Marka Tescil Ücreti » Marka Tescil Fiyatları » Etkin Patent KDV Dahil İNDİRİMLİ 2018 yılı marka tescil ücreti 416 TL, marka tescil belgesi fiyatları 778 TL, marka yenileme ücretleri 899 TL, devir bedeli 845 TL’ dir.
Marka Tescil Ücreti » Marka Tescil Fiyatları

Marka Tescil Ücreti

Marka Tescil Ücreti » Marka Tescil Fiyatları Etkin Patent KDV Dahil İNDİRİMLİ 2018 yılı marka tescil ücreti 416 TL, marka tescil belgesi fiyatları 778 TL, marka yenileme ücretleri 899 TL, devir bedeli 845 TL’ dir.
Etkin Patent

Tek Sınıflı Marka Tescil Ücreti

240 TL (KDV DAHİL)

{Türk Patent Resmi Harç Bedeli}

 

+

HİZMET ÜCRETİ

149 TL + KDV

 

=

TOPLAM FİYAT

416 TL

{KDV DAHİL}

Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Etkin Patent
Marka Tescil KDV Dahil İNDİRİMLİ 2018 yılı marka tescil ücreti 416 TL, marka tescil belgesi fiyatları 778 TL, marka yenileme ücretleri 899 TL, devir bedeli 845 TL’ dir.
,  Ana Kategori : Marka,  Kategori :  Marka Tescil  Tarih :  5.8.2018       Google Plus      
Marka Tescil Ücreti
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Marka Tescil Ücreti » Marka Tescil Fiyatları » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Marka tescil ücretleri, başvuru ücreti ve belge fiyatları

Marka tescil ücreti  416 TL (KDV Dahil) , marka tescil belgesi fiyatı  778 TL (KDV Dahil), marka yenileme ücreti 899 TL (KDV Dahil),  marka devir ücreti  845 TL (KDV Dahil),  marka bülten yayına ve karara itiraz hizmet fiyatları 300 TL+KDV=354 TL, diğer marka iş ve işlem toplam işlem ücretleri ve hukuki mütalaa niteliğinde marka sorgulama fiyatlarını aşağıdaki marka  tescil fiyat  tablosundan inceleyebilirsiniz. 


Etkin Patent  marka  ve patent vekil ve danışmanlarından bilgi, yardım ve yazılı teklif alabilirsiniz.


Öncelikle marka tescil ücreti kapsamında olan resmi harçlar ve hizmet ücretlerinin yanı sıra verilen danışmanlık hizmetleri; kapsamı, kalitesi, takibi, bilgi, birikimi ve muhtemel sonuçları başvuru öncesi raporlama yeteneklerinin bir arada değerlendirilerek karar verilmesini öneriyoruz. 


2018 Yılı Marka Tescil Fiyat Tablosu


Hizmet Türü
Resmi Harç Bedeli
Hizmet Fiyatları
Toplam Maliyet
Tek sınıflı marka başvuru  ücreti
   240 TL
 149 TL
  416 TL  (KDV  Dahil)
Marka başvurusu ek sınıf fiyatları
   240 TL
   50 TL
  299 TL  (KDV  Dahil)
Marka yenileme ücreti
   840 TL
   50 TL
  899 TL  (KDV  Dahil)
Marka tescil belge düzenleme ücreti
   660 TL
 100 TL
  778 TL  (KDV  Dahil)
Marka tescil belgesi sureti düzenleme ücreti
   185 TL
   99 TL
  302 TL  (KDV  Dahil)
Marka tescil sicil sureti düzenleme fiyatı
   185 TL
   99 TL
  302 TL  (KDV  Dahil)
Marka devir ücreti (Kısmi Devir aynıdır)
   610 TL
 199 TL
  845 TL  (KDV  Dahil)
Unvan değişikliği kayıt ücreti
     
   50 TL
    59 TL  (KDV  Dahil)
Nevi değişikliği kayıt ücreti
     
   50 TL
    59 TL  (KDV  Dahil)
Rüçhan hakkı kayıt fiyatları
   195 TL
   99 TL
  312 TL  (KDV  Dahil)
Sınıflandırma listesi düzenleme fiyatları
   140 TL
   99 TL
  257 TL  (KDV  Dahil)
Rüçhan hakkı belgesi düzenleme ücretİ
   185 TL
   99 TL
  302 TL  (KDV  Dahil)
Marka başvurusu bölünme fiyatı
   475 TL
 199 TL
  710 TL   (KDV  Dahil)
Adres değişikliği kayıt fiyatları
 
   50 TL
     59 TL  (KDV  Dahil)
Koruma süresi sona eren marka yenileme fiyatı
1.260 TL
   50 TL1.319 TL  (KDV  Dahil)


Marka Tescil Fiyatlarında Büyük İndirimÖNEMLİ NOT:  Marka tescil fiyatları için Türk Patent  2016 ve 2017 yılında olduğu gibi, 2018 yılında da  Çevrimiçi (online) işlemler ve Fiziki evrak ile yapılan işlemlere farklı ücretlendirme uygulamaktadır. Fiziki marka işlem ücretleri online işlemlerden ortalama % 50 daha fazladır. Örneğin online işlemlerde TEK sınıf ücreti KDV Dahil 240 TL, Fiziki başvurular için ise 360 TL' dir. Etkin  Patent olarak tüm marka, Patent, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım iş ve işlemler Çevrimiçi( online) yapıldığından İNDİRİMLİ online işlem ücretleri uygulanmaktadır. 


Türk Patent fiziki marka işlem ücretlerini BURADAN inceleyebilirsiniz.

Marka Tescil Fiyatları


Türk Patent ve Marka Kurumu' na (Eski İsmi TPE Türk Patent Enstitüsü ) her yıl yapılan binlerce (2016 yılında 110.000 üzerinde başvuru var) marka tescil başvurunun, (isim hakkı tescili)  ortalama % 25-35 dolayında başvuru aşamasında, azımsanmayacak sayıda da markalar bülten yayınında yapılan itirazlar sonucu ret edilmektedir.Dahası her yıl tescilli binlerce marka birbirlerini, marka benzerliği, marka tecavüzü, haksız rekabet, vb. nedenler ile dava etmektedirler. Markanızın olası riskleri öngörülmemesi ve/veya bu risklerin başlangıç aşamasında  bertaraf edilmemesi halinde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.


Oldukça yüksek oranlarda RET karalarının çıkması sektörümüzün itibarını maalesef zayıflatmaktadır. Uzman olmayan kişi ve kurumlar tarafından yapılan başvurular ve/veya tescil süreci ve sonrası olası bir takım sorunları öngörmeyen, kısacası yanlış veya hatalı başvuruları nedeni ile çok fazla marka başvurusu ret edilmektedir. Dolayısıyla sonradan telafisi güç zararlardan korunmak için başvuru öncesi bir kaç firmadan yazılı görüş almanızı ve ondan sonra aracı patent firmasının seçimini öneriyoruz.


Ayrıca Türk Patent  fiziki ve online başvuru olmak üzere iki ayrı tescil ücreti uygulaması bulunmaktadır. Kimi kötü niyetli kişiler, başvuru dahil tüm işlemleri online yapmasına rağmen müşterilerden fiziki tescil ücreti almaktadır. Örneğin Türk Patent fiziki tek sınıflı başvuru ücreti 360 TL iken online tek sınıf ücreti 240 TL' dir. Etkin Patent olarak sadece marka tescil ücreti değil, diğer tüm işlemler yani marka yenileme ücreti, marka devir ücretleri, (noter onaylı marka devir sözleşmesi olması gerekir) marka itiraz ücretleri vs tüm işlemler  online yapıldığından, aşağıdaki tablodan görebileceğiniz gibi ucuz olan resmi harç bedelleri uygulanmaktadır.


MARKA TESCİL İŞLEM MALİYETLERİ


Her bir marka tescil iş ve işlemlerine ait resmi harç bedelleri ve hizmet ücretlerini aşağıdaki tablolarda inceleyebilir, marka vekil ve danışmanlarımızdan yardım ve destek alabilirsiniz.


Marka Başvuru Ücreti


Tek sınıflı marka başvurusu için Türk Patent' e ödenecek resmi  marka başvuru ücreti KDV Dahil 240 TL, Etkin Patent' e ödenecek hizmet fiyatı ise 149 TL+KDV= 176 TL olmak üzere toplam marka tescil ücretleri 416 TL' dir. (KDV Dahil)


Marka Tescil Belgesi Ücreti


Takriben 4-5 ay sonra marka tescil başvurunuz kesinleştiğinde Türk Patent' e  marka tescil belgesi ücreti olarak 660 TL (KDV Dahil) ve marka tescili işlemleri, marka takibi ve belgenin teslim edilmesi dahil alınan hizmet ücreti  118 TL  olmak üzere toplam KDV Dahil  778 TL' dir..(10. Yılda bir yenileme şartıyla başkaca ücret ödenmemektedir.)

 

Marka Tescil Belgesi Ücreti Toplam Ne Kadardır


Marka Tescil Belgesi Ücreti Toplam Ne Kadar olduğunu, marka tescil belgesi tarafınıza teslim edildiği güne kadar olan tüm maliyetler şunlardır.


Hizmet Türü

Resmi Ücret
| Harç Bedeli
Hizmet Fiyatları
Toplam
Tek sınıflı marka tescil başvuru ücreti
240 TL 
149 
 416 TL (KDV Dahil)
Marka tescil ücreti 
(Tescil kesinleştiğinde ödenir.)

660 TL 
100 TL
778 TL (KDV Dahil)
 Marka tescil fiyatları
 
 
1194 TL (KDV Dahil)

 

Marka Tescil Ücreti Ödeme


Marka tescil ücreti ödeme süresi,  Resmi Türk Patent harçları ne kadar, danışmanlık veya vekalet ücretleri nedir, nerede nasıl ve ne zaman ödendiğini aşağıda bulabilirsiniz.


Başvuru aşamasında sınıf adedine göre marka tescil başvuru ücreti ödenir.

İstek halinde marka tescil ön yazı ücreti

İtirazlara karşı görüş ücreti, tebliğ tarihi itibariyle bir ay içinde ödenir.

TÜRKPATENT kararlarına itiraz ücreti ödeme süresi tebliğ tarihi itibariyle iki aydır.

Marka tescil onaylandıktan sonra marka tescil belge düzenleme ücreti, tebliğ tarihi itibariyle iki ay içinde ödenmektedir.

Tüm işlem ücretleri süresi içinde Türk Patent ve Marka Kurumu' na yatırılır veya vekil firma aracılığı ile ödenmek zorundadır. Aksi halde başvuru hükümsüz kalmaktadır.

Marka tescil işlem ücretlerindeki harçlara KDV uygulanmadığından muhasebe kaydının buna göre düzenlenmesi gerekmektedir.

Marka yenileme işlemleri ise başvuru tarihinden sonraki 10 yılın bitimine 6 ay kala başlamaktadır. Süre bitiminden 6 ay sonra ise % 50 oranında cezalı ücret ödenerek marka tescil yenileme yapılabilir. Bu sürenin kaçırılması halinde ise marka hükümsüz kalmakta ancak iki yıl süresinde üçüncü taraf başvurularına, markayı kullanmak şart ve koşuluyla itiraz ve engelleme hakkı bulunmaktadır.


Marka Tescil Ücretlerine Dahil Hizmetler


 Etkin Patent olarak, marka başvuru öncesi tescil ve hukuki kriterlerine uygun şekilde marka sorgulama yapılmaktadır.

Etkin Patent , Marka tescil başvuru sürecinde olası en küçük riskler ve varsa başkaca sorunlara  yaratıcı çözümler geliştirmektedir.

Etkin Patent  başvuru hizmeti verdiği tüm müşterilerine, marka hukuku, konumlandırma ve marka stratejleri konularında da danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Etkin Patent  marka tescil başvurusundan belgenin teslimine kadar olan süreçte tüm maliyetleri başvuru öncesi yazılı olarak müşteriye sunar.

Etkin Patent  olarak bu güne kadar marka başvuru öncesi ve sonrası tüm araştırma ve inceleme raporları ve hukuki mütalaa hizmetlerinde  % 100 isabet sağlamıştır.

Etkin Patent  olarak 12 yıldır; binlerce müşterimize verdiğimiz hizmetlerden biriktirdiğimiz binlerce mutlu referanslarımız haklı olarak  gururumuz olmuştur.
Etkin Patent  Marka, Patent, Tasarım, Kalite Beşgelendirme ve Web Tasarım KAMPANYALARINIZI inceleyebilirsiniz.

Unutmayın, marka tescil maliyetleri değil, markaya yapacağınız yatırımlar çok önemlidir.Ayrıntılı bilgi için İLETİŞİM adreslerimizden irtibat kurabilir, veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Marka Tescil sürecinde re'sen RED riskleri, olası itirazlar ve/veya tescil sonrası olası davalarının muhtemel sonuçlarını öngörmeden yapılacak marka başvuruların yaratacağı telafisi güç zararlardan korunmak için 12 yıllık deneyime sahip, binlerce markaya Hukuki Mütalaa ve Yol Haritası hazırlamış, konusunda uzman Avukat Marka Danışmanlarınızdan yardım almak için bize ulaşın.

Marka İşlem Maliyetleri


Marka işlem maliyetleri, herhangi bir itiraz ve/veya ret kararı olmaması halinde resmi başvuru ücreti, hizmet ücreti ve tescil kesinleştiğinde ödenecek olan marka tescil belge ücretlerinden oluşmaktadır.(Tek Sınıflı Toplam Tescil fiyatı KDV dahil 1194 TL' dir.) 


Marka İtiraz Maliyetleri


Marka tescil sürecinde, marka itirazların olması halinde karşı görüş ücreti ve bir şekilde başvurunun kısmi/tümden ret edilmesi halinde, bu kararlara itiraz  maliyetlerinden oluşmaktadır.(Karşı Görüş ve ret Kararlarına itiraz hizmet ücreti:  299 TL+KDV= 353 TL )  


Türk Patent Kararlarına İtiraz ve Bülten Yayına İtiraz Fiyatları


Türk Patent ve Marka Kurumunun,  marka tescil başvurusunun re'sen RED ve/veya itiraz üzerine RED kararlarına itirazlar ile, üçüncü taraflarca başvuru yapılan benzer marka başvurularının yayına itiraz ücretleri aşağdevirıdaki tabloda inceleyebilir, marka danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


Hizmet Türü
 Resmi Ücreti
 Hizmet Fiyatları
Toplam Maliyet
Türk Patent kararlarına itiraz ücretleri
 415 TL 
 299 TL
 768 TL  (KDV Dahil)
Resmi marka bülteninde yayımlanan marka başvurularına İtiraz ücreti
 130 TL (KDV Dahil)
 299 TL+KDV
 483 TL  (KDV Dahil)
Marka başvuru itirazlarına karşı görüş fiyatları
 
 299 TL+KDV
 353 TL  (KDV Dahil)

 

Patent Fiyatları


Buluşların tescilini sağlayan Patent ve Faydalı Model Türk Patent ve Marka Kurumu başvuru ücretlerini, araştıma ve inceleme fiyatlarını, süreci ve süresini Patent Fiyatları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Marka Tescili Ne Kadara Mal Olur


Başvurudan marka tescil belgesinin tarafınıza teslim edilmesine kadar, üçüncü taraflarca olası benzer başvuruların takip ve izlenmesi dahil tek sınıflı marka tescil belgesi ücreti KDV Dahil 1.194 TL' dir. (İlave her sınıf KDV Dahil 299 TL' dir.)

 

Diğer Marka İş ve İşlem Ücretleri


Yurtdışı Marka tescil başvuru Wipo resmi ücretleri, lisans kayıt, intikal birleşme maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.


Hizmet Türü
 Resmi Ücreti
 Hizmet Fiyatları
 Toplam Maliyet
Birleşme veya ayni sermaye koyma borcu kayıt ücreti
 535 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  770  (KDV Dahil)
Miras yoluyla intikal işlemi kayıt fiyatları
 430 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  665  (KDV Dahil) 
Lisans kayıt ve lisans yenileme ücreti
 635 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  870 (KDV Dahil)
Rehin işlemi kayıt fiyatları
 450 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  685 TL (KDV Dahil) 
Marka bilgilerine ilişkin resmi yazı düzenleme ücretleri
  35 TL (KDV Dahil)
  50 TL+KDV
    94 TL  (KDV Dahil) 
Tanınmışlık talebi düzenleme ücreti
 5.000 TL (KDV Dahil)
  Teklif Alınız
 
Madrid protokolü uyarınca uluslararası marka başvurusunun WIPO'ya bildirilmesi ücretleri
 300 (KDV Dahil)
 
 
Madrid protokolü uyarınca sonraki belirleme ve diğer taleplerin WIPO'ya bildirilmesi fiyatları
 180  (KDV Dahil)
 
 
Madrid protokolü uyarınca yer değiştirme ve dönüştürme ücreti
 180  (KDV Dahil)
 
 


Hukuki Mütalaa Niteliğinde Marka Sorgulama Fiyatları


Etkin Patent olarak, başvurusu tarafımızca yapılmak şartıyla marka tescil sorgulama ön araştırma ve incelemeler ÜCRETSİZ yapılmaktadır. Tescil sürecinde ve sonrası olası dava süreçlerinde Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde aynı/benzer mal ve hizmetlerde önceden tescilli markaların, re'sen ve/veya itiraz üzerine ret riskleri yazılı raporlanmaktadır.


Ancak , bir şekilde itiraz ve/veya marka yayına itirazların kaçırılması halinde olası dava süreçlerinde muhtemel sonuçları ve bu risklerin bertaraf edebilecek yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi ücrete tabidir. 


Marka tescil sorgulama ilişkin ayrıntıları marka sorgulama başlıklı yazımızı inceleyebilir, danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Marka Tescil

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu