Kişi adlarının marka tescili » Etkin Patent Türkiyede bazı ad ve soyadlar yaygın olarak kullanılırken bazıları daha az kullanılmakta, ad ve soyadların ayırt edicilik gücü kullanım yaygınlığıyla ters orantılı olarak değişmektedir.
Kişi adlarının marka tescili

Kişi adlarının marka tescili

Marka Tescil Kılavuzu Türkiyede bazı ad ve soyadlar yaygın olarak kullanılırken bazıları daha az kullanılmakta, ad ve soyadların ayırt edicilik gücü kullanım yaygınlığıyla ters orantılı olarak değişmektedir.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Tescil Kılavuzu  Tarih :  10.1.2018       Google Plus      
Kişi adlarının marka tescili
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Kişi adlarının marka tescili » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Türkiye'de bazı ad ve soyadlar yaygın olarak kullanılırken bazıları daha az kullanılmakta, ad ve soyadların ayırt edicilik gücü kullanım yaygınlığıyla ters orantılı olarak değişmektedir. 

Genel kural olarak, ad ve soyad içeren markalarda bu kelimelerden sadece birisini içeren markalar 7/1(b) maddesi kapsamına girmez. Bununla birlikte: 1. Ortak ibare diğer ibareye oranla ayırt edicilik niteliği çok güçlü, tanınmış ya da çok iyi bilinen bir marka ise markalar 7/1(b) maddesi kapsamına girebilir. 2. Ortak ibare markada baskın ve asli unsur şeklinde konumlandırılmışsa markalar 7/1(b) maddesi kapsamına girebilir. 3. Marka örneklerinde kullanılan başka unsurlar markalar arasındaki benzerliği zayıflatıyorsa markalar 7/1(b) maddesi kapsamına girmeyebilir. Örnekler:                            (Ayırt edilemeyecek derecede benzer değil) ARÇELİK                               ARÇELİK Ali Üstün (Ayırt edilemeyecek derecede benzer)

Marka Tescil Kılavuzu

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Bir sayıların rakamla ifade edildiği markalar ile aynı sayının harflerle ifade edildiği markalar 7/1(b) maddesi kapsamında ayırt edilemeyecek derece benzer kabul edilir
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu