İspir fasulyesi tescil edildi » Etkin Patent ERZURUM’un İspir ilçesinde yetiştirilen kuru fasulyenin marka olması yolunda önemli adım atıldı. Türk Patent Enstitüsü’nde coğrafi işareti tescillendi.
İspir fasulyesi tescil edildi

İspir fasulyesi tescil edildi

İspir fasulyesi tescil edildi ERZURUM’un İspir ilçesinde yetiştirilen kuru fasulyenin marka olması yolunda önemli adım atıldı. Türk Patent Enstitüsü’nde coğrafi işareti tescillendi.
,  Ana Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
Marka Haberleri,  Kategori : 
ERZURUM'un İspir ilçesinde yetiştirilen kuru fasulyenin marka olması yolunda önemli adım atıldı. Türk Patent Enstitüsü'nde coğrafi işareti tescillendi. İspir'de paketlenerek ve logolu olarak önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan İspir fasulyesi, böylece korsan satıştan arınacak. İspir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süphan Şahin Feyizoğlu, şöyle konuştu: "Bilimsel ve makineli tarımla İspir fasulyesi yetiştirilecek. Şimdiye kadar yılda 250-300 ton arasındaki üretim 600 tona çıkarılacak. Erzurum'un Karadeniz'e komşu olan İspir ilçesinde yetiştirilen şeker cinsi kuru fasulye erken pişmesi, suda şişmesi ve pişince kabuk atmamasıyla tanınır. Proje sayesinde bilimsel ve makineli tarımla İspir fasulyesi yetiştirilecek. Önce İlçe Tarım Müdürlüğü, fasulye ekilecek alanları belirleyecek. Tescillenen ürünün kalitesine göre yeni ekim alanları oluşturulacak." Hümeyra PARDELİ/ ERZURUM, (DHA)/Hürriyet

İspir fasulyesi tescil edildi

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Adana Lokantacılar ve Kebapçılar Odası Başkanı Şefik Aslan, ithal edilen “angus” etinin, tüm uyarılarına rağmen kebapta da kullanılmasının kaygısını yaşadıklarını bildirdi.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu