İrlandalı rock grubu U2 nun ünlü solisti Bononun karısı Alison Hewson Çıplak markalı parfüm kavgasını kaybetti. » Etkin Patent ‘NUDE’ (Çıplak) markasının isim hakkı için ünlü moda tasarımcısı Stella McCartney ile mahkemelik olan Hewson, kaybeden taraf oldu.
İrlandalı rock grubu U2 nun ünlü solisti Bononun karısı Alison Hewson Çıplak markalı parfüm kavgasını kaybetti.

İrlandalı rock grubu U2 nun ünlü solisti Bononun karısı Alison Hewson Çıplak markalı parfüm kavgasını kaybetti.

  • Anasayfa
  • Blog
  • Marka Haberleri
  • İrlandalı rock grubu U2 nun ünlü solisti Bononun karısı Alison Hewson Çıplak markalı parfüm kavgasını kaybetti.
Marka Haberleri ‘NUDE’ (Çıplak) markasının isim hakkı için ünlü moda tasarımcısı Stella McCartney ile mahkemelik olan Hewson, kaybeden taraf oldu.
,  Ana Kategori : Blog,  Kategori :  Marka Haberleri  Tarih :  23.3.2017       Google Plus      
İrlandalı rock grubu U2 nun ünlü solisti Bononun karısı Alison Hewson Çıplak markalı parfüm kavgasını kaybetti.
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 İrlandalı rock grubu U2 nun ünlü solisti Bononun karısı Alison Hewson Çıplak markalı parfüm kavgasını kaybetti. » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

‘NUDE' (Çıplak) markasının isim hakkı için ünlü moda tasarımcısı Stella McCartney ile mahkemelik olan Hewson, kaybeden taraf oldu. Bono'nun eşiyle girdiği marka savaşından zaferle çıkan McCartney ise ‘STELLANUDE' adlı yeni parfümünü en kısa sürede piyasaya sunacağını açıkladı. Avrupa'da tescil etti Hewson ile McCartney arasındaki marka tescil savaşı Hewson'un sahip olduğu ‘Nude Brands Limited' (NBL) adlı şirketin açtığı davayla başladı. Avrupa Birliği'ne yaptığı başvuruyla büyük harflerle yazılı ‘NUDE' markasının isim hakkını elinde bulunduran NBL, ‘STELLANUDE' adıyla piyasa sunulacak olan parfümün şirketin marka haklarını ihlal ettiği iddiasıyla yüksek mahkemeye başvuruda bulundu. Milyonlarca dolar zarar Hewson, sahibi olduğu NBL şirketi aracılığıyla tüm dünyada piyasaya sunulan moda tasarımcısı McCartney'nin parfümünün satışını Avrupa'da durdurmak istedi. Ancak mahkeme, tüm dünyada satılan parfümün AVrupa'da satışının durdurulması talebini oluşturacağı maddi zararın büyüklüğü nedeniyle kabul etmedi. Böylece, dünya kozmetik devi L'Oreal bünyesindeki YSL Beaute Limited şirketine lisansıyla üretim yaptıran McCartney'in 6.8 milyar dolar değerindeki ‘STELLANUDE' markası milyonlarca dolarlık zarardan kurtuldu. Parfüm üretmedi Mahkeme, parfümün piyasaya sunulmasını durdurmadı ama marka tescil hakkının ihlaliyle ilgili dava da henüz sonuçlanmadı. İki tarafın bir anlaşmaya varabileceği kaydediliyor. Nemlendirci, rimel, makyaj temizleyici gibi birçok ürünü satan NBL, şimdiye kadar ‘NUDE' markasını kullanarak parfüm üretmedi. NBL mahkemeye yaptığı başvuruda, ‘NUDE' markasıyla bir parfümü piyasa çıkarmayı planladığını belirtti. Hürriyet

Marka Haberleri

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Türkiyenin ilk kozmetik ve bakım ürünleri zinciri For Younun tam gaz büyüme evresinde yaptığı ani fren, kimsenin gözünden kaçmadı.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu