Marka Tescil Başvuru » Nasıl, Nereye Yapılır ve Alınır » Etkin Patent Marka tescil başvuru nasıl yapılır, marka patent tescil başvurusu nerede ve nasıl alınır, gerekli belgeler neler, sorgulama dahil tümünü burada bulabilirsiniz.

Marka Tescil Başvuru

Hızlı Marka, Patent ve Tasarım Başvuru ve Araştırma Formu*
Online Marka Tescil Başvuru İşlemleri için TIKLAYINIZ* Marka Sınıflarını İnceleyiniz.
Türk Patent ve Marka Kurumu
Marka Tescil Başvuru Ücreti
Marka Tescil Başvuru » Nasıl, Nereye Yapılır ve Alınır » Etkin Patent Marka tescil başvuru nasıl yapılır, marka patent tescil başvurusu nerede ve nasıl alınır, gerekli belgeler neler, sorgulama dahil tümünü burada bulabilirsiniz.
Etkin Patent
Hizmet Ücreti
Tl İkonu
Toplam Fiyat
Türk Patent
Marka Tescil Başvuru Ücreti
1 Sınıflı
205 TL (KDV Dahil)

Etkin Patent
Hizmet Ücreti
149 TL+KDV

Tl İcon
Toplam Fiyat
323 TL+KDV

323
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Tescil Belge Ücreti

Marka Tescil Belge Düzenleme Ücreti (Tescil kesinleştiğinde

575 TL+KDV

,  Ana Kategori : Marka,  Kategori :  Marka Tescil  Tarih : 
13.4.2017 Marka Tescil Başvuru
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Marka Tescil Başvuru » Nasıl, Nereye Yapılır ve Alınır » Etkin Patent Marka tescil başvuru nasıl yapılır, marka patent tescil başvurusu nerede ve nasıl alınır, gerekli belgeler neler, sorgulama dahil tümünü burada bulabilirsiniz.

Etkin Patent Logo

Marka tescil başvuru için istenen belgeler, evraklar marka başvuru ücreti, başvuru sorgulama nerede ve nasıl yapılacağını, marka yayın kararı,yayına yapılan itirazlar ve marka tescil başvurusundan tescil belgesinin teslimine kadar olan süreci aşağıda inceleyebilirsiniz.

 

Marka tescil başvuru işlemlerini online marka tescil sayfamızdan üstelik kredi kart ile ödeme yaparak anında tescil ve koruma altına alabileceğiniz gibi, başvuru belgelerini faks veya mail yoluyla da gönerebilirsiniz.

 

Etkin Patent olarak marka tescil başvuru işlemleri takriben 10-30 dk içinde yapılmakta, aksi bir durumun olması halinde ise en kısa süre içinde müvekkilerimiz hem yazılı hem de telefon yoluyla bilgilendirimektedir.

Marka Tescil Başvurusu Nerede ve Nasıl Yapılır

Marka Başvurusu

Marka başvurusu işlemlerine başlamadan önce mutlaka marka kelime ve logo ayrıntılı bir şekilede araştırma ve incelemeye tabi turulmaktadır. Bu sorgulama ve inceleme soncunda başvuru aypılacak marka tescil ve hukuki kriterlere uygun olması halinde yazılı onayınız alınarak takriben 10-30 Dk. içinde online olarak başvuru yapılmakta ve aynı gün içinde resmi Türk Patent başvuru alındı yazısı ve faturanız tarafınıza gönderilmektedir. Aksi bir durumda yani önceden aynı/benzer tesciller ve/veya tescil ve hukuki kriterelre uygun olmaması halinde ise, ya tescil kriterlerine uygun hale getirilecek şekilde revize edilmekte ve/veya yeni bir marka ismi bulma belirlenmesi için tarafınıza bilgi verilmektedir.

 

Marka Başvuru Sorgulama

Önceden tescilli markaların kayıtlı olduğu Türk Patent veritabanı üzerinden BURADAN marka başvuru sorgulama yapabilirsiniz. Ancak sorgulama sonuçlarının incelenmesinin işin uzmanı tarafından yapılmaması halinde sonradan telfisi oldukça güç maddi ve manevi kayıplarla karşılaşabilirsiniz. Marka başvuru maliyetlerden ziyade markaya yapılan yatırımlar çok daha büyük ve öenmli olduğundan, bir şekilde itiraz ve/veya dava konusu olması halinde aleyhe bir sonuç tüm yatırımları heba edebileceği gibi,  ceza ve maddi-manevi tazminatlarla da kaşılaşabilirsiniz.

 

Sonuç olarak bizzat kendiniz marka başvuru sorgulama yapabileceğiniz gibi, danışman ve marka vekilelrimziden hem sorgulama hem de inceleme ve değerlendirmeleri üstelik ücretsiz olarak isteyebilirsiniz.

Marka Tescili sürecinde re'sen RED riskleri, olası itirazlar ve/veya tescil sonrası olası davalarının muhtemel sonuçlarını öngörmeden yapılacak marka başvuruların yaratacağı telafisi güç zararlardan korunmak için 12 yıllık deneyime sahip, binlerce markaya Hukuki Mütalaa ve Yol Haritası hazırlamış, konusunda uzman Avukat Marka Danışmanlarınızdan yardım almak için bize ulaşın.

 

Marka Tescil Başvurusu İçin Gerekli Evraklar Belgeler

 

Marka tescil başvuru için istenen belgeler şunlardır.

1 Vekaletname (Noter tastiği gerekmez. İmzalandıktan sonra mail ve/veya WhatsApp üzerinden gönderilebilir.)

2 Şirketler için İmza Sirküleri, Şahıslar için ise Kimlik Fotokopisi

3 Marka Örneği : Marka ismi ve Logo (Markanın fiilen kullanılacağı şekilde gönderilmesi gerekmektedir.)

4 Marka Başvuru Ücreti: ( Marka Tescil ücreti, Havale/EFT yoluyla gönderlebileceği gibi online tescil sayfamzıdan kredi kartı ile de ödeme yapabilirsiniz.

 

Özellikle marka örneği oldukça önemldiir. Markada kullanılan kelimeler ve şekilerin konumuna ve niteliklerine göre markanın asli ve baskın unsuru belirlenmektedir. Hatalı ve yanlış konumlandırma ret riski oluşturabileceği gibi markalaşmanıza da zarar verebileceğinden oldukça dikkat edilmesli gerekir.

 

Marka Tescil Başvurusu Nasıl Yapılır

 

Online tescil sayfamızda ödeme ve bilgileri girilmiş marka ibareleri  ve/veya diğer iletişim kanallarından tarafımıza gönderilen markalar öncelikle ayrıntılı bir sorgulama, araştırma ve incelemeya tabi tutulmaktadır.

Bu sorgulama ve inceleme soncuunda elde edilen veriler ışığında riskler ve çözüm önerileri müvekkillerimize yazılı olarak raporlanmaktadır.

 

Araştırma ve değerlendirme raporumuzun uygun olması ve başvuru için istenen belge ve marka tescil ücretinin eksiksiz gönderilmiş olması ve müvekkilin yazılı izni alındıktan sonra ki takriben 10-30 Dk. içinde online olarak marka tescil başvurusu yapılmakta ve başvuru sahibine resmi Türk Patent ve Marka Kurumu' nun başvuru alındı belgesi ve faturası gün içinde gönderilmektedir.

 

Marka sorgulama aşamasında; marka tescil kriterlerine uygun olmaması, re'sen ret gerekçelerinin olması ve/veya önceden tescilli marka sahiplerince olası itirazlar sonucunda ret riskinin yüksek olması halinde; bu kez mümkünse marka ismi tescil ve hukuki kriterlere uygun şekilde revize edilmekte ve yazı onay da alındıktan sonra hemen başvuru yapılmaktadır. Şayet mevcut risk ve sorunlar giderilebilecek durumda olmaması ve/veya mevcut revizenin hukuki kriterlere uygun olmuş olsa bile markalaşmaya uygun görülmemesi halinde başvuru sahibinden yeni bir marka isminin belirlenmesi istenmektedir.

 

 

Marka tescil başvururu yapıldıktan sonra, marka isminin ayırt edici niteliklerine bağlı olarak takriben 3-30 gün içinde yayın ve/veya ret kararları verilmektedir. Yayın kararı verilmiş markalar bültende 2 ay süresince dışsal denetime tabi tutulur. Bu yayın süresince her hangi bir itirazın olmaması halinde marka tescil başvurusu kesinleşmekte ve başvuru sahibinden marka tescil belgesi düzenleme ücreti talep edilmektedir. Bu ücretin ödenmesine muteakp takriben bir hafta içinde de marka tescil belgesi müvekkile teslim edilerek marka tescil süreci tamamlanmaktadır.

 

Ancak markanın bülten yayınında üçüncü taraflarca marka benzerliği ve/veya öncelik hakkına dayanak yapılarak itirazlar olmuş ise bunların sonuçlanmasından sonra marka başvurusu kesinleşmektedir.

 

Marka tescil başvurusuna yapılan itirazlar tarafımıza ayrıntılı incelenerek, karşı görüş yapılıp yapılmayacağı, itiraların bertaraf edilmesini sağlayacak hukuki alt yapı ve en önemlisi muhtemel sonuçları müvekkillere yazılı olarak raporlanmaktadır. Müvekkilin yazılı onayı alındıktan sonra da karşı görüş yapılmaktadır.

 

Başvuruya yapılan itirazlar Markalar Dairesi Başkanlığı' nca incelenmekte ve karara bağlanmaktadır. Bu kararların yerinde olmadığı görüşünde olan başvuru sahibi ve/veya itiraz sahipleri ilgili itirazın yeniden incelenmesi için tebliğ tarihi itibariyle 2 ay içinde YİDK nezdinde yeniden itiraz etmektedirler. YİDK kararları Türk Patent' in nihai kararlarıdır. Ancak bu kararlar da itiraz ve marka başvuru sahibince yine tebliğ tarihi itibariyle 2 ay içinde, Ankara' da bulunan Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemsi nezdinde YİDK iptal davası açabilirler.

 

Marka Tescil Başvurusu Nereye Yapılır

 

Marka tescil başvurusu Türk Patent ve Marka Kurumuna yapılmaktadır. Türkiye' de Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları alanında tescil yetkisi olan tek kurumdur.

 

Marka tescil başvurusunu bizzat başvuru sahipleri kendileri yapabileceği gibi, Etkin Patent vb. patent firmaları aracılığıyla da yapabilirler. Ancak Türk Patent' in özellikle fiziki başvurularda uygunladığı ücretlerle ile online başvuru ücretler arasında oldukça fark bulunmaktadır. Fiziki başvuru ücretleri ile online işlem ücretleri ve toplam maliyetleri marka tescil ücreti sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Örneğin Etkin Patent tek sınıflı marka başvuru ücreti olarak; Türk Patent resmi Harç 205 TL+ 150 TL+KDV Hizmet Ücreti ve 678 TL (520 TL resmi harçtır) belge düzenleme ücreti olmak üzere toplam maliyet 1.06O TL (KDV Dahil) iken, başvuru sahiplerinin bizzat kendileri başvuru yapması halinde ödeyecekleri resmi başvuru harcı 300 TL+840 TL belge düzenleme ücreti olmak üzere toplam  1.145 TL ödemesi gerekir.

 

Görüldüğü üzere Etkin Patent' i tercih etiğiniz zaman,  hem toplam maliyetten tasarruf sağlandığı gibi, bir şekilde ücretsiz danışmanlık ve takip hizmeti de almış olacaksınız.

 

 

Marka Nasıl Alınır

 

Marka iki şekilde alınabilir. Birincisi yukarıda ayrıntılı açıkladığımız üzere marka tescil başvurusu ve tescili yoluyla marka alınabilir. Bir diğeri ise önceden tescilli markalar satın alınarak marka alınabilir. Şayet hemen  tescillli markaya sahip olmak istiyorsanız satılık markalar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Marka Patent Başvurusu

 

Marka patent kavramları genellikle marka olarak kullanılan işaretlerin (kelime, isim, logo vs) tescil yoluyla koruma anlamında kullanılmaktadır. Dolayısıyla marka patent başvurusu denildiğinde marka tescil başvurusu istenmektedir.

 

Marka başvurusuyla patent başvurusu farklı olmakla birlikte; marka ürün ve hizmetlerde kullanılan işaretlerin tescili iken, patent buluşların (icatların) tescil yoluyla koruma ve tekel hakkı elde etmektir. Ayrıca başvuru ve tescil koşulları, süreleri ve süreçleri de oldukça farklıdır.

 

Patent başvuru iş ve işlemleri için patent sayfamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz.   

 

 

Marka Tescil

Diğer Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescili
Marka tescili, tescil kriterleri, yapılması gerekenler, ret gerekçeleri, başvuru fiyatları, neden, nerede ve nasıl yapılacağını buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Ücreti
Marka tescil ücretleri, marka tescili fiyatları, işlem maliyetleri, başvuru ücreti, tescil belge fiyatı, toplam ne kadara mal olabileceğini inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Başvuru
Marka tescil başvuru nasıl yapılır, marka patent tescil başvurusu nerede ve nasıl alınır, gerekli belgeler neler, sorgulama dahil tümünü burada bulabilirsiniz.
Marka Yenileme
Marka Yenileme, marka tescil yenileme nasıl ve nerede yapılır, marka yenileme Türk Patent resmi ücreti ve hizmet fiyatlarını (50 TL) buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Logo Tescil
Marka logo tescil ücreti, sorgulama, araştırma, logo patent alma nedir, nasıl alınır, logo tescili toplam fiyatları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
İsim Tescili
İsim tescili, Marka isim hakkı nasıl alınır, telif hakkı, Şirket, firma, Türkçe isim tescil ettirmek nasıl ve nerede olduğunu buradan inceleyebilirsiniz.
Anında Online Marka, Patent, COM.TR, Tescil BURADAN
TIKLAYINIZ !

Marka Tescil Belgesi
Marka tescil belgesi, sorgulama, araştırma, nedir, nerede ve nasıl alınır, marka tescil belgesi örneği, ücreti dahil ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.
Marka Devir
Marka Devri, Marka devir işlemleri nelerdir, nerede ve nasıl yapılır, devir ücreti, noter sözleşme, toplam devir maliyetlerini burada bulabilirsiniz.
Marka İzleme
Marka izleme ve takip nasıl yapılır, sonraki aynı/benzer başvuruların tespiti ve önceki tescil sahibine bildirimi ve itiraz işlemlerini burada bulabilirsiniz.
Marka Bülten Yayına İtiraz
Marka itiraz nedir, marka itirazları nasıl yapılır, marka yayınına itiraz nasıl yapılır, kimler yapabilir, itiraz ücreti dahil ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.
Türk Patent Kararlarına İtirazlar
Türk Patent’ in re’sen ve/veya itiraz üzerine ret kararlarına YİDK nezdinde yapılan itirazların ücreti dahil ayrıntılı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Sorgulama
Marka sorgulama nedir nasıl yapılır, Türk Patent tescilli isim tescil online sorgulama, araştırma yapabilir veya uzmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.