Helal Gıda Belgesi » Etkin Patent Helal Gıda Belgesi ile tüketicileri korumayı amaçladıklarını belirten Ahmet Kurter bu konudaki çalışmaları önümüzdeki yıl bitirmeyi planladıklarını söyledi.Özellikle et diğer gıda ürünleri ile ilgili konularda sık sık gündeme gelen "helal mi, değil mi?" tartışması bitiyor.
Helal Gıda Belgesi

Helal Gıda Belgesi

Helal Gıda Belgesi Helal Gıda Belgesi ile tüketicileri korumayı amaçladıklarını belirten Ahmet Kurter bu konudaki çalışmaları önümüzdeki yıl bitirmeyi planladıklarını söyledi.Özellikle et diğer gıda ürünleri ile ilgili konularda sık sık gündeme gelen "helal mi, değil mi?" tartışması bitiyor.
,  Ana Kategori :  ISO 22000  Tarih :  30.10.2018       Google Plus      
ISO 22000,  Kategori : 

Helal Gıda Belgesi

HELAL BELGESİ (Gıda Belgesi)

HELAL GIDA Belgesi ile tüketicileri korumayı amaçladıklarını belirten Ahmet Kurter bu konudaki çalışmaları önümüzdeki yıl bitirmeyi planladıklarını söyledi. Özellikle et ve katkı maddeleri içeren diğer gıda ürünleri ile ilgili konularda sık sık gündeme gelen "helal mi, değil mi?" tartışması bitiyor.

 "Amerika, Kanada, İngiltere, Malezya ve Endonezya gibi pek çok ülkede Müslümanlar için sertifikalanarak güvenli hale getirilmiş ürünler marketlerde satılırken.%98'i Müslüman olan Türkiye'de gıda ürünlerinin helalliği yıllardır tartışılıyor. 


Türk Standartlar Enstitüsü,"HELAL GIDA" Standart Belgesinin alt yapısını hazırlamaya çalışıyor. İsteyen firmalara " HELAL GIDA" belgesi vermeye hazırlanan T.S.E, Diyanet İşleri Başkanlığı görevlileri ile birlikte yapılacak inceleme sonucunda ürünlerin İslamî kurallara uygun olup olmadığına karar verecek.

"HELAL GIDA" Belgesi ile tüketicileri korumayı amaçladıklarını belirten Ahmet Kurter bu konudaki çalışmaları önümüzdeki yıl bitirmeyi planladıklarını söyledi.

Belgenin ismi konusunda, "HELAL GIDA" üzerinde durduklarını ifade eden Kurter, birçok ülkede "HALAL FOOD" denilen standardın kullanıldığını kaydetti. Ürünün helal olduğunu gösteren işaretin paketlenerek satılan ürünlerin üzerinde olabileceği gibi, lokanta ve kafeterya gibi yerlerde belge olarak da asılabileceğini belirtti.

 

Kurter, talebin çoğunlukla gıda ihracatı yapan firmalardan, Avrupa ve Amerika'da yaşayan Müslümanlardan geldiğini belirtti ve ekledi. Tüketiciler artık " HELAL GIDA" etiketi arıyor."
Bilgi için lütfen ETKİN PATENT ile irtibata geçiniz.

Helal Gıda Belgesi

Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu


KATEGORİLER