iPhone 6'nın tasarımının taklit olduğu yönünde yeni bir iddia » Etkin Patent Son cepleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile yeterince sorun yaşayan Apple'a bir darbe daha geldi.
iPhone 6'nın tasarımının taklit olduğu yönünde yeni bir iddia

iPhone 6'nın tasarımının taklit olduğu yönünde yeni bir iddia

iPhone 6'nın tasarımının taklit olduğu yönünde yeni bir iddia Son cepleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile yeterince sorun yaşayan Apple'a bir darbe daha geldi.
,  Ana Kategori :  Tasarım Haberleri  Tarih :  30.11.2018       Google Plus      
Tasarım Haberleri,  Kategori : 

/uploads/iphone-6-tasarimin-taklit-oldugu-iddiasi.jpg

Apple'ın başı bir türlü dertten kurtulmuyor. Son cepleri iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile yeterince sorun yaşayan Apple'a bir darbe daha geldi. Önce iPhone 6 Plus'ın "bükülme" problemi, ardından iPhone 6'nın kamerasını yerinden "çıkması" gibi dertlerle eleştiri oklarının hedefi haline gelen Apple, bu defa, çoğu zaman kendisinin başkalarına yönelttiği bir suçlamayla, "patent hırsızlığı" suçlamasıyla karşı karşıya.

 

İddia , Çinli üretici Digione'dan geldi. Çinli akıllı telefon üreticisi eylül ayında iPhone 6'nın ortaya çıkmasıyla birlikte avukatları aracılığıyla Apple'ın merkez ofisine bir mektup gönderdi. Mektup, patent ihlaline ilişkin endişeleri içeriyordu. Zira iPhone 6'nın tasarımı Digione'ın 100+ adındaki akıllı telefonuna oldukça benzer yapıda. 100+'ın patentini temmuz ayında alan Digione, bu cebiyle Android çatısı altında 5.5 inç ekran ve 8 çekirdekli MediaTek işlemci gibi donanım sunuyor.


Şu an için Apple'dan patent ihlaline karşı bir cevap gelmedi. Bakalım, son zamanlarda başı bir türlü dertten kurtulmayan Apple, bu konuda nasıl bir yol izleyecek.

/uploads/cinli-iphone-tasarim-benzeri.jpg

İşte Çinli telefon... iPhone 6'nın tasarımıyla hemen hemen aynı...

 

Kaynak: Radikal

iPhone 6'nın tasarımının taklit olduğu yönünde yeni bir iddia

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Atlas Halı, ‘Düşler Engelsiz' adını taşıyan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, desenleri görme engelliler tarafından tasarlanan halıları, engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek amac
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu