İphone ekran koruma patenti » Etkin Patent Teknoloji devi Apple, iPhone ekranlarını korumak için oldukça tuhaf bir patente güveniyor.
İphone ekran koruma patenti

İphone ekran koruma patenti

İphone ekran koruma patenti Teknoloji devi Apple, iPhone ekranlarını korumak için oldukça tuhaf bir patente güveniyor.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  4.3.2018       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

 

/uploads/iphone-ekran-koruma-patenti.jpg

Yeni bir teknoloji iPhone'ların düştükten sonra kırılmasının önüne geçebilir. Apple tarafından dosyalanan yeni bir patent, düşüş algılandıktan sonra iPhone ekranının korunması için amortisör benzeri özel bir mekanizmanın açılmasını sağlıyor.


Patent, telefon ekranındaki çerçevede yer alan dört adet küçük tamponu gösteriyor. Bunlar ekran kısmının zeminle temas etmemesi için tehlike anında hızlıca açılarak darbenin emilmesini sağlıyor.

/uploads/iphone-ekran-koruma-patent-gorseli.jpg

Apple iPhone serisini daha dayanıklı hale getirmek için çalışıyor. Bendgate bükülme skandalından sonra şirket iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'da daha güçlü 7000 serisi alüminyum kullanmıştı.


Bu teknoloji şimdiye kadar hiç gün ışığına çıkmamış olsa da bu durum Apple'ın şimdiye kadar hiçbir telefonda görmediğimiz bir teknoloji için çeşitli patentlere sahip olduğu gerçeğini değiştirmiyor.


Kaynak: Hürriyet

İphone ekran koruma patenti

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Acar Group şirketlerinden Acar Deri, Türk Patent Enstitüsü tarafından patent ve faydalı ürün kategorisinde ödül almaya layık görüldü.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu