Marka tescil ücreti » Marka tescil fiyatları » Etkin Patent Tek sınıflı marka başvuru ücretleri:205 TL, marka işlem ücretleri: 149 TL, tescil belgesi fiyatları: 668 TL, toplam marka tescil ücreti 1.049 TL'dir.
Marka tescil ücreti » Marka tescil fiyatları

Marka tescil ücreti

Marka tescil ücreti Tek sınıflı marka başvuru ücretleri:205 TL, marka işlem ücretleri: 149 TL, tescil belgesi fiyatları: 668 TL, toplam marka tescil ücreti 1.049 TL'dir.
,  Ana Kategori :  Marka Tescil  Tarih :  27.2.2019       Google Plus      
Marka Tescil,  Kategori : 

Marka tescil ücretiTek sınıflı marka başvuru ücretleri:205 TL, marka işlem ücretleri: 149 TL, tescil belgesi fiyatları: 668 TL, toplam marka tescil ücreti 1.049 TL dir.


Yine marka yenileme, devir, TÜRKPATENT kararlarına itirazlar ve üçüncü tarafların yaptığı itirazlara karşı görüşler dahil tüm hizmet ücretleri oldukça uygundur.  Aşağıdaki marka tescil fiyat tablosunda  veya her marka iş ve işlemine ait başlıklar altında tüm marka iş ve işlem maliyetlerini inceleyebilir, uzman vekil ve danışmanlarımızdan her zaman yardım ve destek alabilirsiniz.

Öncelikle tescil ücreti kapsamında olan resmi harçlar ve hizmet ücretlerinin yanı sıra verilen danışmanlık hizmetleri; kapsamı, kalitesi, takibi, bilgi, birikimi ve muhtemel sonuçları başvuru öncesi raporlama yeteneklerinin bir arada değerlendirilerek karar verilmesini öneriyoruz. 


2019 Yılı Marka Tescil Fiyat TablosuHizmet Türü
Resmi Harç Bedeli
Hizmet Ücretleri
Toplam Maliyet
Tek sınıflı marka başvuru  ücreti
   205 TL
 149 TL
  381 TL  (KDV  Dahil)
Marka başvurusu ek sınıf ücreti
   205 TL
   50 TL
  264 TL  (KDV  Dahil)
Marka yenileme ücreti
   695 TL
   50 TL
  754 TL  (KDV  Dahil)
Marka tescil belge düzenleme ücreti
   550 TL
 100 TL
  668 TL  (KDV  Dahil)
Marka tescil belgesi sureti düzenleme ücreti
   210 TL
   99 TL
  327 TL  (KDV  Dahil)
Marka tescil sicil sureti düzenleme ücreti
   210 TL
   99 TL
  327 TL  (KDV  Dahil)
Marka devir ücreti (Kısmi Devir aynıdır)
   490 TL
 199 TL
  725 TL  (KDV  Dahil)
Unvan değişikliği kayıt ücreti
     
   50 TL
    59 TL  (KDV  Dahil)
Nevi değişikliği kayıt ücreti
     
   50 TL
    59 TL  (KDV  Dahil)
Rüçhan hakkı kayıt ücreti
   230 TL
   99 TL
  347 TL  (KDV  Dahil)
Sınıflandırma listesi düzenleme ücreti
   140 TL
   99 TL
  257 TL  (KDV  Dahil)
Rüçhan hakkı belgesi düzenleme ücreti
   185 TL
   99 TL
  302 TL  (KDV  Dahil)
Marka başvurusu bölünme ücreti
   475 TL
 199 TL
  710 TL   (KDV  Dahil)
Adres değişikliği kayıt fiyatları
 
   50 TL
     59 TL  (KDV  Dahil)
Koruma süresi sona eren marka yenileme ücreti
    1.350 TL
   50 TL  1409 TL  (KDV  Dahil)


Marka Tescil Fiyatlarında Büyük İndirimÖNEMLİ NOT:  Marka tescil fiyatları için Türk Patent  2017 yılı ve 2018 yılında olduğu gibi, 2019 yılında da  Çevrimiçi (online) işlemler ve Fiziki evrak ile yapılan işlemlere farklı ücretlendirme uygulamaktadır. Fiziki marka işlem ücretleri online işlemlerden ortalama % 50 daha fazladır. Örneğin online işlemlerde Marka Tescil belge Düzenleme Ücreti KDV Dahil 550 TL, Fiziki başvurular için ise 800 TL dir. Etkin  Patent olarak tüm marka, Patent, Faydalı Model ve Tasarım Tescil iş ve işlemler Çevrimiçi( online) yapıldığından İNDİRİMLİ online işlem ücretleri uygulanmaktadır. 


Türk Patent fiziki marka işlem ücretlerini BURADAN inceleyebilirsiniz.

Marka Tescil Fiyatları

Marka tescil fiyatlarının kıyaslaması, bilgi, deneyim ve en önemlisi başvuru öncesi risklerin belirlenmesi ve çözüm geliştirme yeteneklerine göre değerlendirme yapmak gerekmektedir.


Türk Patent ve Marka Kurumu' na (Eski İsmi TPE Türk Patent Enstitüsü ) her yıl yapılan binlerce (2018 yılında 120.000 üzerinde başvuru var) marka tescil başvurunun, (isim hakkı tescili)  ortalama % 25-35 dolayında başvuru aşamasında, azımsanmayacak sayıda da markalar bülten yayınında yapılan itirazlar sonucu ret edilmektedir. Dahası her yıl tescilli binlerce marka birbirlerini, marka benzerliği, marka tecavüzü, haksız rekabet, vb. nedenler ile dava etmektedirler. Markanızın olası riskleri öngörülmemesi ve/veya bu risklerin başlangıç aşamasında  bertaraf edilmemesi halinde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. 


Oldukça yüksek oranlarda RET kararının çıkması sektörünün itibarını maalesef zayıflatmaktadır. Uzman olmayan kişi ve kurumlar tarafından yapılan başvurular ve/veya tescil süreci ve sonrası olası bir takım sorunları öngörmeyen, kısacası yanlış veya hatalı başvuruları nedeni ile çok fazla marka başvurusu ret edilmektedir. Dolayısıyla sonradan telafisi güç zararlardan korunmak için başvuru öncesi birkaç firmadan yazılı görüş almanızı ve ondan sonra aracı patent firmasının seçimini öneriyoruz.


Ayrıca Türk Patent  fiziki evrak ile yapılan ve online başvuru olmak üzere iki ayrı tescil ücreti uygulaması bulunmaktadır. Kimi kötü niyetli kişiler, başvuru dahil tüm işlemleri online yapmasına rağmen müşterilerden fiziki tescil ücreti almaktadır. Örneğin Türk Patent fiziki marka yenileme ücreti  1.010 TL iken online yenileme ücreti 695 TL dir. Etkin Patent olarak sadece marka tescil ücreti değil, diğer tüm işlemler yani marka yenileme ücreti, marka devir ücretleri, (noter onaylı marka devir sözleşmesi olması gerekir) marka itiraz ücretleri vs tüm işlemler online yapıldığından, aşağıdaki tablodan görebileceğiniz gibi ucuz olan resmi harç bedelleri uygulanmaktadır.


MARKA  İŞLEM ÜCRETLERİ


Her bir marka başvuru ve tescil işlemleri için yapılan taleplere ilişkin sırasıyla;  TÜRK PATENT' e  sınıf sayısına göre belirlenen başvuru ücretleri, yine tescil kesinleştiğinde 10 yıl süreli marka tescil belgesi ücreti ve başvuru ve belgelendirme iş ve işlemlerini yapan  danışman şahıs veya patent firmalarının talep ettiği hizmet ücretlerinden oluşmaktadır.  Yukarıdaki tablo veya aşağıdaki konu başlıkların kolaylıkla marka işlem ücretlerini hesaplayabilirsiniz.


Ayrıca tescil süresince olası TÜRK PATENT' in re'sen RED kararına itiraz ve marka bülten yayın aşamasında üçüncü tarafların yaptığı itirazlara istek halinde karşı görüş ücretleri marka işlem ücretleri kapsamına dahil ederek toplam marka teslimat ücretleri hesaplanabilir.


Etkin Patent başvuru öncesi re'sen ve/veya itiraz üzerine olası riskleri mutlaka müvekkiline yazılı olarak bildirmektedir.


Marka Başvuru Ücreti


Tek sınıflı marka başvurusu için Türk Patent' e ödenecek resmi  marka başvuru ücreti KDV Dahil 205 TL, Etkin Patent' e ödenecek hizmet fiyatı ise 149 TL+KDV= 176 TL olmak üzere toplam marka tescil ücretleri 381 TL dir (KDV Dahil)

Marka başvurusuna ilave her sınıf ücreti  resmi harç bedeli 205 TL, hizmet ücreti 59 TL olmak üzere toplam KDV Dahil 264 TL marka başvuru ücretine ilave edilmektedir.


Marka Tescil Belgesi Ücreti


Takriben 4-5 ay sonra marka tescil başvurunuz kesinleştiğinde Türk Patent' e  marka tescil belgesi ücreti olarak 550 TL (KDV Dahil) ve marka tescili işlemleri, marka takibi ve belgenin teslim edilmesi dahil alınan hizmet ücreti  118 TL  olmak üzere toplam KDV Dahil  668 TL dir..(10. Yılda bir yenileme şartıyla başkaca ücret ödenmemektedir.)

 

Marka Tescil Belgesi Ücreti Toplam Ne Kadardır


Marka Tescil Belgesi Ücreti Toplam Ne Kadar olduğunu, marka tescil belgesi tarafınıza teslim edildiği güne kadar olan tüm maliyetler şunlardır.


Hizmet Türü

Resmi Ücret
| Harç Bedeli
Hizmet Fiyatları
Toplam
Tek sınıflı marka tescil başvuru ücreti
205 TL 
149 
381 TL (KDV Dahil)
Marka belge düzenleme ücreti (Tescil kesinleştiğinde ödenir.)

550 TL 
100 TL
668 TL (KDV Dahil)
Toplam marka tescil maliyeti
 
 
1.049 TL (KDV Dahil)

 

Marka Tescil Ücreti Ödeme


Marka tescil ücreti ödeme süresi,  Resmi Türk Patent harçları ne kadar, danışmanlık veya vekalet ücretleri nedir, nerede nasıl ve ne zaman ödendiğini aşağıda bulabilirsiniz.


Başvuru aşamasında sınıf sayısına göre marka tescil başvuru ücreti ödenir.

İstek halinde marka tescil ön yazı ücreti

İtirazlara karşı görüş ücreti, tebliğ tarihi itibariyle bir ay içinde ödenir.

TÜRK PATENT kararlarına itiraz ücreti ödeme süresi tebliğ tarihi itibariyle iki aydır.

Marka tescil onaylandıktan sonra marka tescil belge düzenleme ücreti, tebliğ tarihi itibariyle iki ay içinde ödenmektedir.

Tüm işlem ücretleri süresi içinde Türk Patent ve Marka Kurumu' na yatırılır veya vekil firma aracılığı ile ödenmek zorundadır. Aksi halde başvuru hükümsüz kalmaktadır.

Marka tescil işlem ücretlerindeki harçlara KDV uygulanmadığından muhasebe kaydının buna göre düzenlenmesi gerekmektedir.

Marka yenileme işlemleri ise başvuru tarihinden sonraki 10 yılın bitimine 6 ay kala başlamaktadır. Süre bitiminden 6 ay sonra ise % 100 oranında cezalı ücret ödenerek marka tescil yenileme yapılabilir. Bu sürenin kaçırılması halinde ise marka hükümsüz kalmakta ancak iki yıl süresinde üçüncü taraf başvurularına, markayı kullanmak şart ve koşuluyla itiraz ve engelleme hakkı bulunmaktadır.


Marka Tescil Ücretlerine Dahil Hizmetler


 Etkin Patent olarak, marka başvuru öncesi tescil ve hukuki kriterlerine uygun şekilde marka sorgulamayapılmaktadır.

Marka tescil başvurusu sürecinde olası en küçük riskler ve varsa başka sorunlara  yaratıcı çözümler geliştirmektedir.

Başvuru hizmeti verdiğimiz tüm müşterilerine, marka hukuku, konumlandırma ve marka stratejileri konularında da danışmanlık hizmetleri verilmektedir.

Marka tescil başvurusundan belgenin teslimine kadar olan süreçte tüm maliyetleri başvuru öncesi yazılı olarak müşteriye sunulmaktadır.

Marka başvuru öncesi ve sonrası tüm marka araştırma ve inceleme raporları ve hukuki mütalaa hizmetlerinde  % 100 isabet sağlamıştır.

13 yıldır; binlerce müşterimize verdiğimiz hizmetlerden biriktirdiğimiz binlerce mutlu referanslarımız haklı olarak  gururumuz olmuştur.
Marka, Patent, Tasarım, Kalite Belgelendirme ve Web Tasarım KAMPANYALARINIZI inceleyebilirsiniz.

Unutmayın, marka tescil maliyetleri değil, markaya yapacağınız yatırımlar çok önemlidir.Ayrıntılı bilgi için iletişim adreslerimizden irtibat kurabilir, veya iletişim formunu kullanabilirsiniz.

Marka Tescil sürecinde re'sen RED riskleri, olası itirazlar ve/veya tescil sonrası olası davalarının muhtemel sonuçlarını ön görmeden yapılacak marka başvuruların yaratacağı telafisi güç zararlardan korunmak için 12 yıllık deneyime sahip, binlerce markaya Hukuki Mütalaa ve Yol Haritası hazırlamış, konusunda uzman Avukat Marka Danışmanlarından yardım almak için bize ulaşın.

Marka İşlem Maliyetleri


Marka işlem maliyetleri, herhangi bir itiraz ve/veya ret kararı olmaması halinde resmi başvuru ücreti, hizmet ücreti ve tescil kesinleştiğinde ödenecek olan marka tescil belge ücretlerinden oluşmaktadır.(Tek Sınıflı Toplam Tescil fiyatı KDV dahil 1.049 TL dir.) 

Marka başvurusuna üçüncü taraflarca itiraz olması ve istek halinde itiraza karşı görüş ücreti bulunmaktadır. Ayrıca yine başvurunuzun bir şekilde reddedilmesi halinde bu red kararına itiraz halinde hem Türk Patent ve Marka Kurumuna hem de itirazı yapan vekil firma veya danışmana hizmet ücreti ödenmektedir.


Marka İtiraz Maliyetleri


Marka tescil sürecinde, marka itirazların olması halinde karşı görüş ücreti ve bir şekilde başvurunun kısmen/tamamen ret edilmesi halinde, bu kararlara itiraz  maliyetlerinden oluşmaktadır.(Karşı Görüş ve ret Kararlarına itiraz hizmet ücreti:  299 TL+KDV= 353 TL )  


Türk Patent Kararlarına İtiraz ve Bülten Yayına İtiraz Fiyatları


Türk Patent ve Marka Kurumunun,  marka tescil başvurusunun re'sen RED ve/veya itiraz üzerine RED kararlarına itirazlar ile, üçüncü taraflarca başvuru yapılan benzer marka başvurularının yayına itiraz ücretleri aşağdevirıdaki tabloda inceleyebilir, marka danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


Hizmet Türü
 Resmi Ücreti
 Hizmet Fiyatları
Toplam Maliyet
Türk Patent kararlarına itiraz ücretleri
 310 TL 
 299 TL
 663 TL  (KDV Dahil)
Resmi marka bülteninde yayımlanan marka başvurularına İtiraz ücreti
 130 TL (KDV Dahil)
 299 TL+KDV
 483 TL  (KDV Dahil)
Marka başvuru itirazlarına karşı görüş fiyatları
 
 299 TL+KDV
 353 TL  (KDV Dahil)

 

Patent Fiyatları


Buluşların tescilini sağlayan Patent ve Faydalı Model Türk Patent ve Marka Kurumu başvuru ücretlerini, araştırma ve inceleme fiyatlarını, süreci ve süresini Patent Fiyatları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Marka Tescili Ne Kadara Mal Olur


Başvurudan marka tescil belgesinin tarafınıza teslim edilmesine kadar, üçüncü taraflarca olası benzer başvuruların takip ve izlenmesi dahil tek sınıflı marka tescil belgesi ücreti KDV Dahil 1.049 TL dir. (İlave her sınıf KDV Dahil 264 TL dir.)

 

Diğer Marka İş ve İşlem Ücretleri


Yurtdışı Marka tescil başvuru Wipo resmi ücretleri, lisans kayıt, intikal birleşme maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.


Hizmet Türü
 Resmi Ücreti
 Hizmet Fiyatları
 Toplam Maliyet
Birleşme veya ayni sermaye koyma borcu kayıt ücreti
 530 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  765  (KDV Dahil)
Miras yoluyla intikal işlemi kayıt fiyatları
 460 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  695  (KDV Dahil) 
Lisans kayıt ve lisans yenileme ücreti
 720 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  955 (KDV Dahil)
Rehin işlemi kayıt fiyatları
 480 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  715 TL (KDV Dahil) 
Marka bilgilerine ilişkin resmi yazı düzenleme ücretleri
  35 TL (KDV Dahil)
  50 TL+KDV
    94 TL  (KDV Dahil) 
Tanınmışlık talebi düzenleme ücreti
 4.000 TL (KDV Dahil)
  Teklif Alınız
 
Madrid protokolü uyarınca uluslararası marka başvurusunun WIPO'ya bildirilmesi ücretleri
 325 (KDV Dahil)
 
 
Madrid protokolü uyarınca sonraki belirleme ve diğer taleplerin WIPO'ya bildirilmesi fiyatları
 180  (KDV Dahil)
 
 
Madrid protokolü uyarınca yer değiştirme ve dönüştürme ücreti
 180  (KDV Dahil)
 
 


Hukuki Mütalaa Niteliğinde Marka Sorgulama Fiyatları


Etkin Patent olarak, başvurusu tarafımızca yapılmak şartıyla marka tescil sorgulama ön araştırma ve incelemeler ÜCRETSİZ yapılmaktadır. Tescil sürecinde ve sonrası olası dava süreçlerinde Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde aynı/benzer mal ve hizmetlerde önceden tescilli markaların, re'sen ve/veya itiraz üzerine ret riskleri yazılı olarak sunulmaktadır.


Ancak , bir şekilde itiraz ve/veya marka yayına itirazların kaçırılması halinde olası dava süreçlerinde muhtemel sonuçları ve bu risklerin bertaraf edebilecek yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi ücrete tabidir. 


Marka tescil sorgulama ilişkin ayrıntıları marka sorgulama başlıklı yazımızı inceleyebilir, danışmanlarından ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Marka tescil ücreti

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu