Patent İtirazların Değerlendirilmesi Üçüncü kişiler araştırma raporunun yayınlanmasından sonraki altı ay içinde, itirazda bulunabilir.İtirazlar yazılı olarak sunulmalıdır.
Patent İtirazların Değerlendirilmesi
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Patent İtirazların Değerlendirilmesi

Patent İtirazların Değerlendirilmesi Üçüncü kişiler araştırma raporunun yayınlanmasından sonraki altı ay içinde, itirazda bulunabilir.İtirazlar yazılı olarak sunulmalıdır. Patent Başvuru Kılavuzu 11-07-2021
Üçüncü kişiler araştırma raporunun yayınlanmasından sonraki altı ay içinde, itirazda bulunabilir. İtirazlar yazılı olarak sunulmalıdır.  Aşağıdaki bilgiler itirazla birlikte sunulmalıdır:  — Başvurunun yayınlandığı Bültenin sayısı ve tarihi  — İtirazı kanıtlayan belgeler  — İtirazı sunan tarafın ismi ve adresi  — Yurtdışında inceleme yapılacaksa,  itirazın yabancı dilde çevirisi İtirazın gerekçeleri olarak:  —patent verilebilirlik şartlarına uygun olmadığı  —tarifnamenin yetersiz olduğu ileri sürebilir. İtiraz eden tarafın itiraz gerekçesini destekleyen kanıtlar sunması gerekir.  TPE başvuru sahibine itirazı bildirir ve itiraz eden tarafın sunduğu belgeleri iletir. Başvuru sahibi itirazlara cevap verebilir ancak cevap verme zorunluluğu bulunmamaktadır. Başvuru sahibi gerekli görürse, tarifname ve istemleri değiştirebilir. İtirazlara cevap verme süresi, araştırma raporunun yayınlandığı tarihten itibaren altı aylık süreyi müteakip üç aydır ve talep üzerine üç aylık bir uzatma da mümkündür. Üçüncü şahıslar başvurunun durumunu TPE'nin internet sitesinde dosya takibi ile çevrimiçi olarak ya da dosya inceleme talebi yoluyla takip edebilir.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo


Patent İtirazların Değerlendirilmesi

Üçüncü kişiler araştırma raporunun yayınlanmasından sonraki altı ay içinde, itirazda bulunabilir. İtirazlar yazılı olarak sunulmalıdır. 

Aşağıdaki bilgiler itirazla birlikte sunulmalıdır: 

— Başvurunun yayınlandığı Bültenin sayısı ve tarihi 

— İtirazı kanıtlayan belgeler 

— İtirazı sunan tarafın ismi ve adresi 

— Yurtdışında inceleme yapılacaksa,

 itirazın yabancı dilde çevirisi İtirazın gerekçeleri olarak: 

—patent verilebilirlik şartlarına uygun olmadığı 

—tarifnamenin yetersiz olduğu ileri sürebilir. İtiraz eden tarafın itiraz gerekçesini destekleyen kanıtlar sunması gerekir. 

TPE başvuru sahibine itirazı bildirir ve itiraz eden tarafın sunduğu belgeleri iletir. Başvuru sahibi itirazlara cevap verebilir ancak cevap verme zorunluluğu bulunmamaktadır. Başvuru sahibi gerekli görürse, tarifname ve istemleri değiştirebilir. İtirazlara cevap verme süresi, araştırma raporunun yayınlandığı tarihten itibaren altı aylık süreyi müteakip üç aydır ve talep üzerine üç aylık bir uzatma da mümkündür. Üçüncü şahıslar başvurunun durumunu TPE'nin internet sitesinde dosya takibi ile çevrimiçi olarak ya da dosya inceleme talebi yoluyla takip edebilir.


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAPIN


Ad Soyad

E-Posta


Telefon


Yorumunuz  Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu

  Kategoriler

  Müşterilerimiz Ne Diyor

  BEKAN SİGORTA MARKA VE PATENT ile bizleri tanıştıran, yaptığımız işte FARKINDALIK Yaratmamıza destek olan, Güncel değişiklikleri tarafımıza anında ileterek, canlı kalmamızı sağlayan, birlikte çalıştığımız her alanda, VİZYONUMUZA katkıda bulunan ETKİN PATENT AİLESİNE sonsuz teşekkürler.

  Murat BudakBudak Dayanıklı Tüketim Mamülleri Tekstil Tic. Ve San. Ltd. Şti.

  HIZLI ARAŞTIRMA VE BAŞVURU FORMU

  Bülent Aydın
  Bülent Aydın
  Marka Danışmanı
  Yayınlama Tarihi: 11-07-2021

  2005 yılında kurulan Etkin Patent' in kurucusu olup, 15 yıldır Yurtiçi/Yurtdışı şahıs ve şirketlere marka, patent, tasarım başvuru, tescil ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

  Takip Edin