Marka Patent » Etkin Patent Marka Patent; Marka Patent nedir, Marka Patent tescil ile sağlanan koruma ve hukuki hakların neler olduğunu buradan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.Marka Patent Nedir; Çoğunlukla koruma ve tescil kavramı nedeniyle marka ve patentin ne olduğu karıştırılmaktadır.
Marka Patent

Marka Patent

Marka Patent Marka Patent; Marka Patent nedir, Marka Patent tescil ile sağlanan koruma ve hukuki hakların neler olduğunu buradan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.Marka Patent Nedir; Çoğunlukla koruma ve tescil kavramı nedeniyle marka ve patentin ne olduğu karıştırılmaktadır.
,  Ana Kategori :  Marka Makale  Tarih :  27.2.2019       Google Plus      
Marka Makale,  Kategori : 

 Marka Patent nedir nasıl yapılır

Marka Patent;  Marka Patent nedir, Marka Patent tescil ile sağlanan koruma ve hukuki hakların neler olduğunu buradan ayrıntılı inceleyebilirsiniz.Marka Patent Nedir; Çoğunlukla  koruma ve tescil kavramı nedeniyle marka ve patentin ne olduğu karıştırılmaktadır.

Özellikle marka tescilin sağladığı koruma nedeniyle  marka tescili patent olarak da adlandırılmaktadır.
 
Marka Nedir?
 
Özet olarak marka, bir işletmenin mal ve hizmetlerini diğer işletmenin mal ve  hizmetlerinden  ayırt etmeyi amaçlayan bir isim, terim, işaret, sembol, şekil ya da bunların kombinasyonudur. (Ayrıntılı bilgiler için Marka Nedir? Başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.
 

Patent Nedir?
 
Patent, sınırlı bir yer ve süre için üçüncü kişiler tarafından buluşun izinsiz olarak üretilmesini, kullanılmasını veya satılmasını engelleme yoluyla sahibine tanınan tekel hakkıdır. Bu hakkın kullanabileceğini gösteren belgeye ise patent belgesi denir. (Patent ile ilgili ayrıntıları buradan inceleyebilirsiniz.)

Marka Patent

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Marka tescil başvurusu için gerekli evraklar, belgeler, formlar ve bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu