Marka Devri » Marka Devir Sözleşme ve Fiyatları » Etkin Patent Marka Devri, Marka devir işlemleri nelerdir, nerede ve nasıl yapılır, devir ücreti, noter sözleşme, toplam devir maliyetlerini burada bulabilirsiniz.

Marka Devri

Hızlı Marka, Patent ve Tasarım Başvuru ve Araştırma Formu*
Online Marka Tescil Başvuru İşlemleri için TIKLAYINIZ* Marka Sınıflarını İnceleyiniz.
Türk Patent ve Marka Kurumu
Marka Devir Ücreti
Marka Devri » Marka Devir Sözleşme ve Fiyatları » Etkin Patent Marka Devri, Marka devir işlemleri nelerdir, nerede ve nasıl yapılır, devir ücreti, noter sözleşme, toplam devir maliyetlerini burada bulabilirsiniz.
Etkin Patent
Hizmet Ücreti
Tl İkonu
Toplam Fiyat
Türk Patent
Marka Devir Ücreti
515 TL (KDV Dahil)

Etkin Patent
Hizmet Ücreti
199 TL+KDV

Tl İcon
Toplam Fiyat
635 TL+KDV

635
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Etkin Patent

,  Ana Kategori : Marka,  Kategori :  Marka Tescil  Tarih :        Google+      
13.4.2017 Marka Devri
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Marka Devri » Marka Devir Sözleşme ve Fiyatları » Etkin Patent Marka Devri, Marka devir işlemleri nelerdir, nerede ve nasıl yapılır, devir ücreti, noter sözleşme, toplam devir maliyetlerini burada bulabilirsiniz.

Etkin Patent Logo

Marka Devir ve İşlemleri

Marka Devr; Bir marka kayıtlı mal ve hizmetlerin tümü  ve/veya bir kısım mal ve hizmetler için üçüncü taraflara devir edilebilir.
 
ÖNEMLİ Burada önemli bir konuyu paylaşmak isteriz. Marka tescil tarihi itibariyle ve/veya kesintisiz beş yıl süreyle kullanılmaması halinde üçüncü taraflarca İPTAL davası açılabilir. Dolayısıyla marka adına kayıtlı mal ve hizmetleri marka niteliğinde kullanmıyorsanız İPTAL davasıyla karşı karşıya kalmadan markanızı satışa çıkarabilir bir başkasına devir edebilirsiniz.
 
Satılık markalar sayfamızı ziyaret ederek ayrıntılı bilgi edinebilir ve markanın değer tespiti dahil satış ve devir konularında uzmanlarımızdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

 

Marka Devri İçin İstenen Belgeler

 

1 Noter Onaylı Devir Sözleşmesi

2 Devir Alan tarafından düzenlenmiş Vekaletname (Noter tastiği Gerekmez)

3 Devir ücreti:

 

Marka Devir Sözleşmesi

 

Noter Onaylı Marka devir sözleşmesinde mutlaka olması gereken bilgiler şunlardır;

1 Devir edilen markanın tescil numarası ve tescil tarihi

2 Devredilecek mal/hizmetler mutlaka belirtlilmeli (kısmi/tümden devir edilebilir.)

3 Marka bedeli (Mutlak markanın satış fiyatı yazılmalıdır.)

4 Devir Alan ve Devredene ait İsim/Unvan ve adres bilgileri

Etkin Patent olarak marka devir sözlşmesi ÜCRETSİZ hazırlanmaktadır. 

 

Marka Devri Nasıl Yapılır

 
Marka, teşebbüsten bağımsız olarak tescil edildiği mal veya hizmetlerin tümü veya bir kısmı için devredilebilir.
 
Bir teşebbüsün aktif ve pasifleri ile birlikte devri, aksi kararlaştırılmamışsa, teşebbüse ait markaların da devrini kapsar. Bu hüküm teşebbüsün devrine ilişkin taahhüt hakkında da uygulanır.
 
Markanın bir ticaret şirketine sermaye olarak konması veya marka hakkının bir mahkeme kararı veya cebri icra marifetiyle yapılan satış sonucu intikal etmesi halleri hariç, devir sözleşmesinin yazılı şekilde yapılması ve taraflarca imzalanması zorunludur.
 
Devir belgelerinden, markanın devri nedeniyle, tescil edildiği mal veya hizmetlerin niteliği, kalitesi veya coğrafi kaynağı ile ilgili olarak halkın yanılgıya sevk edilme ihtimalinin bulunduğu açıkça anlaşılıyor ise devir alan, markanın tescilini, halkı yanılgıya düşürmeyecek mal veya hizmetlere ilişkin olarak sınırlandırmayı kabul etmediği takdirde Türk Patentve Marka Kurumu marka devrini Sicile kaydetmez.
 
Marka Devir, taraflardan birinin ilgili markanın tescil numarası ile yapılacak değişikliği belirtir imzalı talebi, Yönetmelikte belirtilen belgelerin teslim edilmesi ve ücretinin ödenmesi ile Sicile kaydedilir ve Gazetede yayımlanır.
 

Marka Devir Sicile kaydedilmediği sürece devralan, marka tescilinden doğan hakları üçüncü kişilere karşı ileri süremez. Ancak, devir sözleşmesinin yapıldığı tarihten sonra

Marka üzerinde hak iktisap eden üçüncü kişi, hakkı iktisap ettiği tarihte devir sözleşmesinin yapılmış olduğunu biliyorsa, devir Sicile kaydedilmeden önce de bu kimselere karşı ileri sürülebilir.


 
Marka Devrin Sicile kaydı talebi ile ilgili olarak herhangi bir belgenin doğruluğundan şüpheye düşülmesi halinde Türk Patent ve Marka Kurumu delil sunulmasını isteyebilir.
 
Marka Devir Sözleşme dahil markanın devrine ilişkin ayrntılı bilgi için iletişim adreslerimizden irtibat kurabilirsiniz.

 

 

Marka Tescil

Diğer Marka Tescil İşlemleri

Marka Tescili
Marka tescili, tescil kriterleri, yapılması gerekenler, ret gerekçeleri, başvuru fiyatları, neden, nerede ve nasıl yapılacağını buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Ücreti
Marka tescil ücretleri, marka tescili fiyatları, işlem maliyetleri, başvuru ücreti, tescil belge fiyatı, toplam ne kadara mal olabileceğini inceleyebilirsiniz.
Marka Tescil Başvuru
Marka tescil başvuru nasıl yapılır, marka patent tescil başvurusu nerede ve nasıl alınır, gerekli belgeler neler, sorgulama dahil tümünü burada bulabilirsiniz.
Marka Yenileme
Marka Yenileme, marka tescil yenileme nasıl ve nerede yapılır, marka yenileme Türk Patent resmi ücreti ve hizmet fiyatlarını (50 TL) buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Logo Tescil
Marka logo tescil ücreti, sorgulama, araştırma, logo patent alma nedir, nasıl alınır, logo tescili toplam fiyatları hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilirsiniz.
İsim Tescili
İsim tescili, Marka isim hakkı nasıl alınır, telif hakkı, Şirket, firma, Türkçe isim tescil ettirmek nasıl ve nerede olduğunu buradan inceleyebilirsiniz.
Anında Online Marka, Patent, COM.TR, Tescil BURADAN
TIKLAYINIZ !

Marka Tescil Belgesi
Marka tescil belgesi, sorgulama, araştırma, nedir, nerede ve nasıl alınır, marka tescil belgesi örneği, ücreti dahil ayrıntılı bilgiler bulabilirsiniz.
Marka Devir
Marka Devri, Marka devir işlemleri nelerdir, nerede ve nasıl yapılır, devir ücreti, noter sözleşme, toplam devir maliyetlerini burada bulabilirsiniz.
Marka İzleme
Marka izleme ve takip nasıl yapılır, sonraki aynı/benzer başvuruların tespiti ve önceki tescil sahibine bildirimi ve itiraz işlemlerini burada bulabilirsiniz.
Marka Bülten Yayına İtiraz
Marka itiraz nedir, marka itirazları nasıl yapılır, marka yayınına itiraz nasıl yapılır, kimler yapabilir, itiraz ücreti dahil ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.
Türk Patent Kararlarına İtirazlar
Türk Patent’ in re’sen ve/veya itiraz üzerine ret kararlarına YİDK nezdinde yapılan itirazların ücreti dahil ayrıntılı bilgileri buradan inceleyebilirsiniz.
Marka Sorgulama
Marka sorgulama nedir nasıl yapılır, Türk Patent tescilli isim tescil online sorgulama, araştırma yapabilir veya uzmanlarımızdan ÜCRETSİZ yardım alabilirsiniz.