İzmir Lokma Tatlısı tescili » Etkin Patent İzmir Ticaret Odasınca yapılan başvuru kapsamında, İzmir Lokması'na ilişkin coğrafi işaretlerin korunmasına yönelik tescil talebi ilanı yayımlandı.
İzmir Lokma Tatlısı tescili

İzmir Lokma Tatlısı tescili

İzmir Lokma Tatlısı tescili İzmir Ticaret Odasınca yapılan başvuru kapsamında, İzmir Lokması'na ilişkin coğrafi işaretlerin korunmasına yönelik tescil talebi ilanı yayımlandı.
,  Ana Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  25.2.2018       Google Plus      
Marka Haberleri,  Kategori : 

/uploads/izmir-lokma-tatlisi-cografi-isaret-tescili.jpg

 

İzmir lokma tatlısının, coğrafi işaret olarak tescillenmesi için Türk Patent Enstitüsüne (TPE) başvuruda bulunuldu.


İzmir Ticaret Odasınca yapılan başvuru kapsamında, İzmir Lokması'na ilişkin coğrafi işaretlerin korunmasına yönelik tescil talebi ilanı, Resmi Gazete'de yayımlandı.


İlanda, İzmir Lokması olarak bilinen tatlının, ortası delikli yuvarlak şekildeki bir ürün olduğu ve şekli itibarıyla da Türkiye'nin farklı şehirlerinde üretilen lokma türlerinden ayrıldığına işaret edildi.


Tatlının belirlenen kriterlere uygun üretilip üretilmediğine dair denetimlerin, İzmir Ticaret Odası koordinatörlüğünde, İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden alanında uzman 2 kişi ve Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü uzmanlarından 3 kişiden oluşacak 5 kişilik bir komisyon tarafından yapılacağı bildirilen ilanda, 6 ayda bir düzenli şekilde bir araya gelecek komisyonun, şikayet halinde olağanüstü toplanabileceği de belirtildi.


İzmir Ticaret Odasının talebinin Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla 6 aylık itiraz süresi başlamış oldu. Bu süre içinde ilgili tüm kişi ya da kuruluşlar tescil talebine itiraz edebilecek.


Kaynak: Hürriyet

İzmir Lokma Tatlısı tescili

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Ordu Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaz, Türk Patent Enstitüsüne, Ordu kivisine coğrafi tescil almak için başvuruda bulunduklarını belirti.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu