Marka Sorgulama » Marka Tescil Sorgulama » Etkin Patent Marka sorgulama nasıl yapılır, buradan Türk Patent’ tescilli markalar arasından marka tescil sorgulama yapabilir, isim tescili konusunda yardım alabilirsiniz.

Marka Sorgulama

Hızlı Marka, Patent ve Tasarım Başvuru ve Araştırma Formu*
Online Marka Tescil Başvuru İşlemleri için TIKLAYINIZ* Marka Sınıflarını İnceleyiniz.

,  Ana Kategori : Marka,  Kategori :  Marka Sorgula  Tarih :        Google+      
7.4.2017 Marka Sorgulama
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Marka Sorgulama » Marka Tescil Sorgulama » Etkin Patent Marka sorgulama nasıl yapılır, buradan Türk Patent’ tescilli markalar arasından marka tescil sorgulama yapabilir, isim tescili konusunda yardım alabilirsiniz.

Etkin Patent Logo

Marka Tescil Sorgulama Nasıl ve Nerede Yapılır

 

Şirket İsimleri, Firma isimleri, Marka isimleri online olarak anında aşağıdaki  linki tıklayarak kendiniz de marka sorgulama-Marka Araştırma yapabilirsiniz.

 

 Marka, Patent, Tasarım Tescil Sorgulama ve Araştırma
Marka Sorgulama TIKLAYINIZ
Patent Sorgulama TIKLAYINIZ
Tasarım Tescil Sorgulama TIKLAYINIZ
Marka Tescil Araştırma TIKLAYINIZ
Yurtdışı Patent Sorgulama TIKLAYINIZ

 

Ancak, Marka tescil öncesi  şirket isimleri (Ticaret Unvanı) ve/veya marka isimlerinin olası re'sen ret riskleri, olası itiraz üzerine ret riskleri  ve/veya bir şekilde tescil edilse dahi sonradan açılacak hükümsüzlük/İptal davaları olası risk ve muhtemel sonuçları için, marka tescil sorgulama kriterlerini hukuki mütalaa niteliğinde inceleme ve değerlendirme yapan  Marka Vekili danışmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım  ve destek alabilirsiniz.

Elbette ki, marka tescil başvuru öncesi marka isimlerinin veya şirket isminin (Ticaret Unvanı) marka araştırma işlemlerinin konusunda uzman ve deneyimli marka vekillerince yapılması hem tescil süreci hem de tescil sonrası olası davalarda, şirketiniz ve markanız için üstünlük sağlayacak çözüm ve strateji geliştirilmesi bakımından oldukça önemlidir.
 
Marka ismi oldukça düşük maliyetlerle tescille koruma altına alındığında bir başkasının kullanımı engellendiği gibi, satış ve pazarlama aksiyonlarında da önemli kazançlar sağlamaktadır.Marka ismi şirket isim (Unvan) ile aynı olabilir ancak; sonradan bir şekilde markanın itibarının zedelenmesi halinde telafisi mümkün iken, şirket isminin yeniden değişmesi telafisi oldukça güç zararlara sebebiyet verebileceği gibi firmaları çok zor durumda bırakılabileceği de göz önünde bulundurulmalıdır. Onun için Marka şirket ismi ile aynı olmaması daha yararlı olacaktır.


Ön eleme için marka sorgulama işlemi yapmadan önce mutlaka bu yazımızın tamamının incelenmesini öneriyoruz.

 

Yukarıdaki linklerden, Türk Patent ve Marka Kurumu (Türk Patent)  veritabanı üzerinden  ön marka Tescil sorgulama ve araştırma yaparak en azından marka tescili düşünülen marka ile önceden tescilli markalarının aynısının var olup olmadığını inceleyerek ön eleme yapabilirsiniz.

 


Ancak; Marka isimleri, firma isimleri ve şirket isimlerinin başvuru sürecinde sıklıkla  benzerlik ve iltibas tehlikesi nedeniyle re'sen ve/veya itiraz üzerine ret edildiğinden, inceleme ve değerlendirmenin de bir marka uzmanı tarafından yapılması oldukça yararlı olacaktır. Dolayısıyla, marka tescil başvurusu yapmadan önce iletişim adreslerimizden veya yukarıdaki Hızlı Erişim formunu kullanarak Etkin  Patent marka uzman vekillerimizden, marka tescil sürecinde olası riskleri ve muhtemel sonuçlarını Hukuki mütalaa niteliğinde ayrıntılı marka sorgulama ve araştırma raporunu isteyebilir, iletişim adreslerimizden ÜCRETSİZ yardım ve destek de alabilirsiniz. 

Marka isimleri, firma isimleri ve şirket isimleri (Unvan) için yapılan araştırma ve inceleme işlemleri önceden Türk Patent ve Marka Kurumu' na kayıtlı tescilli markalar ve yeni başvuru yapılan markaların kayıtlı olduğu veritabanı üzerinden ve şirketimizin geliştirdiği özel yazılımlar kullanılarak  marka araştırma işlemleri yapılmaktadır.

Marka İismleri, Firma isimleri ve şirket isimleri için yapılan marka araştırma ve inceleme işlemlerinde aynı veya benzer markaların yanı sıra asıl sorunların yaşandığı karışıklık ve iltibas yönünden inceleme ve değerlendirmeler ayrıntılı yapılmaktadır.


Karıştırma, çağrıştırma dahil  iltibas tehlikesinin incelenmesi, marka isimlerinin marka bülten yayınında üçüncü taraflarca yapılan itiraz sonucu veya dava konusu yapılması halinde incelenmekte ve karara bağlanmaktadır. Yani Türk Patent ve Marka Kurumu (Türk Patent) marka başvurunu incelerken sadece Sınai Mülkiyet Kanunuhükümleri çerçevesinde aynı veya ayniyet derecesinde benzer ise marka tescil başvurusunu RE'SEN RED edebilmekte, markalar arasında karıştırma, iltibas ve çağrıştırma tehlikesini ise üçüncü taraflarca yapılan itirazlar üzerine yine Sınai Mülkiyet Kanunu hükümlerince inceleme ve değerlendirme yapmakta ve karara bağlamaktadır.


Onun içindir ki her yıl bir şekilde takip edilmemesi nedeniyle itiraz edilmediğinden tescillenen binlerce benzer marka,  karışıklık ve iltibas yarattığı gerekçesiyle birbirlerini dava etmektedirler.


Dolayısıyla, Şirket ismi, Marka İsmi ve firma isminizn  hem tescil sürecinde olası üçüncü tarafların itirazlar hem de tescil sonrası olası dava risklerinden korumak için, karıştırma ve iltibas incelemelerinin konusunda uzman Etkin Patent marka vekillerince değerlendirilmesi  sorunsuz bir şekilde markanızın tescilini sağlayacağı gibi, sizi gelecekte telafisi güç zararlardan da koruyacaktır.

 

Etkin Patent' in marka sorgulama için uyguladığı testler şunlardır.


Etkin Patent, Marka tescili düşünülen Şirket İsimleri, firma isimleri ve marka isminin kullanılacak ürün ve hizmetler için uygun bir isim olup olmadığını neden ve muhtemel sonuçlarıyla birlikte raporlamaktadır.


Marka tescil başvurusu yapılacak firma ismi, şirket ismi ve marka isminin önceden tescilli markalarla  sadece aynı veya ayniyet derecesinde benzerlik araştırmasını değil, sıklıkla asıl sorunlara sebebiyet veren markalar arasında karışıklık ve iltibas yaratacak niteliklerde olup olmadığı ve hatta önceki tescilli markalarla çağrıştırma tehlikesinin olup olmadığı da ayrıntılı araştırılmaktadır.


Etkin Patent, tescili istenen marka ismi, firma ismi ve şirket isimlerinin başkaları adına önceden herhangi bir tescil olmasa dahi, tescilsiz ancak marka niteliğinde kullanılması nedeniyle öncelikli ve eskiye dayalı kullanım hakkına dayanak yapılarak hem  markalar bülten yayınına hem de sonradan olası hükümsüzlük/iptal davalarına konu olup olmayacağı ve böyle bir durumda risklerin ne olduğu ve ne yapılması gerektiği hususunda ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yapmaktadır.


Etkin Patent, tescil edilmek istenen marka isminin aynı ve/veya benzerinin olması halinde hem markalaşmaya uygun hem de tescil kriterlerine uygun olacak şekilde yeniden revize etmektedir.


Etkin Patent, başvuruya konu marka ismi, firma ismi ve şirket isminin farklı dillerde de olsa markanın itibarını zedeleyecek argo vb. anlamlarının olup olmadığını da araştırmaktadır.


Etkin Patent, marka tescil başvurusu yapılacak markada kullanılan logo ve kelimelerin kullanım şekilleri nedeniyle hem markalaşmada hem de marka tescil sürecinde önceden tescilli marka sahiplerince yapılacak itirazlarda RED riskinin olup olmadığını ve çözümleri de sunmaktadır.


Etkin Patent, Tercih edilen firma ismi, şirket ismi veya marka isminin asli ve esaslı unsurunun ne olduğu, asli marka unsuruna ilave edilen eklerin gerek markalaşmanızda gerekse de marka tescil süreci ve sonrasında herhangi bir risk oluşturup oluşturmadığını da raporlamaktadır.


Etkin Patent, marka tescili yapılacak marka ismi, firma isimleri, şirket isimleri ve logonun önceden başkaları adına başvuru ve tescilli markalarla aynı ve/veya benzer olup olmadığını karşılaştırma yaparak roporlamaktadır. 

Marka Sorgula

Diğer Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescili
Marka tescili, tescil kriterleri, yapılması gerekenler, ret gerekçeleri, başvuru fiyatları, neden, nerede ve nasıl yapılacağını buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Ücreti
Marka tescil ücretleri, marka tescili fiyatları, işlem maliyetleri, başvuru ücreti, tescil belge fiyatı, toplam ne kadara mal olabileceğini inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Başvuru
Marka tescil başvuru nasıl yapılır, marka patent tescil başvurusu nerede ve nasıl alınır, gerekli belgeler neler, sorgulama dahil tümünü burada bulabilirsiniz.
Marka Yenileme
Marka Yenileme, marka tescil yenileme nasıl ve nerede yapılır, marka yenileme Türk Patent resmi ücreti ve hizmet fiyatlarını (50 TL) buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Logo Tescil
Marka logo tescil ücreti, sorgulama, araştırma, logo patent alma nedir, nasıl alınır, logo tescili toplam fiyatları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
İsim Tescili
İsim tescili, Marka isim hakkı nasıl alınır, telif hakkı, Şirket, firma, Türkçe isim tescil ettirmek nasıl ve nerede olduğunu buradan inceleyebilirsiniz.
Anında Online Marka, Patent, COM.TR, Tescil BURADAN
TIKLAYINIZ !

Marka Tescil Belgesi
Marka tescil belgesi, sorgulama, araştırma, nedir, nerede ve nasıl alınır, marka tescil belgesi örneği, ücreti dahil ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.
Marka Devir
Marka Devri, Marka devir işlemleri nelerdir, nerede ve nasıl yapılır, devir ücreti, noter sözleşme, toplam devir maliyetlerini burada bulabilirsiniz.
Marka İzleme
Marka izleme ve takip nasıl yapılır, sonraki aynı/benzer başvuruların tespiti ve önceki tescil sahibine bildirimi ve itiraz işlemlerini burada bulabilirsiniz.
Marka Bülten Yayına İtiraz
Marka itiraz nedir, marka itirazları nasıl yapılır, marka yayınına itiraz nasıl yapılır, kimler yapabilir, itiraz ücreti dahil ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.
Türk Patent Kararlarına İtirazlar
Türk Patent’ in re’sen ve/veya itiraz üzerine ret kararlarına YİDK nezdinde yapılan itirazların ücreti dahil ayrıntılı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Sorgulama
Marka sorgulama nedir nasıl yapılır, Türk Patent tescilli isim tescil online sorgulama, araştırma yapabilir veya uzmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.