Marka Bülteni - Marka İlan Sistemi - Etkin Patent Marka Bülteni, usulüne uygun yapılmış başvuruların yapılmış olan markaların her iki kez yayınlanarak dışsal denetime yani itiraza tabi tutulmaktadır.
Marka Bülteni - Marka İlan Sistemi - Etkin Patent
Etkin Patent
Etkin Patent Logo
+90 212 212 35 18 Nakit, Kredi Kartı veya Havale 0536 580 37 57 Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 34387 Mecidiyeköy İstanbul

Marka Bülteni

Marka Bülteni Marka Bülteni, usulüne uygun yapılmış başvuruların yapılmış olan markaların her iki kez yayınlanarak dışsal denetime yani itiraza tabi tutulmaktadır. Marka Makale 14-07-2021
Marka Bülteni; Marka başvurularının iki aylık süre ile yayınlandığı bültendir. İtirazlar bu süre içinde yapılmaktadır. Markalarda İlan Sistemi Nedir?Marka tescil başvurusu usulüne uygun olarak yapılan ve tescil edilmesini engelleyen herhangi bir neden olmayan marka tescil başvurularının üçüncü kişilerin görüş ve değerlendirmesine açık olmak üzere Resmi Marka Bülteni´nde ilan edilmesidir. Bir marka tescil başvurusunun, tescil edileceğinin resmi olarak kesinleşmesi için Resmi Marka Bülteninde yayınlanarak üç ay ilanda kalması ve bu süre içinde üçüncü kişiler tarafından tescil başvurusuna herhangi bir itiraz gelmemiş olması gerekmektedir. Tescil başvurusuna başvurunun reddi ile sonuçlanacak bir itirazın gelmemiş olması gerekmektedir.Etkin Patent olarak marka takip ve izleme yaptığımız müvekkillerimiz için her ay ortalama 8-9 bin civarında yayına çıkan markalar markalar bülteninde izlenir ve aynı ve/veya benzer ve/veya iltibas tehlikesi oluşturan markalar müvekkillerimize bildirilir.Sadece benzer markalara itiraz önerilmez. En önemlisi itirazların muhtemel sonuçları mutlaka raporlanır. Sonuç alıcı olmayacak yayına itirazlar müvekkile önerilmez. Son zamanlarda sadece hizmet ücreti yaratmak için benzerlilk ve iltibas riski olmayan onlarca başvuruya itiraz edilerek hem marka sahibinden haksız kazanç elde edilirken hem de başvuru sahibine boşu boşuna maliyet yüklemektedir.Dolayıısyla markanıza benzerlik iddiasıyla yayına itiraz eden patent firmalarına veya vekillerinize itirazın muhtemel sonuçlarının ne olacağını mutlaka yazılı olarak alınız. Çeşitli ihtimallerin öne sürülmesi, TPE belki kabul eder veya diğer mullak ifadeler kullanılıyorsa biliniz ki sadece hizmet ücreti için itiraz edilmekte veya itiraz gerekçelerini bilmemektedir..Etkin Patent 2014 yılında, müvekkilleri adına markalar bültenin yayınlanan üçüncü taraf başvurularına yaptığı itirazlarda % 90 civarında başarı sağlamıştır.Sizde markanızın takip edilmesi, markanıza aynı ve/veya benzer marka başvurularınıza uzman vekil avukatlarımızca itirazların yapılması, benzer markalara yapılacak itirazların muhtemel sonuçlarını, neler kazandırabileceği hakkında ayrıntılı bilgileri müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.  
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8, 34387 Mecidiyeköy/İstanbul Türkiye +90 212 212 35 17 Etkin Patent

Etkin Patent Logo


Marka Bülteni

Marka Bülteni; Marka başvurularının iki aylık süre ile yayınlandığı bültendir. İtirazlar bu süre içinde yapılmaktadır.

Markalarda İlan Sistemi Nedir?

Marka tescil başvurusu usulüne uygun olarak yapılan ve tescil edilmesini engelleyen herhangi bir neden olmayan marka tescil başvurularının üçüncü kişilerin görüş ve değerlendirmesine açık olmak üzere Resmi Marka Bülteni´nde ilan edilmesidir. Bir marka tescil başvurusunun, tescil edileceğinin resmi olarak kesinleşmesi için Resmi Marka Bülteninde yayınlanarak üç ay ilanda kalması ve bu süre içinde üçüncü kişiler tarafından tescil başvurusuna herhangi bir itiraz gelmemiş olması gerekmektedir. Tescil başvurusuna başvurunun reddi ile sonuçlanacak bir itirazın gelmemiş olması gerekmektedir.

Etkin Patent olarak marka takip ve izleme yaptığımız müvekkillerimiz için her ay ortalama 8-9 bin civarında yayına çıkan markalar markalar bülteninde izlenir ve aynı ve/veya benzer ve/veya iltibas tehlikesi oluşturan markalar müvekkillerimize bildirilir.

Sadece benzer markalara itiraz önerilmez. En önemlisi itirazların muhtemel sonuçları mutlaka raporlanır. Sonuç alıcı olmayacak yayına itirazlar müvekkile önerilmez.

Son zamanlarda sadece hizmet ücreti yaratmak için benzerlilk ve iltibas riski olmayan onlarca başvuruya itiraz edilerek hem marka sahibinden haksız kazanç elde edilirken hem de başvuru sahibine boşu boşuna maliyet yüklemektedir.

Dolayıısyla markanıza benzerlik iddiasıyla yayına itiraz eden patent firmalarına veya vekillerinize itirazın muhtemel sonuçlarının ne olacağını mutlaka yazılı olarak alınız. Çeşitli ihtimallerin öne sürülmesi, TPE belki kabul eder veya diğer mullak ifadeler kullanılıyorsa biliniz ki sadece hizmet ücreti için itiraz edilmekte veya itiraz gerekçelerini bilmemektedir..

Etkin Patent 2014 yılında, müvekkilleri adına markalar bültenin yayınlanan üçüncü taraf başvurularına yaptığı itirazlarda % 90 civarında başarı sağlamıştır.

Sizde markanızın takip edilmesi, markanıza aynı ve/veya benzer marka başvurularınıza uzman vekil avukatlarımızca itirazların yapılması, benzer markalara yapılacak itirazların muhtemel sonuçlarını, neler kazandırabileceği hakkında ayrıntılı bilgileri müşteri temsilcilerimizden alabilirsiniz.

 


YORUMLAR


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAPIN


Ad Soyad

E-Posta


Telefon


Yorumunuz    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu

    Kategoriler

    Müşterilerimiz Ne Diyor

    Etkin patentle çalışmaya başladığımızdan beri marka dosyalarımızın takibi konusunda A'dan Z'ye hizmet almaktayız. Etik yaklaşımı, profesyonel atik hizmetleriyle bizlere bizim gözümüzden bakarak hizmet vermeye çalışan bir ekiple çalışmaktan mutluluk duyuyoruz. Patent marka tescil ve danışmanlık olarak kesinlikle tavsiye ediyoruz.

    Oytun ÇAKIRKadıkalesi Turizm İnşaat Yatırım Ve İşletmelik Tic. A. Ş.