent ofisinin internet siteleri için bakınız
 

Patent

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu