Meteoroloji ISO 9001 belgesi aldı » Etkin Patent Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Adnan Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işlerinin kaliteli olduğuna dair Türk Standartları Enstitüsünden (TSE), TSE ISO 9001 ve 2001 belgelerini aldıklarını söyledi.
Meteoroloji ISO 9001 belgesi aldı

Meteoroloji ISO 9001 belgesi aldı

Meteoroloji ISO 9001 belgesi aldı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Adnan Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işlerinin kaliteli olduğuna dair Türk Standartları Enstitüsünden (TSE), TSE ISO 9001 ve 2001 belgelerini aldıklarını söyledi.
,  Ana Kategori :  ISO Belgelendirme Haberleri  Tarih :  25.4.2018       Google Plus      
ISO Belgelendirme Haberleri,  Kategori : 

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürü Adnan Ünal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işlerinin kaliteli olduğuna dair Türk Standartları Enstitüsünden (TSE), TSE ISO 9001 ve 2001 belgelerini aldıklarını söyledi. 

Vatandaşları 3-5 günlük ve 1 haftalık periyotlar halinde hava durumu hakkında bilgilendirdiklerini kaydeden Ünal, "Hem de bu periyotlar içerisinde yaptığımız tahminlerde bir doğal afet boyutu varsa, yani insanlar neticede maddi ve manevi zarar göreceklerse ki bunlar nedir? Şiddetli yağıştır, seldir, yoğun kar yağışıdır, çok şiddetli rüzgardır bunları ihbar ediyoruz" diye konuştu. "Türkiyede bunu yapan tek kurumuz, tekeliz daha doğrusu" diyen Ünal, şöyle devam etti: "Gerçi bu övünülecek bir durum değil, ama biz hem tekel olmamıza rağmen kendimizle yarışarak 3 yıllık bir çalışma neticesinde işimizin kaliteli olduğunu belgeleyen, TSE belgesi aldık . Meteoroloji Genel Müdürlüğü, tahminlerde kullandığı rasatlar, aletler ve istasyonlar, çalışan insanların eğitimi her şeyde başarıya ulaşmış bir kurumdur. TSE, işimizin kaliteli olduğunu belgeledi. TSE ISO 9001 ve 2001 belgelerini aldık. Dediğim gibi biz kendimizle yarıştık. Bu belgelerle de insanlara doğru bilgiyi verdiğimizi ispat ettik." Ünal, süresi 10 yıl olan belgelerin devamını sağlayabilmek için çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Hürriyet

Meteoroloji ISO 9001 belgesi aldı

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
DEÜ, Avrupa Kalite Örgütüne üye olan Avrupada üçüncü, Türkiyede ise ilk üniversite oldu.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu