Kordsa Global yeni ürün geliştirdi hedefe 700 milyon dolarlık pazarı koydu » Etkin Patent “Ar-Ge çalışmalarına 31 milyon dolar yatırım yaptık”
Kordsa Global yeni ürün geliştirdi hedefe 700 milyon dolarlık pazarı koydu

Kordsa Global yeni ürün geliştirdi hedefe 700 milyon dolarlık pazarı koydu

Kordsa Global yeni ürün geliştirdi hedefe 700 milyon dolarlık pazarı koydu “Ar-Ge çalışmalarına 31 milyon dolar yatırım yaptık”
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 
  Sabancı Holding iştiraklerinden, Türkiye'nin beş kıtada üretim yapan global şirketi Kordsa Global, dünya çapında lastik kord bezi sektöründeki liderliğini  Ar-Ge çalışmalarıyla güçlendirmeye devam ediyor.   İzmit'te bulunan Ar-Ge merkezinde, 3 sene süren bir çalışmanın sonucunda oluşturulan CapmaxTM, 1 milyon dolarlık bir yatırım sonucunda geliştirildi. Ürünün, uzun vadede 700 milyon dolarlık pazar hacminden büyük bir pay alması hedefleniyor. Endüstri standardı olması beklenen ürün için belirlenen orta vade satış hedefi 30 milyon dolar.   Yakıt tüketiminde maksimum tasarruf   CapmaxTM, maksimum verimlilik ve tasarruf sağlayarak üreticiler ve son kullanıcılar için katma değer yaratıyor. Ürün, binek araç lastiklerinde kullanılacak. Lastik ağırlığı ve karbondioksit (CO2) salınımını azaltarak, doğayı da koruyan CapmaxTM, toplam lastik ağırlığının hafiflemesine bağlı olarak yakıt tüketiminde de tasarruf sağlıyor.   Binek tipi lastiklerin naylon kuşak katlarında direkt kullanılmak üzere tasarlanmış ve lastik üretim süreçlerini yalınlaştıran inovatif bir tekstil takviye malzemesi olan CapmaxTM, lastik üreticileri için hammadde maliyetlerini düşürüyor. Yalın üretim sayesinde lastik imalat maliyetlerinde de düşüş gerçekleştiren CapmaxTM, kauçuk kaplama ve kesme proseslerinin ortadan kaldırılması ile bu süreçlerde ihtiyaç duyulan yeni yatırımlar için sermaye harcamalarını da azaltıyor.   40 bin hektar orman alanına eşdeğer potansiyelde fayda   Binek tipi lastik üretiminde verimliliği maksimum düzeye çıkaran ürün, geliştirilen kimyasal işlem ile lastiğin naylon kuşak katında kauçuk ile kaplama ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Dünyadaki tüm lastiklerdeki naylon kuşakların CapmaxTM ile üretilmesi durumunda, yılda 220 bin ton CO2 salınımını azaltma ve doğaya 40 bin hektar orman alanının yaratabileceği çevresel faydayı sağlama potansiyeli bulunmaktadır.    "Ar-Ge çalışmalarına 31 milyon dolar yatırım yaptık"   Ar-Ge çalışmalarının Kordsa Global için önemine dikkat çeken İcra Kurulu Başkanı (CEO) Hakan Tiftik, İzmit'teki Ar-Ge merkezinin kuruluşundan bu yana toplam, 31 milyon dolar yatırım gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Hakan Tiftik, halihazırda 56 proje yönettiklerini ifade ederek, "Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz 28 patent başvurusunun 24 tanesini, Ar-Ge merkezimizin kuruluşundan sonra gerçekleştirdik.   Şirket olarak yeni ürün geliştirmenin yanı sıra, mevcut ürünleri müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verecek, maliyetlerini düşürecek şekilde yeni teknolojilerle üretmeye, yüksek değer katan ve tercih edilen bir tedarikçi olarak konumlanabilmeye de büyük önem veriyoruz.  Bu vizyon doğrultusunda geliştirdiğimiz yeni ürünlerimizin ciromuzdaki payını orta vadede 100 milyon doların üzerine çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.  Kaynak:Hürriyet

Kordsa Global yeni ürün geliştirdi hedefe 700 milyon dolarlık pazarı koydu

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Uluslararası Ticaret Komisyonu üyesi hakim,Microsoft'un Xbox 360 S konsolunun ABD'ye ithalinin durdurulması ve ürünün raflardan çekilmesi yönünde karar aldı.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu