Kodak patent ödemesinde bulunmayan Apple ve RIMe dava açtı » Etkin Patent Dünyanın önde gelen kamera üreticilerinden Kodak, patent ihlalini gerekçe göstererek Ocak ayında ABDde Apple ve RIMi mahkemeye vermişti.
Kodak patent ödemesinde bulunmayan Apple ve RIMe dava açtı

Kodak patent ödemesinde bulunmayan Apple ve RIMe dava açtı

Marka Haberleri Dünyanın önde gelen kamera üreticilerinden Kodak, patent ihlalini gerekçe göstererek Ocak ayında ABDde Apple ve RIMi mahkemeye vermişti.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
Kodak patent ödemesinde bulunmayan Apple ve RIMe dava açtı
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Kodak patent ödemesinde bulunmayan Apple ve RIMe dava açtı » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Dünyanın önde gelen kamera üreticilerinden Kodak, patent ihlalini gerekçe göstererek Ocak ayında ABDde Apple ve RIMi mahkemeye vermişti. Kararın verileceği bugüne gözler çevrilirken, Kodaktan yapılan açıklamada, davayı kazanmaları durumunda Kodakın Apple ve RIMden 1 milyar dolar alacağini belirtti. Kodakın kameralı telefonlarda bulunan imaj görüntüleme yazılımı üzerinde 1000e yakın patent hakkı bulunuyor. Apple ve BlackBerry üreticisi RIMden patent ödemesi bekleyen şirket, daha önce de Samsung ve LGye benzer bir dava açmış ve dava sonucunda bu şirketlerden sırasıyla 550 ile 414 milyon dolar almıştı. Hürriyet

Marka Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Apple tarafından kayda geçirilen ve Appleinsiderın yayınladığı patentte, Appleın şarjlı pilleri nasıl adaptörlerle bir araya getireceği anlatılıyor.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu