Helal Gıda Belgesi » Etkin Patent HELAL GIDA Belgesi ile tüketicileri korumayı amaçladıklarını belirten Ahmet Kurter bu konudaki çalışmaları önümüzdeki yıl bitirmeyi planladıklarını söyledi.
Helal Gıda Belgesi

Helal Gıda Belgesi

ISO 22000 HELAL GIDA Belgesi ile tüketicileri korumayı amaçladıklarını belirten Ahmet Kurter bu konudaki çalışmaları önümüzdeki yıl bitirmeyi planladıklarını söyledi.
,  Ana Kategori : Etkin Kalite,  Kategori :  ISO 22000  Tarih :  5.5.2017       Google Plus      
Helal Gıda Belgesi
Gülbahar Mah, Şht. Ertuğrul Kabataş Cd. No:14/8 Mecidiyeköy/İstanbul +90 212 212 35 17 Helal Gıda Belgesi » Etkin Patent

Etkin Patent Logo

Helal Gıda Belgesi

 

HELAL BELGESİ (Gıda Belgesi)

"Amerika, Kanada, İngiltere, Malezya ve Endonezya gibi pek çok ülkede Müslümanlar için sertifikalanarak güvenli hale getirilmiş ürünler marketlerde satılırken.%98'i Müslüman olan Türkiye'de gıda ürünlerinin helalliği yıllardır tartışılıyor. Özellikle et ve katkı maddeleri içeren diğer gıda ürünleri ile ilgili konularda sık sık gündeme gelen "helal mi, değil mi?" tartışması bitiyor.


Türk Standartlar Enstitüsü,"HELAL GIDA" Standart Belgesinin alt yapısını hazırlamaya çalışıyor. İsteyen firmalara " HELAL GIDA" belgesi vermeye hazırlanan T.S.E, Diyanet İşleri Başkanlığı görevlileri ile birlikte yapılacak inceleme sonucunda ürünlerin İslamî kurallara uygun olup olmadığına karar verecek.

"HELAL GIDA" Belgesi ile tüketicileri korumayı amaçladıklarını belirten Ahmet Kurter bu konudaki çalışmaları önümüzdeki yıl bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Belgenin ismi konusunda, "HELAL GIDA" üzerinde durduklarını ifade eden Kurter, birçok ülkede "HALAL FOOD" denilen standardın kullanıldığını kaydetti. Ürünün helal olduğunu gösteren işaretin paketlenerek satılan ürünlerin üzerinde olabileceği gibi, lokanta ve kafeterya gibi yerlerde belge olarak da asılabileceğini belirtti.

 

Kurter, talebin çoğunlukla gıda ihracatı yapan firmalardan, Avrupa ve Amerika'da yaşayan Müslümanlardan geldiğini belirtti ve ekledi. Tüketiciler artık " HELAL GIDA" etiketi arıyor."
Bilgi için lütfen ETKİN PATENT ile irtibata geçiniz.

ISO 22000

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu


KATEGORİLER