Kestane Balına Coğrafi İşaret Tescili » Etkin Patent Bandırma Arıcılar Derneği Başkanı Reşaddin Sancar, Kestane Balı ile ilgili marka tescili alınması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.İlçe
Kestane Balına Coğrafi İşaret Tescili

Kestane Balına Coğrafi İşaret Tescili

Kestane Balına Coğrafi İşaret Tescili Bandırma Arıcılar Derneği Başkanı Reşaddin Sancar, Kestane Balı ile ilgili marka tescili alınması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.İlçe
,  Ana Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  29.3.2017       Google Plus      
Marka Haberleri,  Kategori : 

/uploads/kestane-bali.jpg

Bandırma Arıcılar Derneği Başkanı Reşaddin Sancar, Kestane Balı ile ilgili marka tescili alınması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi.

 

İlçe Kaymakamı Tuncay Sonel'i makamında ziyaret eden Sancar, burada yaptığı açıklamada Bandırma ve çevresinde yetişen Kestane Balı ile ilgili marka tescili alınması konusunda çalışma başlattıklarını söyledi. Bandırma ve mahallerinde toplam 400 arıcının bulunduğunu vurgulayan Sancar, şunları kaydetti: "400 arıcıda bulunan 10 bin kovandan yılda 150 ton bal üretilmektedir. Bandırma ve çevresinde üretilen Kestane Balı ile ilgili Coğrafi İşaretler kapsamında marka tescili alınması konusunda gerekli çalışmayı başlattık.

 

Kamuoyunda arıcılık emekli mesleği olarak algılanıyor. Bu algıdan kurtulmak ve gençlerimizin aracılığı meslek olarak sahiplenmeleri konusunda Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa arı yetiştiriciliği kursları da düzenlemeyi planlıyoruz." Sonel de konuyla ilgili  kaymakamlık olarak gerekli desteği vereceklerini belirtti.

 

Kaynak: Radikal

Kestane Balına Coğrafi İşaret Tescili

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Saab’ markasının sahibi olan İsveçli havacılık ve savunma devi Saab Grubu’ndan Türkiye’nin yerli otomobil projesine ilişkin cevap geldi.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu