Marka İsim Sorgulama » Etkin Patent Marka isim sorgulama; Marka, Patent, Adı, İsmi, İsim Tescil sorgulamayı online buradan yapabilir, Etkin Patent Uzmanlarından ÜCRETSİZ yardım alabilirs
Marka İsim Sorgulama

Marka İsim Sorgulama

Marka Makale Marka isim sorgulama; Marka, Patent, Adı, İsmi, İsim Tescil sorgulamayı online buradan yapabilir, Etkin Patent Uzmanlarından ÜCRETSİZ yardım alabilirs
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Makale  Tarih :  7.3.2017       Google Plus      
Marka İsim Sorgulama
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Marka İsim Sorgulama » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Marka İsim Sorgulama

Marka ismi sorgulama için aşağıdaki linki tıklayarak Türk Patent Enstitüsü (TPE) veritabanında bugüne kadar kayıt/tescilli markalar arasında sorgulama ve araştırma yapabilirsiniz.

Ancak;  Marka isim tescil sorgulamaya tabi tutulacak marka isimlerinin asli ve esaslı unsurunun hangisi olduğu, marka adına ilave eklerin asıl marka ismine ayırt edicilik katıp katmadığı, marka isim tescil kriterlerini karşılayıp karşılamadığı, marka tescil başvurusu yapıldıktan sonra re'sen ret riskleri  ve/veya re'sen reddedilmese dahi markalar bülteninde yayına üçüncü taraflarca yapılacak itirazlarda inceleme tabi tutulacak marka isimlerinin hangisi olduğu ve en önemlisi de bu itirazlar sonucu marka tescil başvurunuzun reddedilip edilmeyeceği, dahası bir şekilde gözden kaçırıldığı için itiraz yapılmasa dahi sonradan marka benzerliği ve/veya karıştırma ve iltibas tehlikesinin var olduğu gerekçesiyle dava konusu yapılıp yapılmayacağı vb. oldukça ayrıntılı araştırma, sorgulama ve inceleme yapılması için konusunda deneyimli Etkin Patent' in marka patent uzmanlarından yardım ve destek almanız oldukça yararlı olacaktır.

Marka isim sorgulama kriterlerini daha iyi anlaşılması için önerilerimiz şunlardır;

Öncelikle marka isim sorgulamaları online olarak BURADAN TPE' ne kayıtlı markalar arasında  sorgulama ve araştırma yapabilirsiniz.

Türk Patent Enstitüsü (TPE) veritabanı üzerinde yapacağınız sorgulama ve araştırmalar sonucunda en azından aynı ve/veya ayniyet derecesinde benzer markaları elemenize yardımcı olacaktır.

Bu arada marka isim sorgulama dahil aynı veya benzer konuları aşağıdaki yorum yaz formunu kullanarak tarafımıza yazmanız halinde mümkün olduğunca en kısa süre içinde yanıtlamaya çalışacağız. Ayrıca katkılarınız içinde şimdiden Teşekkür ediyoruz.

Marka Danışmanı

Etkin Patent

 

Marka Makale

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Marka tescil süreci ve sonrası oluşan, re'sen ve itiraz üzerine ret riskleri ve tescil sonrası dava konusu nolması halinde olası sorunlar ve çözümler anlatılmaktadır.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu