Hastane bakterilerini öldüren krem » Etkin Patent Eugenol, çinko oksit ve çay tohumundan elde edilen etken maddenin karışımıyla elde edilen yeni kremin, hastane bakterilerini öldürdüğü belirtildi.
Hastane bakterilerini öldüren krem

Hastane bakterilerini öldüren krem

Hastane bakterilerini öldüren krem Eugenol, çinko oksit ve çay tohumundan elde edilen etken maddenin karışımıyla elde edilen yeni kremin, hastane bakterilerini öldürdüğü belirtildi.
,  Ana Kategori :  Patent Haberleri  Tarih :  24.10.2018       Google Plus      
Patent Haberleri,  Kategori : 

Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim üyeleri Doç.Dr. Mustafa Aslan, Doç.Dr. Mustafa Küçüksipahioğlu, Yrd.Doç.Dr. Mustafa Zengin ve SAÜ Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Klinik Şefi Doç.Dr. Oğuz Karabey, üç yıl süren çalışmaların sonucunu basın toplantısıyla açıkladı. 

Yrd. Doç. Dr. Mustafa Zengin, laboratuvar ortamında yürütülen yaklaşık 5 bin testin sonucunda karanfil yağından elde edilen etken madde 'Eugenol', çinko oksit ve çay tohumundan elde edilen etken maddenin karışımıyla elde edilen yeni kremin, hastane bakterilerini öldürdüğü belirterek, sağlık ve kozmetikte en iyi firmanın en iyi kreminin formülasyonunu alıp ilave madde girdiklerini, bir dizi testin ardından istenen sonuçları aldıklarını söyledi. 

YENİ KREM ÇABUK BOZULMUYOR 


Hedeflenen hastane bakterilerinin hepsini etkileyebilen bir ürün geliştirdik. En önemli faktör üç ürünün formülasyonu. Üç ürün de tamamen doğal, insan sağlığı açısından hiçbir sıkıntısı olmayan, sürüldüğü zaman hiçbir problem yaşanmayacak ürün geliştirdik" diyen Mustafa Zengin geliştirdikleri yeni kremin bozulma özelliğinin de çok düşük olduğunu belirtti. Yrd. Doç.Dr. Zengin 16 kişilik ekiple geliştirdikleri hastane bakterilerinde etkili olan yeni kremin patentini Sakarya Üniversitesi'nin aldığını da belirterek” Patent başvurusu yaptık tescilimizi aldık. Grup olarak patent aldık. Bu üniversite adına tescilli bir çalışma. Patent geçen hafta elimize geldi. Ürüne antibakteriyel krem adı verdik" diye konuştu. ADAPAZARI(Sakarya)-DHA/Hürriyet

Hastane bakterilerini öldüren krem

DİĞER İÇERİKLERİMİZ
Microsoft'un patentini yeni aldığı Legal Intercept adlı teknoloji, Skype'a gizlice erişilmesini, ve konuşmaların kayıt edilmesini sağlayabilir.
0 Yorum

    Yorum Yapın

    Hızlı Araştırma ve Başvuru Formu