Marka Tescil Ücreti » Marka Tescil Fiyatları » Etkin Patent 2018 Yılı marka tescil ücreti 353 TL+KDV, marka tescil belgesi fiyatı 660 TL+KDV, marka yenileme ücreti 762 TL+KDV, marka devir ücreti 716 TL+KDV, marka bülten yayına ve karara itiraz fiyatları 300 TL+KDV, toplam marka işlem ücretleri ve hukuki mütalaa niteliğinde marka sorgulama fiyatlarını bulabilirsiniz.
Marka Tescil Ücreti » Marka Tescil Fiyatları

Marka Tescil Ücreti

Marka Tescil Ücreti » Marka Tescil Fiyatları Etkin Patent 2018 Yılı marka tescil ücreti 353 TL+KDV, marka tescil belgesi fiyatı 660 TL+KDV, marka yenileme ücreti 762 TL+KDV, marka devir ücreti 716 TL+KDV, marka bülten yayına ve karara itiraz fiyatları 300 TL+KDV, toplam marka işlem ücretleri ve hukuki mütalaa niteliğinde marka sorgulama fiyatlarını bulabilirsiniz.
Etkin Patent

Tek Sınıflı Marka Tescil Ücreti

240 TL (KDV DAHİL)

{Türk Patent Resmi Harç Bedeli}

 

+

HİZMET ÜCRETİ

149 TL + KDV

 

=

TOPLAM FİYAT

353 TL + KDV
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Etkin Patent
Marka Tescil 2018 Yılı marka tescil ücreti 353 TL+KDV, marka tescil belgesi fiyatı 660 TL+KDV, marka yenileme ücreti 762 TL+KDV, marka devir ücreti 716 TL+KDV, marka bülten yayına ve karara itiraz fiyatları 300 TL+KDV, toplam marka işlem ücretleri ve hukuki mütalaa niteliğinde marka sorgulama fiyatlarını bulabilirsiniz.
,  Ana Kategori : Marka,  Kategori :  Marka Tescil  Tarih :  18.3.2018       Google Plus      
Marka Tescil Ücreti
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Marka Tescil Ücreti » Marka Tescil Fiyatları » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Marka tescil ücretleri, başvuru ücreti ve belge fiyatları

2018 Yılı marka tescil ücreti 353 TL+KDV,  marka tescil belgesi fiyatı 660 TL+KDV,  marka yenileme ücreti 762 TL+KDV, marka devir ücreti 716 TL+KDV, marka bülten yayına ve karara itiraz fiyatları 300 TL+KDV, toplam marka işlem ücretleri ve hukuki mütalaa niteliğinde marka sorgulama fiyatlarını bulabilirsiniz.


.
Toplam işlem maliyetlerini aşağıdaki tablodan inceleyebilir, danışmanlarımızdan bilgi, yardım ve yazılı teklif alabilirsiniz.

Öncelikle marka tescil ücreti kapsamında olan resmi harçlar ve hizmet ücretlerinin yanı sıra verilen danışmanlık hizmetleri; kapsamı, kalitesi, takibi, bilgi, birikimi ve muhtemel sonuçları başvuru öncesi raporlama yeteneklerinin bir arada değerlendirilerek karar verilmesini öneriyoruz.

Tek sınıflı marka tescil başvuru ücreti; Resmi Türk Patent harç bedelleri+hizmet ücretleri ve KDV DAHİL olmak üzere sadece 416 TL'dir.

Marka Tescil Fiyatları


Türk Patent ve Marka Kurumu' na (Eski İsmi TPE Türk Patent Enstitüsü ) her yıl yapılan binlerce (2016 yılında 110.000 üzerinde başvuru var) marka tescil başvurunun, (isim hakkı tescili)  ortalama % 25-35 dolayında başvuru aşamasında, azımsanmayacak sayıda da markalar bülten yayınında yapılan itirazlar sonucu ret edilmektedir.Dahası her yıl tescilli binlerce marka birbirlerini, marka benzerliği, marka tecavüzü, haksız rekabet, vb. nedenler ile dava etmektedirler. Markanızın olası riskleri öngörülmemesi ve/veya bu risklerin başlangıç aşamasında  bertaraf edilmemesi halinde ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz.


Oldukça yüksek oranlarda RET karalarının çıkması sektörümüzün itibarını maalesef zayıflatmaktadır. Uzman olmayan kişi ve kurumlar tarafından yapılan başvurular ve/veya tescil süreci ve sonrası olası bir takım sorunları öngörmeyen, kısacası yanlış veya hatalı başvuruları nedeni ile çok fazla marka başvurusu ret edilmektedir. Dolayısıyla sonradan telafisi güç zararlardan korunmak için başvuru öncesi bir kaç firmadan yazılı görüş almanızı ve ondan sonra aracı patent firmasının seçimini öneriyoruz.


Ayrıca Türk Patent  fiziki ve online başvuru olmak üzere iki ayrı tescil ücreti uygulaması bulunmaktadır. Kimi kötü niyetli kişiler, başvuru dahil tüm işlemleri online yapmasına rağmen müşterilerden fiziki tescil ücreti almaktadır. Örneğin Türk Patent fiziki tek sınıflı başvuru ücreti 360 TL iken online tek sınıf ücreti 240 TL' dir. Etkin Patent olarak sadece marka tescil ücreti değil, diğer tüm işlemler yani marka yenileme ücreti, marka devir ücretleri, (noter onaylı marka devir sözleşmesi olması gerekir) marka itiraz ücretleri vs tüm işlemler  online yapıldığından, aşağıdaki tablodan görebileceğiniz gibi ucuz olan resmi harç bedelleri uygulanmaktadır.


MARKA TESCİL İŞLEM MALİYETLERİ


Her bir marka tescil iş ve işlemlerine ait resmi harç bedelleri ve hizmet ücretlerini aşağıdaki tablolarda inceleyebilir, marka vekil ve danışmanlarımızdan yardım ve destek alabilirsiniz.


Marka Başvuru Ücreti


Tek sınıflı marka başvurusu için Türk Patent' e ödenecek resmi  marka başvuru ücreti KDV Dahil 240 TL, Etkin Patent' e ödenecek hizmet fiyatı ise 149 TL+KDV= 176 TL olmak üzere toplam başvuru maliyeti 416 TL' dir. (KDV Dahil)


Marka Tescil Belge Ücreti


Takriben 4-5 ay sonra marka tescil başvurunuz kesinleştiğinde Türk Patent' e  marka tescil belge düzenleme ücreti olarak 660 TL (KDV Dahil) ve Marka tescili işlemleri, marka takibi ve belgenin teslim edilmesi dahil alınan hizmet ücreti  118 TL  olmak üzere toplam 778 TL' dir..(KDV Dahil) 

 

Marka Tescil Belgesi Ücreti Toplam Ne Kadardır


Marka Tescil Belgesi Ücreti Toplam Ne Kadar olduğunu, marka tescil belgesi tarafınıza teslim edildiği güne kadar olan tüm maliyetler şunlardır.


Hizmet Türü
Resmi Ücret
| Harç Bedeli
Hizmet Fiyatları
Toplam
Tek Sınıflı Marka Tescil Başvuru Ücreti
240 TL (KDV Dahil)
149 TL+KDV
416 TL
Marka Tescil Ücreti (Tescil kesinleştiğinde ödenir.)
660 TL  (KDV Dahil)
100 TL+KDV
778 TL
 Marka Tescil Fiyatları
 
 
 1194 TL (KDV Dahil)

 


2018 Yılı Marka Tescil Fiyat Tablosu


Marka Tescil Fiyatlarında Büyük İndirimÖNEMLİ NOT:  Marka tescil fiyatları için Türk Patent  2016 ve 2017 yılında olduğu gibi, 2018 yılında da  Çevrimiçi (online) işlemler ve Fiziki evrak ile yapılan işlemlere farklı ücretlendirme uygulamaktadır. Fiziki marka işlem ücretleri online işlemlerden ortalama % 50 daha fazladır. Örneğin online işlemlerde TEK sınıf ücreti KDV Dahil 240 TL, Fiziki başvurular için ise 360 TL' dir. Etkin  Patent olarak tüm marka, Patent, Faydalı Model ve Endüstriyel Tasarım iş ve işlemler Çevrimiçi( online) yapıldığından İNDİRİMLİ online işlem ücretleri uygulanmaktadır. 


Türk Patent fiziki marka işlem ücretlerini BURADAN inceleyebilirsiniz.

 


Hizmet Türü
Resmi Harç Bedeli
Hizmet Fiyatları
Toplam Maliyet
Tek Sınıflı Marka Başvuru  Ücreti
   240 TL (KDV Dahil)
 149 TL+KDV
  353 TL+KDV  
Marka Başvurusu Ek Sınıf Fiyatları
   240 TL (KDV Dahil)
   50 TL+KDV
  253 TL +KDV
Marka Yenileme Ücreti
   840 TL (KDV Dahil)
   50 TL+KDV
  762 TL +KDV
Marka Tescil Belge Düzenleme Ücreti
   660 TL (KDV Dahil)
 100 TL+KDV
  660 TL +KDV
Marka Tescil Belgesi Sureti Düzenleme Ücreti
   185 TL (KDV Dahil)
   99 TL+KDV
  256 TL +KDV
Marka Tescil Sicil Sureti Düzenleme Fiyatı
   185 TL (KDV Dahil)
   99 TL+KDV
  256 TL +KDV
Marka Devir Ücreti (Kısmi Devir aynıdır)
   610 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  716 TL +KDV
Unvan Değişikliği Kayıt Ücreti
     
   50 TL+KDV
    50 TL +KDV
Nevi Değişikliği Kayıt Ücreti
     
   50 TL+KDV
    50 TL +KDV
Rüçhan Hakkı Kayıt Fiyatları
   195 TL (KDV Dahil)
   99 TL+KDV
  264 TL +KDV
Sınıflandırma Listesi Düzenleme Fiyatları
   140 TL (KDV Dahil)
   99 TL+KDV
  218 TL +KDV
Rüçhan Hakkı Belgesi Düzenleme Ücretİ
   185 TL (KDV Dahil)
   99 TL+KDV
  256 TL +KDV
Marka Başvurusu Bölünme Fiyatı
   475 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  602 TL  +KDV
Adres Değişikliği Kayıt Fiyatları
 
   50 TL+KDV
     50 TL +KDV
Koruma Süresi Sona Eren Marka Yenileme Fiyatı
1.260 TL (KDV Dahil)
   50 TL+KDV
    1.118 TL+KDV

 

Marka Tescil Ücretlerine Dahil Hizmetler


 Etkin Patent olarak, marka başvuru öncesi tescil ve hukuki kriterlerine uygunluk ayrıntılı olarak araştırılmaktadır.

Etkin Patent , Marka tescil başvuru sürecinde olası en küçük riskler ve varsa başkaca orunlara  yaratıcı çözümler geliştirmektedir.

Etkin Patent  başvuru hizmeti verdiği tüm müşterilerine, marka hukuku, konumlandırma ve marka stratejleri konularında da danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Etkin Patent  marka tescil başvurusundan belgenin teslimine kadar olan süreçte tüm maliyetleri başvuru öncesi yazılı olarak müşteriye sunar.

Etkin Patent  olarak bu güne kadar marka başvuru öncesi ve sonrası tüm araştırma ve inceleme raporları ve hukuki mütalaa hizmetlerinde  % 100 isabet sağlamıştır.

Etkin Patent  olarak 12 yıldır; binlerce müşterimize verdiğimiz hizmetlerden biriktirdiğimiz binlerce mutlu referanslarımız haklı olarak  gururumuz olmuştur.
Etkin Patent  Marka, Patent, Tasarım, Kalite Beşgelendirme ve Web Tasarım KAMPANYALARINIZI inceleyebilirsiniz.

Unutmayın, Marka tescil maliyetleri değil, markaya yapacağınız yatırımlar çok önemlidir.Ayrıntılı bilgi için İLETİŞİM adreslerimizden irtibat kurabilir, BU FORMU kullanarak yazabilirsiniz.

Marka Tescil sürecinde re'sen RED riskleri, olası itirazlar ve/veya tescil sonrası olası davalarının muhtemel sonuçlarını öngörmeden yapılacak marka başvuruların yaratacağı telafisi güç zararlardan korunmak için 12 yıllık deneyime sahip, binlerce markaya Hukuki Mütalaa ve Yol Haritası hazırlamış, konusunda uzman Avukat Marka Danışmanlarınızdan yardım almak için bize ulaşın.

Marka İşlem Maliyetleri


Marka işlem maliyetleri, herhangi bir itiraz ve/veya ret kararı olmaması halinde resmi başvuru ücreti, hizmet ücreti ve tescil kesinleştiğinde ödenecek olan marka tescil belge ücretlerinden oluşmaktadır.(Tek Sınıflı Toplam Tescil fiyatı KDV dahil 1059 TL' dir.) 


Marka İtiraz Maliyetleri


Marka tescil sürecinde itirazların olması halinde karşı görüş ücreti ve bir şekilde başvurunun kısmi/tümden ret edilmesi halinde, bu kararlara itiraz  maliyetlerinden oluşmaktadır.(Karşı Görüş ve ret Kararlarına itiraz hizmet ücreti:  299 TL+KDV= 353 TL )  


Türk Patent Kararlarına İtiraz ve Bülten Yayına İtiraz Fiyatları


Türk Patent ve Marka Kurumunun,  marka tescil başvurusunun re'sen RED ve/veya itiraz üzerine RED kararlarına itirazlar ile, üçüncü taraflarca başvuru yapılan benzer marka başvurularının yayına itiraz ücretleri aşağdevirıdaki tabloda inceleyebilir, marka danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


Hizmet Türü
 Resmi Ücreti
 Hizmet Fiyatları
Toplam Maliyet
Türk Patent Kararlarına İtiraz Ücretleri
 415 TL (KDV Dahil)
 299 TL+KDV
  651 TL +KDV
Resmi Marka Bülteninde Yayımlanan Marka Başvurularına İtiraz Ücreti
 130 TL (KDV Dahil)
 299 TL+KDV
  409 TL +KDV
Marka Başvuru İtirazlarına Karşı Görüş Fiyatları
 
 299 TL+KDV
  299 TL  +KDV

 

Patent Fiyatları


Buluşların tescilini sağlayan Patent ve Faydalı Model Türk Patent ve Marka Kurumu başvuru ücretlerini, araştıma ve inceleme fiyatlarını, süreci ve süresini Patent Fiyatları sayfamızdan inceleyebilirsiniz.


Marka Tescili Ne Kadara Mal Olur


Başvurudan marka tescil belgesinin tarafınıza teslim edilmesine kadar, üçüncü taraflarca olası benzer başvuruların takip ve izlenmesi dahil tek sınıflı marka tescil belgesi ücreti KDV Dahil 1.195 TL' dir. (İlave her sınıf KDV Dahil 299 TL' dir.)

 

Diğer Marka İş ve İşlem Ücretleri


Yurtdışı Marka tescil başvuru Wipo resmi ücretleri, lisans kayıt, intikal birleşme maliyetlerini aşağıdaki tabloda inceleyebilirsiniz.


Hizmet Türü
 Resmi Ücreti
 Hizmet Fiyatları
 Toplam Maliyet
Birleşme veya Ayni Sermaye Koyma Borcu Kayıt Ücreti
 535 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  653 TL +KDV
Miras Yoluyla İntikal İşlemi Kayıt Fiyatları
 430 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  564 TL +KDV
Lisans Kayıt ve Lisans Yenileme Ücreti
 635 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  737 TL +KDV
Rehin İşlemi Kayıt Fiyatları
 450 TL (KDV Dahil)
 199 TL+KDV
  581 TL +KDV
Marka Bilgilerine İlişkin Resmi Yazı Düzenleme Ücretleri
  35 TL (KDV Dahil)
  50 TL+KDV
   80 TL  +KDV
Tanınmışlık Talebi Düzenleme Ücreti
 5.000 TL (KDV Dahil)
  Teklif Alınız
 
Madrid Protokolü Uyarınca Uluslararası Marka Başvurusunun WIPO'ya Bildirilmesi Ücretleri
 300 (KDV Dahil)
 
 
Madrid Protokolü Uyarınca Sonraki Belirleme ve Diğer Taleplerin WIPO ya Bildirilmesi Fiyatları
 180  (KDV Dahil)
 
 
Madrid Protokolü Uyarınca Yer Değiştirme ve Dönüştürme Ücreti
 180  (KDV Dahil)
 
 


Hukuki Mütalaa Niteliğinde Marka Sorgulama Fiyatları


Etkin Patent olarak, başvurusu tarafımızca yapılmak şartıyla marka tescil sorgulama ön araştırma ve incelemeler ÜCRETSİZ yapılmaktadır. Tescil sürecinde ve sonrası olası dava süreçlerinde Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde aynı/benzer mal ve hizmetlerde önceden tescilli markaların, re'sen ve/veya itiraz üzerine ret riskleri yazılı raporlanmaktadır.


Ancak , bir şekilde itiraz ve/veya marka yayına itirazların kaçırılması halinde olası dava süreçlerinde muhtemel sonuçları ve bu risklerin bertaraf edebilecek yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi ücrete tabidir. 


Marka tescil sorgulama ilişkin ayrıntıları marka sorgulama başlıklı yazımızı inceleyebilir, danışmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.


Marka Tescil

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu