Monica Bellucci marka tescili mahkeme kararıyla iptal edildi » Etkin Patent Monica Bellucci, kendi adını 'kulağa hoş geliyor' diye marka olarak tescil ettiren Arafat Yazıcı'ya açtığı davayı 7 yıl sonra kazandı.
Monica Bellucci marka tescili mahkeme kararıyla iptal edildi

Monica Bellucci marka tescili mahkeme kararıyla iptal edildi

Monica Bellucci marka tescili mahkeme kararıyla iptal edildi Monica Bellucci, kendi adını 'kulağa hoş geliyor' diye marka olarak tescil ettiren Arafat Yazıcı'ya açtığı davayı 7 yıl sonra kazandı.
,  Ana Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  29.3.2017       Google Plus      
Marka Haberleri,  Kategori : 

/uploads/monica-belloci-marka-tescili-iptal.jpg

Monica Bellucci, kendi adını 'kulağa hoş geliyor' diye marka olarak tescil ettiren Arafat Yazıcı'ya açtığı davayı 7 yıl sonra kazandı.

Hollywood yıldızı Monica Bellucci'nin patent işlerini yürüten şirket, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye 'de de sanatçının isim hakkını tescil ettirmek için Türkiye Patent Enstitüsü'ne (TPE) başvurdu. Şirket yetkilileri, ‘Monica Bellucci' isminin 2003'te tescil edildiğini tespit edince Monica Bellucci büyük şok yaşadı. İşadamı Arafat Yazıcı, 11 yıl önce TPE'ye başvurarak ismi tescil ettirmişti.

İsim hakkının iadesi için İstanbul Fikri Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne açılan dava tam 7 yıl sürdü. Davanın bu kadar uzun sürmesinin altında yatan neden ise Monica Bellucci'nin avukatı Hakan Akdağ'a verilen vekalette sadece şirket yetkililerinin imzasının bulunmasıydı. Bunun üzerine Bellucci İstanbul'a gelerek avukatına vekalet verdi.


KİM OLDUĞUNU BİLMEZ

 

Yeniden açılan davada Yazıcı'nın avukatı “Müvekkilim, 2003'te kulağa hoş geldiği için ‘Monica Bellucci' markasını tescil ettirdi. Gerçekte Bellucci'nin kim olduğunu bilmiyordu” dedi. Önceki gün sonuçlanan davada mahkeme Monica Bellucci markasının tescilden terkinine karar verdi.


Kaynak: Radikal

Monica Bellucci marka tescili mahkeme kararıyla iptal edildi

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Öme Giyim, 2006 yılında Milano’da zora girmiş bir butik markası olan Bagozza’yı satın alarak adeta küllerinden yeniden doğmasını sağla
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu