Online Marka Sorgulama » Etkin Patent Online Marka Sorgulama, online marka tescil, marka patent sorgulama online yapabileceğiniz yurtiçi ve uluslararası web sayfalarını burada bulabilirsiniz.
Online Marka Sorgulama

Online Marka Sorgulama

Online Marka Sorgulama Online Marka Sorgulama, online marka tescil, marka patent sorgulama online yapabileceğiniz yurtiçi ve uluslararası web sayfalarını burada bulabilirsiniz.
,  Ana Kategori :  Marka Makale  Tarih :  27.2.2019       Google Plus      
Marka Makale,  Kategori : 

Online Marka Sorgulama

Online Marka Sorgulama, online marka tescil, marka patent sorgulama online yapabileceğiniz yurtiçi ve uluslararası web sayfalarını burada bulabilirsiniz. Etkin Patent olarak en azından tescili düşünülen marka, logo, buluş, faydalı model araştırma ve sorgulamaları hemen online marka sorgulama yapabileceğiniz adres ve linkleri aşağıda paylaşıyoruz

Ancak yaptığınız araştırma, sorgulama ve incelemelerin mutlaka konusunda uzman ve deneyimli marka patent vekillerince yapılmasının farklı olabileceğini, olası ret risklerini aşabileceğinde maddi ve manevi kazanımlarının yüksek olabileceğini de hemen hatırlatmak isteriz.


Marka, Patent, Tasarım Tescil
Sorgulama ve Araştırma
Online Marka Sorgulama                                       
TIKLAYINIZ
Patent Sorgulama
TIKLAYINIZ
Tasarım Tescil Sorgulama
TIKLAYINIZ
Ücretsiz Marka Araştırma
TIKLAYINIZ
Yurtdışı Marka Araştırma
TIKLAYINIZ


Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde araştırma ve sorgulama yaptığınız güne kadar yapılan önceki başvuru ve tescillerin tümü Türk Patent  veritabanında bulunmaktadır.

Online marka sorgulama yaparken, başvuru yapılacak marka isminin hangi mal ve hizmet gruplarında yani sınıflarda marka tescil başvurusu (Marka Tescil Sınıfları inceleyebilirsiniz.) yapılacağını tespit ettikten sonra marka sorgulama ve araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Bu arada her ne kadar marka ismi, logo vs. araştırma ve sorgulama işlemlerinin çoğunlukla alan adı niteliğinde yapıldığı, dolayısıyla ulaşılan sonuçlarda sonradan oldukça sorun yaratmaktadır. Onun için marka isim inceleme ve değerlendirmelerin konusunda bilgili ve deneyimli marka vekil ve/veya vekil patent firmaları tarafından yapılması telafisi güç zararlardan koruyabileceği gibi, sonuçları itibariyle önemli kazanımlarda sağlayacağını da hatırlatmak isteriz.

Bu arada daha ayrıntılı incelediğimiz Marka Sorgulama başlıklı yazımızı incelemenizi öneriyoruz.

Etkin Patent; Online Marka Sorgulama yapılan marka isim ve logonun ayırt edici nitelikleri, asli ve esaslı unsurlarının ne olduğu, tescil sürecinde ve sonrasında bir şekilde  itiraz ve dava konusu olması halinde muhtemel sonuçları hakkında hukuki mütalaa niteliğinde raporlama yapmaktadır.

 

Yurtdışı  Online Marka Patent Sorgulama


 
Ancak Patent Sorgulama yaparken buluş konusu teknik bütün isminden ziyade kök kelimelerden patent sorgulama yaparsanız önceden tescilli patentlere erişiminiz çok daha kolaylaşacağı gibi buluşunuzun geliştirilmesine de katkı sunacaktır. Dahası ayrıntılı incelemeler buluş kültürünü de geliştireceğinden sonradan farklı buluşların yaratılmasına da ön ayak olacaktır. 
 
Patent sorgulamayı kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için başvurabileceğiniz en temel kaynak, yayımlanmış patent dokümanlarına ücretsiz erişim sağlayan internet siteleridir. Söz konusu sitelerin başında, ulusal ve bölgesel patent ofislerinin online patent araştırma veritabanları gelmektedir. Bunun dışında özel şirketlerin de arama motorları vb. hizmetleri mevcuttur. Buluş başlığı, başvuru sahibi, patent sınıfı vb. kriterler üzerinden araştırma yapılabilen bu sitelerden bazıları aşağıda yer almaktadır:
 
Türk Patent Enstitüsü' nün online (çevrimiçi) patent araştırma veritabanıdır. Bu veri tabanı ile ülkemizde koruma talep eden, yayımlanmış tüm patent ve faydalı model başvurularına/belgelerine ulaşabilirsiniz.
 

es.espacenet

 TR. Espacenet

Avrupa Patent Ofisi'nin (EPO) online patent araştırma veritabanıdır. Çeşitli ülke ve patent sistemlerinden 80 milyonun üzerinde patent dokümanına ulaşabilirsiniz.
 


Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı'nın (WIPO) online patent araştırma veritabanıdır. Bu veritabanı ile 33 milyonun üzerinde (2.2 milyon civarında PCT başvurusu olmak üzere) patent dokümanına ulaşabilirsiniz.
 
ABD Patent Ofisi'nin (USPTO) online patent araştırma veritabanıdır.
 
Google firmasının online patent araştırma veritabanıdır. Veritabanı ile ABD patent dokümanlarına (8 milyon patent belgesi ve 3 milyon patent başvurusu) ulaşabilirsiniz.
 

Yurtdışı Patent Ofislerinin Listesi

Birçok ulusal ve bölgesel patent ofisinin internet siteleri için bakınız
:


Bülent Aydın


Online Marka Sorgulama

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Marka Tescil Belgesi Nasıl Alınır; nereden alınır, tescil belgesi örneği dahil ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu