Microsoft ve Apple arasındaki App Store kavgası » Etkin Patent Appleın "App Store"u markalaştırmak istemesi başta Microsoft olmak üzere birkaç firmadan daha tepkiyle karşılanmıştı.
Microsoft ve Apple arasındaki App Store kavgası

Microsoft ve Apple arasındaki App Store kavgası

Microsoft ve Apple arasındaki App Store kavgası Appleın "App Store"u markalaştırmak istemesi başta Microsoft olmak üzere birkaç firmadan daha tepkiyle karşılanmıştı.
,  Ana Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  22.10.2018       Google Plus      
Marka Haberleri,  Kategori : 

Appleın "App Store"u markalaştırmak istemesi başta Microsoft olmak üzere birkaç firmadan daha tepkiyle karşılanmıştı. Hatta Microsoft Ocak ayında bu durum için mahkemeye başvurmuş ve "App Store" çok geniş bir isim olduğunu ve markalaştırılmaması gerektiğini belirtmişti. Apple, Patent ve Marka Ofisine yaptığı yeni açıklamada Microsoftun yanlışa düştüğünden bahsediyor. Apple, App Storeun Microsoft tarafından "süper market" gibi çok geniş bir terim olarak anlaşıldığını belirtiyor. Ayrıca Apple o zaman Windowsun(pencereler) da bir evin parçası olarak algılanabileceğine ve markalaştırılamaması gerektiğine dikkat çekiyor. "Microsoft ağaçlara bakmaktan ormanı göremiyor, halkın APP STOREu nasıl bir tamlama halinde algıladığını gözden kaçırıyor." Apple aslında App kelimesini hem Appleın kısaltması hem de "App" yani uygulama olarak kullanıyor. Telefonlardaki uygulamaların Applela beraber canlandığına da dikkati çeken Apple , Microsoftun haksız olduğu görüşünde   Hürriyet

Marka Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Kantar Group’un Mısır asıllı CEO’su Eric Salama, “Türkiye hızlı büyüyor ama marka imajı net değil” dedi.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu