Marka Patent Sorgulama Nedir Nasıl Yapılmalı » Etkin Patent Marka Patent Sorgulama nedir nasıl yapılmalı,nelere dikkat edilmeli hususlarını ayrıntılı incelediğimiz linkleri yazılı yazılarımızı dikkatli incelemenizi öneriyoruz.
Marka Patent Sorgulama Nedir Nasıl Yapılmalı

Marka Patent Sorgulama Nedir Nasıl Yapılmalı

Marka Patent Sorgulama Nedir Nasıl Yapılmalı Marka Patent Sorgulama nedir nasıl yapılmalı,nelere dikkat edilmeli hususlarını ayrıntılı incelediğimiz linkleri yazılı yazılarımızı dikkatli incelemenizi öneriyoruz.
,  Ana Kategori :  Marka Makale  Tarih :  27.2.2019       Google Plus      
Marka Makale,  Kategori : 

Marka Patent Sorgulama Nedir Nasıl Yapılmalı

Marka Patent Sorgulama nedir nasıl yapılmalı, nelere dikkat edilmeli hususlarını ayrıntılı incelediğimiz aşağıdaki linkleri yazılı yazılarımızı dikkatlice incelemenizi öneriyoruz.Öncelikle marka patent kavramları sıklıkla marka tescilin sağladığı hukuki haklar ve koruma nedeniyle " Marka Tescil" için marka patent kavramı kullanılmaktadır.  

Oysa ki marka tescil ile patent farklı kavramlar olup, nitelikleri, sağladıkları hukuki koruma ve bunun için yapılan iş ve işlemler oldukça farklı konulardır.

Bu arada en azından ön eleme için kendiniz de Türk Patent veritabaında kayıtlı marka tescil ve başvurularını aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz. Ancak asıl inceleme ve değerlendirmenin bir uzman tarafından yapıldıktan sonra başvuru yapılmasını öneriyoruz.


Marka Patent SorgulamaSorgulama ve Araştırma
Marka Sorgulama                                       TIKLAYINIZ
Patent SorgulamaTIKLAYINIZ
Tasarım Tescil SorgulamaTIKLAYINIZ
Ücretsiz Marka AraştırmaTIKLAYINIZ
Yurtdışı Marka AraştırmaTIKLAYINIZMarkanın ne olduğunu, markanın önemi, Ortak Marka,  Hizmet Markası nedir?, Garanti markası nedir? sorularınızın ayrıntılı cevaplarını "marka nedir" başlıklı yazımıza inceleyebilirsiniz.

Yine patent' in ne olduğunu, nitelikleri, koruma kapsamı, süreci, maliyeti vb. ayrıntılı bilgileri patent sayfamızda inceleyebilirsiniz.


Ayrıca Marka Sorgulama ve Patent Sorgulama yazımızı inceleyerek,  marka ve Patent sorgulama esaslarını, nasıl yapılması gerektiğini, neler dikkat edilmesi gerektiği vb. hususları ayrıntılı incelediğimiz yazımızı mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

Yine marka tescilin  ne olduğunu;  marka tescil kriterlerini, marka tescil başvuru re'sen ve/veya itiraz üzerine RED gerekçelerinin neler olduğunu, marka benzerlik esasları, ilgili Sınai Mülkiyet Kanunu'  (SMK) nun sağladığı haklar vb. marka tescil başvurusu yapmadan önce hiç bir yerde bulamayacağınız ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yaptığımız  marka tescili başlıklı yazımızı  mutlaka incelemenizi öneriyoruz.

 

Marka Patent Sorgulama Nedir Nasıl Yapılmalı

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Spor, Kadın, Erkek Yazlık, Kışlık Ayakkabı, Giyim, Elbise, İç Çamaşırı vb. Modaya yön vermiş dünyaca tanınmış Markalar listesini burada bulabilirsiniz.Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu