Marka İzleme » Marka Başvuru Takip » Etkin Patent Marka izleme ve takip nasıl yapılır, sonraki aynı/benzer başvuruların tespiti ve önceki tescil sahibine bildirimi ve itiraz işlemlerini burada bulabilirsiniz.

Marka İzleme

Hızlı Marka, Patent ve Tasarım Başvuru ve Araştırma Formu*
Online Marka Tescil Başvuru İşlemleri için TIKLAYINIZ* Marka Sınıflarını İnceleyiniz.
Türk Patent ve Marka Kurumu
Marka Takip Ücreti
Marka İzleme » Marka Başvuru Takip » Etkin Patent Marka izleme ve takip nasıl yapılır, sonraki aynı/benzer başvuruların tespiti ve önceki tescil sahibine bildirimi ve itiraz işlemlerini burada bulabilirsiniz.
Etkin Patent
Hizmet Ücreti
Tl İkonu
Toplam Fiyat
Türk Patent
Marka Takip Ücreti
1 Marka
00

Etkin Patent
Hizmet Ücreti
99 TL+KDV

Tl İcon
Toplam Fiyat
99 TL+KDV

99
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Etkin Patent

,  Ana Kategori : Marka,  Kategori :  Marka Tescil  Tarih : 
18.4.2017 Marka İzleme
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Marka İzleme » Marka Başvuru Takip » Etkin Patent Marka izleme ve takip nasıl yapılır, sonraki aynı/benzer başvuruların tespiti ve önceki tescil sahibine bildirimi ve itiraz işlemlerini burada bulabilirsiniz.

Etkin Patent Logo

Marka İzleme Ve Takip

 

Marka takip ve izleme; marka bültenlerinin takip edilmesi ve raporlanması, marka yayınına itiraz yoluyla benzer tescil girişiminin engellenmesini kapsamaktadır.

 

Marka izleme ve takip   her ay yayınlanan markalar bülteninde müşterimize ait  markasına benzer veya karışıklığa  ve iltibasa sebep olabilecek veya yeniden düzenlenerek marka tescil kriteri kazandırılmış ama kötü niyetli veya benzer marka başvuruları sürekli takip edilerek  müşteriye raporlanır ve müşterinin arzu etmesi halinde de itiraz edilir.Ayrıca müşteri tarafından veya temsilcilerimiz tarafından müşteriye ait markanın aynısı veya benzerinin kullanılması veya marka haklarına zarar verecek tescilli veya tescilsiz markaların tespit edilmesi halinde etkin hukuki yaptırımlar uygulanır.

Marka takip hizmeti verdiğimiz müvekkil markalarının aynı veya benzeri olması ve/veya müvekkilin menfaatleri olması halinde itiraz önerilir. İlgili hizmet ücreti nedeniyle son zamanlarda benzer veya iltibas riski olmayan veya sonuç alıcı ve müvekkilin hiç bir menfaati olmayan başvurulara dahi sadece hizmet ücreti nedeniyle itiraz edilmektedir.

Etkin Patent olarak marka takip ve  izleme  hizmeti verdiğimiz tüm müvekkillere her ay düzenli olarak rapor sunarız. Aynı veya benzer marka başvurularını, itiraz önerilerimizi, gerekçelerini ve en önemlisi muhtemel sonuçları mutlaka raporumuza dahil ederiz. Sonuç alabileceğimizi öngörmediğimiz itirazları önermeyiz.

Yine marka takip ve izleme hizmet kapsamında henüz başvuru aşamasında ve yayın kararı çıkması nedeniyle ilgili marka kullanılıyor ve müvekkilin markasına zarar veriyorsa hemen hukuki altyapı hazırlanmakta ve arzu edilmesi halinde de yasal takip işlemleri yapılmaktadır.

Yine marka takip ve izleme hizmet sözleşmemizde yer almasa bile bir şekilde online mecralarda hizmet verdiğimiz müvekkil markalarının aynı ve/veya benzerinin kullanıldığı tespit edildiği anda muhtemel sonuçları ve önerilerimizle birlikte müvekkillerimiz haberdar edilir.

Daha düşük maliyetler marka takibi yapılarak tescil aşamasında aynı veya benzer markaların tescili ve kullanımı engellenebilir. Ancak bunun yapılmaması halinde aynı veya benzer markanın tescil edilmesinden sonra bu markanın engellenmesi  oldukça maliyetli, uzun süren işlemdir. Marka hükümsüz kalsa bile, hükümsüzlük anına kadar tescilli bir hakkı kullandığından maddi ve manevi tazminattan yoksun kalınmakla birlikte marka imajınıza zarar verebileceği giibi muhtemel kazanç kayıpları yaşanır.

Dolayısyla sonradan iptal ve hükümsüzlüğü yıllar süren (5-6 yıl süren davalar söz konusudur) ve markanıza zarar veren aynı veya benzer markaları Etkin Patent' in uzmanlığından yararlanarak engelleyebilirsiniz.

Marka danışmanlarımızdan marka takip ve izleme hizmett ayrıntıları hakında bilgi alabilirsiniz.

Her türlü soru, sorun, öneri, ve MARKA TAKİBİ  için lütfen bize ulaşınız.

Marka Tescil

Diğer Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescili
Marka tescili, tescil kriterleri, yapılması gerekenler, ret gerekçeleri, başvuru fiyatları, neden, nerede ve nasıl yapılacağını buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Ücreti
Marka tescil ücretleri, marka tescili fiyatları, işlem maliyetleri, başvuru ücreti, tescil belge fiyatı, toplam ne kadara mal olabileceğini inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Başvuru
Marka tescil başvuru nasıl yapılır, marka patent tescil başvurusu nerede ve nasıl alınır, gerekli belgeler neler, sorgulama dahil tümünü burada bulabilirsiniz.
Marka Yenileme
Marka Yenileme, marka tescil yenileme nasıl ve nerede yapılır, marka yenileme Türk Patent resmi ücreti ve hizmet fiyatlarını (50 TL) buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Logo Tescil
Marka logo tescil ücreti, sorgulama, araştırma, logo patent alma nedir, nasıl alınır, logo tescili toplam fiyatları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
İsim Tescili
İsim tescili, Marka isim hakkı nasıl alınır, telif hakkı, Şirket, firma, Türkçe isim tescil ettirmek nasıl ve nerede olduğunu buradan inceleyebilirsiniz.
Anında Online Marka, Patent, COM.TR, Tescil BURADAN
TIKLAYINIZ !

Marka Tescil Belgesi
Marka tescil belgesi, sorgulama, araştırma, nedir, nerede ve nasıl alınır, marka tescil belgesi örneği, ücreti dahil ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.
Marka Devir
Marka Devri, Marka devir işlemleri nelerdir, nerede ve nasıl yapılır, devir ücreti, noter sözleşme, toplam devir maliyetlerini burada bulabilirsiniz.
Marka İzleme
Marka izleme ve takip nasıl yapılır, sonraki aynı/benzer başvuruların tespiti ve önceki tescil sahibine bildirimi ve itiraz işlemlerini burada bulabilirsiniz.
Marka Bülten Yayına İtiraz
Marka itiraz nedir, marka itirazları nasıl yapılır, marka yayınına itiraz nasıl yapılır, kimler yapabilir, itiraz ücreti dahil ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.
Türk Patent Kararlarına İtirazlar
Türk Patent’ in re’sen ve/veya itiraz üzerine ret kararlarına YİDK nezdinde yapılan itirazların ücreti dahil ayrıntılı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Sorgulama
Marka sorgulama nedir nasıl yapılır, Türk Patent tescilli isim tescil online sorgulama, araştırma yapabilir veya uzmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.