Marka Vekilliği » Marka Patent Vekili Ne İş yapar » Etkin Patent Marka Vekilliği, Marka patent vekilliği ne iş yapar, sınav, başvuru ve geçmiş sınav sorular, cevaplar ve sonuçları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
Marka Vekilliği » Marka Patent Vekili Ne İş yapar

Marka Vekilliği

Marka Vekilliği Marka Vekilliği, Marka patent vekilliği ne iş yapar, sınav, başvuru ve geçmiş sınav sorular, cevaplar ve sonuçları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
,  Ana Kategori :  Marka Tescil  Tarih :  27.2.2019       Google Plus      
Marka Tescil,  Kategori : 

Marka Patent Vekili

 

Marka Vekilliği, Marka patent vekilliği ne iş yapar, sınav, başvuru ve geçmiş sınav sorular, cevaplar ve sonuçları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz. Marka Vekilleri üçüncü taraflar adına Türk Patent Enstitüsü nezdinde; marka, patent, tasarım tescil vb. iş ve işlemleri yapmaya yetkili şahıslardır.


Etkin Patent Marka Vekili


Marka vekili, Türk Patent Enstitüsü tarafından sadece üniversite mezunlarının girebildiği sınavı kazanarak Türk Patent Enstitüsüne, gerekli diğer belge ve ücretleri yatırarak kayıtlı olan şahıslardır.Marka vekilleri  bir tüzel kişilik yani şirket nam ve hesabına iş gören marka vekili olabileceği gibi, bireysel marka vekili olarak da  Türk Patent Enstitüsüne kayıtlı olabilirler.Marka vekili her yıl sicil kaydını yenilemek zorundadır..Aksi takdirde marka vekili hizmetini veremez


Marka vekili, şahıs ve firmaları Türk Patent Enstitüsünde temsil eden ,,marka tescil başvuru, tescil ve belgelendirme, hizmetlerini yürüten,Türk Patent Enstitüsü kısmi ve/veya tümden red kararlarına itiraz işlemlerini, markalar bülteninde yayınlanan, markalara aynı ve/veya benzer olmaları ve/veya öncelik hakkı nedeni ile şahıs ve/veya şirketlerin isteği üzerine onların nam ve hesabına işlemleri yürüten yine marka vekilidir.


Marka vekilinin konusunda  uzman ve deneyimli olması çok önemlidir.Aksi takdirde gerek kısmi veya tümden red kararlarına itiraz gerekse marka bülten yayınındaki itirazlar takriben 5-7 arası sonuçlandığından, önceden öngörülmeyen riskler  marka sahibine ciddi oranda maddi ve manevi zararlar verebilir.

Etkin Patent olarak tüm itiraz işlemlerinde mutlaka önceden olabilecek tüm olasılıklar,riskler ve itirazların muhtemel sonuçları içeren yol haritası  işlemler öncesi  müşteriye yazılı olarak raporlanır ve yine yazılı izni alınarak işlemler yürütülür.


Marka vekili, sizden aldığı noter onayı olmayan vekalet ile sizin ve/veya şirketinizin Türk Patent Enstitüsü neznindeki tüm işlemlerinizi yürütür.Ancak ,marka devir,lisans vb.işlemler ise,ancak sizin ve/veya şirketinizin marka vekiline vereceği noter onaylı vekaletname ile gerçekleşir.Çünkü 3 şahıslar adına bir hak talebinde  noter onaylı vekaletname istenmez ama, 3 şadur.hısların hak kayıplarında, o yetkiyi kapsayan noter onaylı vekaletname gerekir.


Etkin Patent Tic.Ltd.Şti. 2005 yılından beri Türk Patent Enstitüsüne kayıtlı vekil firmadır.Şirketimizin marka vekilileri  Av.Nadir ARISOY' dur.

 

Marka Vekilliği

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu