Microsoft'a satış yasağı » Etkin Patent Uluslararası Ticaret Komisyonu üyesi hakim,Microsoft'un Xbox 360 S konsolunun ABD'ye ithalinin durdurulması ve ürünün raflardan çekilmesi yönünde karar aldı.
Microsoft'a satış yasağı

Microsoft'a satış yasağı

Microsoft'a satış yasağı Uluslararası Ticaret Komisyonu üyesi hakim,Microsoft'un Xbox 360 S konsolunun ABD'ye ithalinin durdurulması ve ürünün raflardan çekilmesi yönünde karar aldı.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  6.5.2017       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) üyesi bir hakim, Microsoft'un Xbox 360 S konsolunun ABD'ye ithalinin durdurulması ve ürünün raflardan çekilmesi yönünde tavsiye kararı aldı.   Hakim David Shaw'un geçen ay aldığı karara göre konsolun 4GB ve 250GB'lik sürümleri, H.264 video sıkıştırma codec'leri ve kablosuz teknoloji alanında Motorola'ya ait olan dört patenti ihlal ediyor. Hakim Shaw, şimdi de ürünün satışlarının durdurulması ve Microsoft'un şu ana dek satılmamış konsolların toplam bedelinin yüzde 7'si oranında kefalet ödemesi gerektiği yönünde bir tavsiye kararı aldı.   Microsoft'un, kararın kamu yararına aykırı olduğu yönündeki itirazını kabul etmeyen hakim, Microsoft'un Kasım 2010'da ITC'nin şirkete gönderdiği bilgi talebine yanıt vermemesini gerekçe olarak gösterdi.   Hakim "Ayrıca, kararın uygulanması halinde Sony ya da Nintendo'nun tüketici oyun konsolları talebini karşılamakta yetersiz kalacağı yönünde bir iddia ya da kanıt bulunmamaktadır" dedi.   Ay başında Motorola Almanya'da Windows 7 ve Xbox 360 satışlarını durdurma kararı aldırtmıştı.   Tavsiye kararı şimdi ITC üyeleri tarafından incelenecek. Şirketlerin halen anlaşma yoluna gitmesi mümkün.  Kaynak:Hürriyet

Microsoft'a satış yasağı

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Uyumlu görüntüleme sistemi
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu